Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?

Публикувано от DonCorlleone 
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 19:57:39
Quote
камелия
Quote
Dancho M
Кажи ми какво съм спечелил от тази кола? Зареждам с отстъпка в бензиностанциите, винетка ли не си купувам, гражданска отговорност някой друг ли ми плаща, какво?

Паркираш на места за инвалиди, предполагам, което е огромно улеснение, още повече- в района където работиш и живееш. Винетката е безплатна, данъка- на 50%..............но, ако е на името на инвалид.
Всъщност, ако е на твое или на жена ти, име, ако не сте инвалиди, защо колата продължава да се води инвалидна?
Здравей Камелия,
С огромно съжаление трябва да те уведомя, че когато ми се наложи да паркирам колата в районите на платено паркиране в гр. Кофия, "Синя зона", си плащам като поп и на общо основание. Никой никакви отстъпки не се сеща да ми предложи. Годишната винетка си я плащам на 100 %, а не знам защо реши, че колата се "води инвалидна". Съпругата ми е преупълномощена да я управлява, но тя не е собственик. Защо колата се води инвалидна, ако е такава, трябва да попиташ законодателя. За мен тази кола ми е в тежест, още повече, че жена ми си купи миналия месец една Нисан Микра с метанова уредба, без да ме пита, къде е емотикона, който едновременно се зъбеше, хилеше и пляскаше по челото, и скоро смятам да ставам пътник, вместо водач. Ако слушам само нейните думи, от съсобстгвеник на апартамента ни в Перник, отдавна трябваше да съм станал от съсобственик на квартирант, след като ми смени патрона на външната врата.
Поздрави!
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 20:07:39
Здравей отново Камелия,
Пропуснах да упомена, че освен метановата уредба микрата е и автоматик, ако нещо ти говори.
Поздрави отново!
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 20:10:30
avatar
Quote
Dancho M

Здравей Камелия,
С огромно съжаление трябва да те уведомя, че когато ми се наложи да паркирам колата в районите на платено паркиране в гр. Кофия, "Синя зона", си плащам като поп и на общо основание. Никой никакви отстъпки не се сеща да ми предложи. Годишната винетка си я плащам на 100 %, а не знам защо реши, че колата се "води инвалидна". Съпругата ми е преупълномощена да я управлява, но тя не е собственик. Защо колата се води инвалидна, ако е такава, трябва да попиташ законодателя. За мен тази кола ми е в тежест, още повече, че жена ми си купи миналия месец една Нисан Микра с метанова уредба, без да ме пита, къде е емотикона, който едновременно се зъбеше, хилеше и пляскаше по челото, и скоро смятам да ставам пътник, вместо водач. Ако слушам само нейните думи, от съсобстгвеник на апартамента ни в Перник, отдавна трябваше да съм станал от съсобственик на квартирант, след като ми смени патрона на външната врата.
Поздрави!

Виж сега, законодателят е казал кратко и ясно, че "инвалидна кола" се полага на инвалид. И че, той има право да ползва безплатна винетка, да паркира практически навсякъде, ако си вземе картонче от общината или съюза на инвалидите. Също така- ако колата е само негова- не плаща данък, а ако е семейна- плаща на 50%.
Инвалидът има право да упълномощи друг да му кара колата, което не пречи да си се ползва от отстъпките. За да не прехвърлиш колата нотариално, има две причини- или е на по- малко от 2-3г., или искаш да продължиш да ползваш отстъпките на инвалида.
Защото, за да не ги ползваш, инвалидът трябва да докаже, че вече не е инвалид и няма право на отстъпките.smiling smiley
Затова хората са убедени, че ти си се възползвал от гювеча.smiling smiley
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 20:40:05
Quote
камелия
Quote
Dancho M

Здравей Камелия,
С огромно съжаление трябва да те уведомя, че когато ми се наложи да паркирам колата в районите на платено паркиране в гр. Кофия, "Синя зона", си плащам като поп и на общо основание. Никой никакви отстъпки не се сеща да ми предложи. Годишната винетка си я плащам на 100 %, а не знам защо реши, че колата се "води инвалидна". Съпругата ми е преупълномощена да я управлява, но тя не е собственик. Защо колата се води инвалидна, ако е такава, трябва да попиташ законодателя. За мен тази кола ми е в тежест, още повече, че жена ми си купи миналия месец една Нисан Микра с метанова уредба, без да ме пита, къде е емотикона, който едновременно се зъбеше, хилеше и пляскаше по челото, и скоро смятам да ставам пътник, вместо водач. Ако слушам само нейните думи, от съсобстгвеник на апартамента ни в Перник, отдавна трябваше да съм станал от съсобственик на квартирант, след като ми смени патрона на външната врата.
Поздрави!

Виж сега, законодателят е казал кратко и ясно, че "инвалидна кола" се полага на инвалид. И че, той има право да ползва безплатна винетка, да паркира практически навсякъде, ако си вземе картонче от общината или съюза на инвалидите. Също така- ако колата е само негова- не плаща данък, а ако е семейна- плаща на 50%.
Инвалидът има право да упълномощи друг да му кара колата, което не пречи да си се ползва от отстъпките. За да не прехвърлиш колата нотариално, има две причини- или е на по- малко от 2-3г., или искаш да продължиш да ползваш отстъпките на инвалида.
Защото, за да не ги ползваш, инвалидът трябва да докаже, че вече не е инвалид и няма право на отстъпките.smiling smiley
Затова хората са убедени, че ти си се възползвал от гювеча.smiling smiley
Здравей отново Камелия,
Уверявам те, че не ползвам никакви привилегии, полагащи се за инвалидите, собственици на МПС. Колата е произведена 1995 г. и е с първа регистрация началото на 1996 г., като гледам талона пред мен е м. март 1996 г. Инвалидът, отдавна е покойник и е бил баща на търговец коли втора употреба от "Горубляне". Надявам се съм те убедил, че колата не е на "2-3 години", този модел не се произвежда от доста по-отдавна, както и че не ползвам никакви отстъпки, които се полагат на инвалидите. Ти няма да ми повярваш, съдейки от възрастта, на която са те нарочили съфорумците и постовете ти във форума, ако не се закълня в най-скъпото. Да умре детето ми, ако нещо те лъжа!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-11 20:48 от Dancho M.
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 21:11:51
avatar
Quote
Dancho M
Уверявам те, че не ползвам никакви привилегии, полагащи се за инвалидите, собственици на МПС. Колата е произведена 1995 г. и е с първа регистрация началото на 1996 г., като гледам талона пред мен е м. март 1996 г. Инвалидът, отдавна е покойник и е бил баща на търговец коли втора употреба от "Горубляне".

Човекът просто си е купил кола "нов внос" регистрирана на името на инвалид, за да не се плаща мито.
"Продадена" е с пълномощно, заради законовия срок за непродажба за определени години от вносителя.
Ползвателя на такъв автомобил не може да се възползва от привилегиите на инвалид.
Когато митата паднаха, поспря и масовото регистриране на "инвалидни коли" нов внос.
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 21:25:05
За да я купи малко по евтино навремето / когато я е купувал/ се е прецакал така..
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 21:44:25
Quote
DonCorlleone
За да я купи малко по евтино навремето / когато я е купувал/ се е прецакал така..
Здравей Дон Корлеоне,
Радвам се, че най-накрая един съфорумец осъзна, че съм се прецакал. Когато жена ми се хвана за калника на колата, това беше повод на автоджамбазина от "Горубляне" да вдигне цената на кола с повече от 600 лв. от обявената от него. Знаеш ли какво ми каза жената, когато и заявих, че не искам да си имам нищо общо с такива търгаши? Какъв мъж си ти, след като не можеш да купиш една кола на над 10 години . Е, купих я, на неговата цена, но никога няма да мога да я продам. Е.бати и далаверата! Остава си вечно моя.
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 21:52:55
Здравей Данчо ,
моя съвет е да обясниш на жена си , че светът постоянно се мени , днеска ще иска тази кола , утре ще иска Нисан Мицра и тн. , обясни и го по просто днеска харесвам теб, утре харесвам друга.... А прецакаш ли ме с тая кола , ще трябва да я карам докато се разпадне и я дам на надин =) Както най вероятно ще стане в твоя случай.Приеми го като съвет как по нататък да и убиваш мерака да те вкарва в такива сложни ситуации..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-11 21:55 от DonCorlleone.
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 22:04:02
Според мен проблема с пренаселването на София не се дължи на ниски наеми и въобще на евтин живот тука, а на това че в останалата част от България хората нямат работа и са принудени да идват тук.

[markita.net]
Re: Ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъст на наемитее в София?
11-08-2011 - 22:22:54
avatar
Quote
Dancho M

Здравей отново Камелия,
Уверявам те, че не ползвам никакви привилегии, полагащи се за инвалидите, собственици на МПС. Колата е произведена 1995 г. и е с първа регистрация началото на 1996 г., като гледам талона пред мен е м. март 1996 г. Инвалидът, отдавна е покойник и е бил баща на търговец коли втора употреба от "Горубляне". Надявам се съм те убедил, че колата не е на "2-3 години", този модел не се произвежда от доста по-отдавна, както и че не ползвам никакви отстъпки, които се полагат на инвалидите. Ти няма да ми повярваш, съдейки от възрастта, на която са те нарочили съфорумците и постовете ти във форума, ако не се закълня в най-скъпото. Да умре детето ми, ако нещо те лъжа!

Що за тъпотия, да се кълнеш в детето си, вместо да обясниш защо не си прехвърлил колата по нотариален ред?
Като е покойник бившият собственик, като има наследник, който е преупълномощил жена ти да кара колата, нормално е да възникнат въпросите, щом сам си написал, че караш " инвалидна кола".
Възрастта ми няма никакво значение- логиката е важна, а нея или я има човек, или я няма.smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход