Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Поевтиняването продължава !

Публикувано от Бай Пешо1 
Re: Поевтиняването продължава !
08-08-2011 - 10:45:54
Това се появи много по-късно...Преди това се раздадоха доста с фиксирана надбавка.Падането на юрибора прекрати тази практика.
Re: Поевтиняването продължава !
08-08-2011 - 15:13:02
avatar
Quote
salvador
В договорите преди кризата се залагаше най-често тримесечния юрибор.
В кризата тази лихва падна драстично,което направи тези кредити абсолютно неизгодни за банките.Надбавката си остана....ама вече нямаше финансиране отвън,защото скочи рисковата премия за БГ.Това се отрази на новите кредити.
И да,в момента също има хора,които плащат по 5% лихва на ипотечния си кредит.Защото в договора им така пише-юрибор плюс 3%...

Както вече ти казах това което си дал е нещо много по-различно от EURIBOR, синия чарт е 3 месечния. Така и понеже целия спорт тръгна от това, че попитах каква е доходността на хората купили средата на 2008ма година, когато лихвите бяха над 10-11% а цените над 1200 евро, питам отново каква е доходността?




Иначе изказването ти е в стил "да ама в Америка бият негрите"
Re: Поевтиняването продължава !
08-08-2011 - 15:26:53
avatar
А тази картинка от Бългерън Пропъртиес е толкова съмнителна колкото всичките им поръчкови статии които ни заливат от 3 години, че пазара се съживявал и че бил достигнал дъно, вече 25то дъно достигаме.... та според тяхната картинка, въпреки че лихвите по ипотечните кредити са вързани за EURIBOR, явно в България лихвата си седни почти една и съща когато EURIBOR е 5% и когато е 0.5%. Така че тази картинка я показвай на шаранчетата, които напоследък изчезнаха.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-08 15:29 от gekko.
Re: Поевтиняването продължава !
08-08-2011 - 16:00:59
Това с лихвите е и така и не е така. На мен няколко пъти ми качваха лихвите, но за сега намаляване няма. Лихвата може да изглежда малка ако не се лъжа 7% при вземането до мисля 7.9% в момента, но има и много др. работи, които оказват влияние на плащаното. Лихвата си е едно, но трябва да се добавят и таксите на банката за управление на кредита, такса или по точно курса на еврото, че е по курс купува, също голямо перо е и застраховката на апартамента в полза на банката. На единия ми кредит имам и застраховка живот в полза на банката, поне него не плащам.
Re: Поевтиняването продължава !
08-08-2011 - 19:22:15
Точно там е ключа от бараката-че лихвите са си едни и същи и при 0,5 и при 5% Euribor.
Движение има,но то е 2-3% макс.Не от 7 да са станали 15....
На който не му харесват данните за лихвите-да намери други!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-08 19:22 от salvador.
Re: Поевтиняването продължава !
08-08-2011 - 21:58:46
avatar
Quote
salvador
Точно там е ключа от бараката-че лихвите са си едни и същи и при 0,5 и при 5% Euribor.
Движение има,но то е 2-3% макс.Не от 7 да са станали 15....
На който не му харесват данните за лихвите-да намери други!

Да, ама не!:]
Къде по- апокалиптично звучат 12% при 1200Е/ кв.м.smoking smiley
И пълнят със самочувствие персоните, живеещи под наем........
Re: Поевтиняването продължава !
08-08-2011 - 22:39:49
avatar
Re: Поевтиняването продължава !
09-08-2011 - 14:46:08
Е моя май не е по евробор или както се пише, но това не е важно. За 12-те процента ами толкова отива почти ако се смята всичко ГПР-то ми е над 10%, но като се добави и голяма част от таксите и комисионните, курса защото вземам заплата в лева, а не в евро застраховката на апартамента и др. подобни отива доста високо и поне аз като взех да правя сметка ще трябва да изплатя малко над 2 пъти кредита за 15 години. Другия кредит е малко по добре, че сега ще го рефинансирам с продажбата на малкия апартамент и ще пробвам да намеря някаква по малка лихва, надявам се и фиксирана да няма повече изненади по пощата.
За това че има панели за 1200 евро не знам, но имам бивш колега който си купи панел на 1050 евро в Младост, беше удара на живота му, а вече му го продадоха чрез търг. Поболя се човека, ама какво да се прави, пак добре че му го продадоха преди да паднат толкова цените, май за около 800 евро квадрата, че сега и 500 евро на квадрат не се знае дали ще може да вземе за панелката.
Re: Поевтиняването продължава !
09-08-2011 - 23:50:03
Измислен герой си ти.
Re: Поевтиняването продължава !
10-08-2011 - 13:39:28
"Поевтиняването продължава !"

Във верността на горното няма съмнения!!!

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход