Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се вдигат ли цените на имотите в София?

Публикувано от ivanivanov20 
Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
28-07-2011 - 23:59:24
Здравейте,

Имам намерение да си закупя до половин година апартамент в София и се чудя дали да си дам зора и сега да го направя или да позчакам малко (по лични причини) за да си го взема след около половин година

Въпроса ми е:
Ще се вдигат ли цените на имотите в София?

Поздрави

блиндирани врати метални врати
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
29-07-2011 - 00:16:42
avatar
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
29-07-2011 - 00:20:39
avatar
Quote
ivanivanov20
Здравейте,

Имам намерение да си закупя до половин година апартамент в София и се чудя дали да си дам зора и сега да го направя или да позчакам малко (по лични причини) за да си го взема след около половин година

Въпроса ми е:
Ще се вдигат ли цените на имотите в София?

Поздрави

Е има шанс все някога (разбирай поне 5 години) цените да тръгнат нагоре. Този шанс обаче става все по-малък. Обаче вероятността до 1/2 година цените да тръгнат нагоре е 0,001%.
По какво ще разпознаеш времето за тръгването на цените нагоре:
1. Увеличение на доходите
2. Спад на безработицата
3. Нарастващо вътрешно потребление на стоки и услуги
4. Спад на лошите ипотечни заеми до нормалните нива 1-2%
5. Положителен или поне нулев прираст на населението
6. Увеличени чужди инвестиции в производства (не в имоти)
7. Изчистване на вътрешният дълг и междуфирмените задължения
8........
9.......
10.....
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
29-07-2011 - 00:36:40
Ако на тоя пазр няма нищо,което да отговаря на изискванията ти за жилище,какво значение имат цените?
На където и да вървят цените-ти си гледай пазара и си изясни на какви критерии трябва да отговаря това,дето евентуално един ден ще го купуваш.За да не се окаже,че сред тия уж хиляди апараменти,дето се предлагат за продажба...него просто го няма...
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
29-07-2011 - 12:13:11
Абе ако хиперинфлацията се случи, цените на НИ може и да се вдигнат, ама тогава на 99% от населението няма да им е до НИ. Ако не се случи по-скоро постепенният спад ще продължи.
Аз все пак мисля, че една хиперинфлация до 18 месеца в цял свят е доста вероятна, пък да видим.

*book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-29 12:14 от antoninus_pius.
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
29-07-2011 - 12:23:16
Може би след 5-6 години бихме могли да наблюдаваме някакво движение нагоре, но до тогава цените трябва да достигнат дъно, което по мое мнение ще е поне на 50% от настоящите нива. Това е оптимистичния вариянт..... за песимистичния ..... просто не ми се мисли - пълен срив на цените на имотите поради липса на каквото и да е търсене.
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
29-07-2011 - 17:40:23
Quote
antoninus_pius
Абе ако хиперинфлацията се случи, цените на НИ може и да се вдигнат, ама тогава на 99% от населението няма да им е до НИ. Ако не се случи по-скоро постепенният спад ще продължи.
Аз все пак мисля, че една хиперинфлация до 18 месеца в цял свят е доста вероятна, пък да видим.

*book*
Нищо нема да се дигне. Некои ще опитат без успех. Нещата просто замръзват и се купува само най-необходимото в ежедневието....Наблюдавал съм тва явление отблизо 96-та и 97-ма. Моа да ти кажа, че по-лошо от тва за имотите не моа да измисла на тоя етап. Немаш си на идея, тоя пазар направо рухва. Продавачи на предваритерен договор ПРЕДИ удара, които изповядват сделката и окончателното плащане примерно 20 дена СЛЕД удара и договора е в лева, , и в долари сумата е станала примерно 7000$, направо не им се живее...Опитваха да развалят сделката обикновено.....А имаше и толкова тъпи, че даже не разбраха кво правят....Ако някой е пазарувал ония години, знае за кво говоря....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-29 17:51 от darkside.
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
29-07-2011 - 17:52:10
Въпрос: "Ще се вдигат ли цените на имотите в София?"

Отговор: В близките години НЕ. Ще се понижават...

winking smiley
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
29-07-2011 - 18:09:37
Quote
ivanivanov20
Здравейте,

Имам намерение да си закупя до половин година апартамент в София и се чудя дали да си дам зора и сега да го направя или да позчакам малко (по лични причини) за да си го взема след около половин година

Въпроса ми е:
[b]Ще се вдигат ли цените на имотите в София?[/b]

Поздрави
Иванчо, по-скоро некой от мавзолея ша го дигне....Вратите са ти хубави, брато. Като видиш, че почнат мноу да купуват от твойте врати , не бързай с жилището а трупай кеша. Що ли? Ми щото се блиндират, щото ги е страх от мангали и крадци а тва значи, че не е мноу наред работата с престъпността в тая държава. Цените падат.
Като спрат да се блиндират, купувай! Начи се оправяме. Цените ЪП! Примерно де!
Re: Ще се вдигат ли цените на имотите в София?
30-07-2011 - 09:15:31
Моят съвет е да изчакаш до март 2012г.Причините са поне десет,но ще спомена само две:От една страна първото тримесечие на всяка година е най-слабо/респ. и цените са най-ниски/.И второ-при продължаващ спад в цените,признат дори от националната статистика,ми се струва неуместно да бързаш.Изчакай 5-6 месеца.Само може да спечелиш от това.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход