Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

панелка vs тухла

Публикувано от javcho 
панелка vs тухла
12-08-2011 - 12:03:07
Хайде да направиме една анкета. Всеки да каже според него.
Във форума има няколко човека, които защитават яростно, че панелките са качествени имоти и крайните квартали са хубави.

Сравняваме 3стайна панелка в квартали като Люлин, Обеля, Дружба с 3стайна тухла в Изток, Яворов, Оборище.

Парите и за скъпия и за евтиния апартамент ги имаме. Съответно се абстрахираме от разликата в цената. Сравняваме само качество на панелка и тухла, като строителство. Качеството на това да живееш в квартал Люлин, Обеля, Дружба с Изток, Яворов, Оборище. И на последно кое ще е по-добрата дългосрочна инвестиция - кое ще падне по-малко при спад и ще се качи повече при ръст.

Ако някой се сети за други признаци на сравнение, да ги каже.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 12:08:57
avatar
А тристайно ново в Люлин, с какво да сравним. Отсреща е метрото, а от другата страна Била.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 12:30:12
Quote
OwnerBG
А тристайно ново в Люлин, с какво да сравним. Отсреща е метрото, а от другата страна Била.

Сравнявай го с какво те интересува и искаш.

Мен ме интересува колко хора биха взели пенелка пред тухла и колко смятат, че Люлин и Обеля предлагат повече предимства за живеене спрямо Изток и Яворов.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 12:32:53
avatar
Quote
javcho
Quote
OwnerBG
А тристайно ново в Люлин, с какво да сравним. Отсреща е метрото, а от другата страна Била.

Сравнявай го с какво те интересува и искаш.

Мен ме интересува колко хора биха взели пенелка пред тухла и колко смятат, че Люлин и Обеля предлагат повече предимства за живеене спрямо Изток и Яворов.

Взели или купили. Че взимането е лесно, ама купуването и плащането може да те насочи нанякъде където не ти харесва.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 13:09:54
Quote
OwnerBG
Quote
javcho
Quote
OwnerBG
А тристайно ново в Люлин, с какво да сравним. Отсреща е метрото, а от другата страна Била.

Сравнявай го с какво те интересува и искаш.

Мен ме интересува колко хора биха взели пенелка пред тухла и колко смятат, че Люлин и Обеля предлагат повече предимства за живеене спрямо Изток и Яворов.

Взели или купили. Че взимането е лесно, ама купуването и плащането може да те насочи нанякъде където не ти харесва.

Прочети хубаво първото мнение в темата. Всичко си е написано. Парите не ги сравняваме. Имаме пари и за двата варианта.
Сравняваме качество на строителсво, качество на квартал и качество на инвестиция.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 13:22:14
avatar
Quote
javcho
Quote
OwnerBG
Quote
javcho
Quote
OwnerBG
А тристайно ново в Люлин, с какво да сравним. Отсреща е метрото, а от другата страна Била.

Сравнявай го с какво те интересува и искаш.

Мен ме интересува колко хора биха взели пенелка пред тухла и колко смятат, че Люлин и Обеля предлагат повече предимства за живеене спрямо Изток и Яворов.

Взели или купили. Че взимането е лесно, ама купуването и плащането може да те насочи нанякъде където не ти харесва.

Прочети хубаво първото мнение в темата. Всичко си е написано. Парите не ги сравняваме. Имаме пари и за двата варианта.
Сравняваме качество на строителсво, качество на квартал и качество на инвестиция.

Звинявайййй, щом парите ги имате, включете и Ботунец и умувайте на воля като как би постъпил неекой си.
А през Изток да си минавал скоро. Да знаеш как се живее в четириетажните тухлета, и колко се ходи до едните или другите транспортни връзки. Ама нали е речено че е добре да се измеша плебса, партийните дечица и дипломатите, та е престижно. Ама дипломатите си заминават след мисията и остава плебса и синчетата.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 14:18:49
Мен ме интересува колко хора биха взели пенелка пред тухла и колко смятат, че Люлин и Обеля предлагат повече предимства за живеене спрямо Изток и Яворов.

Глупакът се познава най-лесно по глупавите си въпроси! Веднага мога да ти отговоря - тези които са взели панелка в Люлин и Обеля са около 30-40 пъти повече от тези, които са взели в Изток и Яворов. Което БИ било същото и при БИХА. Защото жилища не са пейки в парка, че да си избираш къде да седнеш, а най-често ги дават срещу заплащане, даже бих казал, че почти винаги. И може на 100% да ми вярваш, че огромното болшинство четиричленни семейство БИХА предпочели четиристаен в Обеля за 60 хил. евро, пред обширна гарсониера в Изток за същите пари.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 15:12:06
Quote
OwnerBG
Quote
javcho
Quote
OwnerBG
Quote
javcho
Quote
OwnerBG
А тристайно ново в Люлин, с какво да сравним. Отсреща е метрото, а от другата страна Била.

Сравнявай го с какво те интересува и искаш.

Мен ме интересува колко хора биха взели пенелка пред тухла и колко смятат, че Люлин и Обеля предлагат повече предимства за живеене спрямо Изток и Яворов.

Взели или купили. Че взимането е лесно, ама купуването и плащането може да те насочи нанякъде където не ти харесва.

Прочети хубаво първото мнение в темата. Всичко си е написано. Парите не ги сравняваме. Имаме пари и за двата варианта.
Сравняваме качество на строителсво, качество на квартал и качество на инвестиция.

Звинявайййй, щом парите ги имате, включете и Ботунец и умувайте на воля като как би постъпил неекой си.
А през Изток да си минавал скоро. Да знаеш как се живее в четириетажните тухлета, и колко се ходи до едните или другите транспортни връзки. Ама нали е речено че е добре да се измеша плебса, партийните дечица и дипломатите, та е престижно. Ама дипломатите си заминават след мисията и остава плебса и синчетата.

Честито. Печелиш приз за първи панелообитател защитил панелките.
Кажи честно в панелка ли живееш?
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 15:15:15
Quote
др. Иванов
Мен ме интересува колко хора биха взели пенелка пред тухла и колко смятат, че Люлин и Обеля предлагат повече предимства за живеене спрямо Изток и Яворов.

Глупакът се познава най-лесно по глупавите си въпроси! Веднага мога да ти отговоря - тези които са взели панелка в Люлин и Обеля са около 30-40 пъти повече от тези, които са взели в Изток и Яворов. Което БИ било същото и при БИХА. Защото жилища не са пейки в парка, че да си избираш къде да седнеш, а най-често ги дават срещу заплащане, даже бих казал, че почти винаги. И може на 100% да ми вярваш, че огромното болшинство четиричленни семейство БИХА предпочели четиристаен в Обеля за 60 хил. евро, пред обширна гарсониера в Изток за същите пари.

Второ място печели Иванов.

Той не е разбрал въпроса, но все пак защитава панелките.

Иванов, сравняваме тристайни и не ни интересува ЦЕНАТА, а качеството на пенелното строителство спрямо тухленото строителство. Качеството на единия и другия квартал. И качеството на въпросните имоти като инвестиция.

Ако смяташ, че панелното строителство е по-качествено, защо не строиш панелки?
И всъщност, защо никой не строи панелки?
Има ли страна в Европа в която да се строят панелки последните години?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-12 15:20 от javcho.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 15:24:08
Въпроса ти не си го разбрал. Като сравняваш две неща по даден показател трабва да избереш такива, на които всички останали показатели са еднакви. Може да сравняваш панелен в Обеля с тухла в Обеля или панелен в Яворов с тухла в Яворов и то по възможност близо един до друг и строени приблизително по едно време. Защото трябав да си кръгъл идиот за да избереш нова тухла в Обеля пред стар панел в Изток. Това да ти влезе в чутурата, защото като те чета спокойно може да се кандидатираш за кмет от ГЕРБ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход