Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

панелка vs тухла

Публикувано от javcho 
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 21:29:57
TZARS не всичкото ново строителство е с гипс-картон. Моя няма никакъв по проект, аз съм си правил допълнително в холната част едно малко интериорно осветление с лунички от гипс картон, но такава е технологията или трябваше окачен таван, но не ми харесва да е така.

salvador *beer*
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 22:59:45
Гипс-картона го сравняваме с нещо и това нещо е обикновенно е тухлата. Между тухла и гипс-картон разумния човек се замисля преди да отговори. При всички обстоятелства тухлата няма добра звукоизолация, единствено с по-ниска такава е празното пространство. В момента се работи с тухли, при които плътните стени са не повече от 4-5 см., това е горе-долу дебелината на двата гипс-картона, но в тях може да се сложи изолация в рамките на технологичната дебелина, а на тухлите не може. Затова лично аз смятам да работя с гипс-картон и пресована вата + допълнителна изолация. Другия вариант е със стари единични тухли, но отварят много работа при зидане, мазане и т.н.
Панелът звуково се оправя, тухлата - никога.

А заща не харесвам старата тухла? Ами защото е стара и тя не е стара от 1968 г., а е стара от 1936 в най-добрия случай, и говорим за сгради на гредореди, пруски сводове и всякакви неща, които най-смотания панел ще надживее с 400 години. Следващото строителство, от след войната до седемдесетте е прекалено скъпо не защото е тухлено, а защото тогава са се застроявали скъпи сега места.
Оптималния вариант е качествено ново строителство, със значителна звукоизолация и хубаво разпределение, каквото за съжаление правя само аз. Като реша да го довърша имам предвид.
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 23:06:11
avatar
само панелка в люлин 66 !!! а ако там са свършили в обеля !!!
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 23:13:50
avatar
Re: панелка vs тухла
14-08-2011 - 20:05:36
avatar
Re: панелка vs тухла
15-08-2011 - 12:10:07
Щом се абстрахираме от цената темата не трябва да в този раздел на форума.
Със същия успех можем да сравняваме голф тройка или дори двойка с Ауди А6 или А8.
Само ще спомена, че спечелването на голяма сума пари не води винаги до покупка на по-скъп имот или автомобил.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: панелка vs тухла
15-08-2011 - 13:13:14
Нито една темите тук не трябва да е в този подфорум! Крайно време е да се направи подфорум "Пустословие" и чат за изживяващите се като навлизащи в пубертета.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход