Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за А.15

Публикувано от dеlluxx 
Re: Въпрос за А.15
18-07-2011 - 22:13:14
Quote
Imotko
Много е кефещо, нещастния строител, дето се е сдружил с нашия човек, сигурно като види Делукс и до оргазъм стига.

Oooooo, бъркаш - Делукса е съглеждан само докъм 11:30, след обедната доза съществото става на Шльокер, след това - Бльокер и пр. превъплъщения. И всичките родом от един несъществуващ холандски хотел......
:]
Re: Въпрос за А.15
18-07-2011 - 22:24:00
А кога става А.Янев? :}
---


Делукс, а защо всъщност не искаш да разпишеш, май ако дадеш това инфо можем да сме ти по-полезни smiling smiley
Re: Въпрос за А.15
18-07-2011 - 22:52:18
avatar
Quote
dеlluxx
Quote
OwnerBG
Quote
dеlluxx
Quote
OwnerBG
Quote
dеlluxx
Quote
OwnerBG
Quote
dеlluxx
Имам следният въпрос:

Съсобственик съм в новострояща се сграда. Сградата е пред А.15
Може ли строителят да получи законно А.15 ако аз откажа да подпиша? Какви би трябвало да са мотивите ми за отказ?

Зависи каква процедура сте подписали.Ако е да те извести с нот. покана и да те покани в някакъв срок да подпишеш, а ти не го сториш, то има право да те съди за пропуснати ползи, вреди, и каквото реши.Ако имаш адрес в договора, и не се явиш на поканата за акт 15, веселбата е сериозна.По добре е да се подпише с възражение и протокол за СМР които да се извършат или проблеми които да се отстранят.Но ако се прекали и тук има греда, защото има арх. проект и не може да се искат неща хей, тъй на.А и надзора дебне.

Не. (нарочно гледах ако има да отпадне) Но въпросът ми не беше свързан с договора, а за законовата уредба при положение че няма уговорена процедура в договора.

Ами нямаме упомената процедура в договора. Имахме клауза за неустойки само от негова страна, която обаче анулирахме с анекс към договора понеже той ми прехвърли част от неговите апартаменти вместо да ми плаща пари кеш. В новия анек записахме че аз повече нямам претенции за довършване на строителството в срок, но и добавих че аз също нямам никакви задължения към него.

А там където е клаузата за неустойки няма ли разписана процедура за Акт 15.

Да, има законна процедура, инвеститора да вземе Акт 15 без теб. Но за да се случи, трябва да си отказал, или да се ослушваш без да подписваш.
А пък в Банско няма никакъв проблем.
Даже може да си вземе частичен акт 15, а твоите имоти да чакат по добри времена.
И тогава става една.
Май месец така изгоря един доктор в Стара Загора.

Значи при всички положения трябва да получа покана за подписване. После не виждам какво общо има местонахождението на сградата? Така както си го написал предполага незаконни действия от негова страна. За частичен А.15 чувам за пръв път, но дори и да има, тази частичност не би трябвало да може да се приложи в сграда с 1 вход, където апартаментите (мои и негови) са шахматно на всеки етаж.

Между другото сградата не е в Банско. В София е ако те интересува, но не виждам каква е възката с местоположението, законите са валидни за територията на цялата страна нали.

Наистина няма никакво значение къде е сградата.!
1000 еврака са си хиляда еврака.
За частичен Акт 15 няма никакво значение къде в сградата са имотите.Но в тези които не са в протокол акт 15, не може да се прави нищо.
И да влизаш нямаш право.
Схемата е желязна, защото ти не можеш да вземеш сам акта, защото нямаш цялата документация.
Ааааааааааа тя струва паре.
В Младост 2 има едни блокчета, дето се стигна да реални военни действия.Ченета, винкели, стрелба и други момчешки забавления.
Щото едни гражданско активни пикльовци решиха че щом работят в една от големите компании с много главни букви в името са извънземни и могат да извиват ръце.
Е сега събират парици да си платят за процедурата, но края не и се вижда.
Та така.
Заеби форумното поведение и си карай по царския път.
Че отбивките някой път са без изход.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Въпрос за А.15
18-07-2011 - 23:44:33
avatar
Quote
Атанас Янев
А кога става А.Янев? :}
---


Делукс, а защо всъщност не искаш да разпишеш, май ако дадеш това инфо можем да сме ти по-полезни smiling smiley

Ами ще си призная защо: Ще си поизвиваме малко ръцете. Така съм намислил.
Re: Въпрос за А.15
18-07-2011 - 23:52:00
avatar
Quote
ivorad
Quote
dеlluxx
Имам следният въпрос:

Съсобственик съм в новострояща се сграда. Сградата е пред А.15
Може ли строителят да получи законно А.15 ако аз откажа да подпиша? Какви би трябвало да са мотивите ми за отказ?

Много е приятно да прочетеш подобен въпрос, излязъл изпод перото на един несъмнен експерт в областта на НИ!
Кефещо е :]

г-н откачалка, никъде не съм писал че съм експерт по отношение на юридическите въпроси свързани с НИ, това си го казвал ти за себе си. Ти правиш ли разлика между експерт по икономическите въпроси свързани с НИ, по качеството и техническите въпроси и по юридическите въпроси? Май не доколкото виждам.
Re: Въпрос за А.15
19-07-2011 - 00:14:35
avatar
Quote
OwnerBG
Наистина няма никакво значение къде е сградата.!
1000 еврака са си хиляда еврака.
За частичен Акт 15 няма никакво значение къде в сградата са имотите.Но в тези които не са в протокол акт 15, не може да се прави нищо.
И да влизаш нямаш право.
Схемата е желязна, защото ти не можеш да вземеш сам акта, защото нямаш цялата документация.
Ааааааааааа тя струва паре.
В Младост 2 има едни блокчета, дето се стигна да реални военни действия.Ченета, винкели, стрелба и други момчешки забавления.
Щото едни гражданско активни пикльовци решиха че щом работят в една от големите компании с много главни букви в името са извънземни и могат да извиват ръце.
Е сега събират парици да си платят за процедурата, но края не и се вижда.
Та така.
Заеби форумното поведение и си карай по царския път.
Че отбивките някой път са без изход.

Виж тука си прав форума си е форум - бизнеса си е бизнес. НО това за военните действия ми хареса. Ще ти кажа защо, защото ако се стигне до там аз губя само 1/2 част от сградата в която не съм вложил повече от 10К, а земята си е още моя, но строителя ще изгуби всичко инвестирано до момента (около 700К по груби сметки) Още повече че съм го избирал с да не е голяма фирма та предполагам финансово сме равностойни противници. Абе ще стане интересно.
Едно време тука във форума тетка камелия ми се присмиваше, че няма да успея да взема нищо от обезщетението за забавата, пък сега вече съм собственик на 1/2 вместо 1/4 от сградата. Е за закъснението малко му беше помогнато, ама какво да правя, да е гледал какво подписва. "Кьорав карти не играе". И понеже съм лаком сега строителя ще гледа А.15 през крив макарон, защото от енергото нема кой да го пусне ако не звънна един телефон winking smiley Та такива ми ти работи. Аз може да не съм юрист, но когато трябва да се оформят и подписват документи си плащам за услугите на топ адвокати. Не са евтини, но пък досега нямат пропуск.
Re: Въпрос за А.15
19-07-2011 - 00:35:41
avatar
Quote
dеlluxx
Quote
OwnerBG
Наистина няма никакво значение къде е сградата.!
1000 еврака са си хиляда еврака.
За частичен Акт 15 няма никакво значение къде в сградата са имотите.Но в тези които не са в протокол акт 15, не може да се прави нищо.
И да влизаш нямаш право.
Схемата е желязна, защото ти не можеш да вземеш сам акта, защото нямаш цялата документация.
Ааааааааааа тя струва паре.
В Младост 2 има едни блокчета, дето се стигна да реални военни действия.Ченета, винкели, стрелба и други момчешки забавления.
Щото едни гражданско активни пикльовци решиха че щом работят в една от големите компании с много главни букви в името са извънземни и могат да извиват ръце.
Е сега събират парици да си платят за процедурата, но края не и се вижда.
Та така.
Заеби форумното поведение и си карай по царския път.
Че отбивките някой път са без изход.

Виж тука си прав форума си е форум - бизнеса си е бизнес. НО това за военните действия ми хареса. Ще ти кажа защо, защото ако се стигне до там аз губя само 1/2 част от сградата в която не съм вложил повече от 10К, а земята си е още моя, но строителя ще изгуби всичко инвестирано до момента (около 700К по груби сметки) Още повече че съм го избирал с да не е голяма фирма та предполагам финансово сме равностойни противници. Абе ще стане интересно.
Едно време тука във форума тетка камелия ми се присмиваше, че няма да успея да взема нищо от обезщетението за забавата, пък сега вече съм собственик на 1/2 вместо 1/4 от сградата. Е за закъснението малко му беше помогнато, ама какво да правя, да е гледал какво подписва. "Кьорав карти не играе". И понеже съм лаком сега строителя ще гледа А.15 през крив макарон, защото от енергото нема кой да го пусне ако не звънна един телефон winking smiley Та такива ми ти работи. Аз може да не съм юрист, но когато трябва да се оформят и подписват документи си плащам за услугите на топ адвокати. Не са евтини, но пък досега нямат пропуск.

Абе това с военните действия не е добро преживяване.
Земята не е твоя в пълния смисъл на думата.Защото собствеността е свързана с ползване, а при твоята има отстъпено право на строеж и нещата са малко по различни.
Щом ти е отстъпил инвеститора още 25% от РЗПто та си постигнал 50% обезщетение, значи има нещо криво в цялата работа.Че и качествено строи.Интересно е какво ти е прехвърлил.Право на строеж или имот на груб строеж.И как е осчетоводил сделката.Че на Акт 16 идва ДДСто и няма измъкване.Той явно не притежава земята и ще я получи при или след Акт 16.Май не е прост човека, или има добър съветник.Не се бях сещал за този номер, ама съм и далече от счетоводството де.Ще поразпитам утре едни знатоки.
С енергото не е добре да се заиграва никой, че вече има три дела спечелени срещу криво проучване и отказано включване.
Даже ще е добре да му откажат.Официално.

И накрая.
Подобно поведение на собственик сигурно е бизнес в твоите очи, но дядо ми казваше че за всеки търговец има Видовден.
А той ги разбираше тези работи.
И търговските, и моралните.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Въпрос за А.15
19-07-2011 - 09:47:34
Quote
OwnerBG
[]

Абе това с военните действия не е добро преживяване.
Земята не е твоя в пълния смисъл на думата.Защото собствеността е свързана с ползване, а при твоята има отстъпено право на строеж и нещата са малко по различни.
Щом ти е отстъпил инвеститора още 25% от РЗПто та си постигнал 50% обезщетение, значи има нещо криво в цялата работа.Че и качествено строи.Интересно е какво ти е прехвърлил.Право на строеж или имот на груб строеж.И как е осчетоводил сделката.Че на Акт 16 идва ДДСто и няма измъкване.Той явно не притежава земята и ще я получи при или след Акт 16.Май не е прост човека, или има добър съветник.Не се бях сещал за този номер, ама съм и далече от счетоводството де.Ще поразпитам утре едни знатоки.
С енергото не е добре да се заиграва никой, че вече има три дела спечелени срещу криво проучване и отказано включване.
Даже ще е добре да му откажат.Официално.

И накрая.
Подобно поведение на собственик сигурно е бизнес в твоите очи, но дядо ми казваше че за всеки търговец има Видовден.
А той ги разбираше тези работи.
И търговските, и моралните.

Браво, Оунъре!*ok*

Точно така е, а 0х2000 кв. м. пак е равно на 0, докато 25%х2000=500 м.кв. Е, кое е по-добре?! В случая никой не печели.
Сделка има, когато и двете страни печелят, всичко останало е далавера, която рано или късно излиза на някой през носа.

А освен това длъжник не се убива, то е ясно защо...
Re: Въпрос за А.15
19-07-2011 - 10:25:19
Да налея малко в тиквата на някой, не че си е платил за това или ще се сети да го направи!

Никога не прецакваш другарчето, както и никога не клатиш лодката в блатото!

Акт 15 е след Акт 14, т.е. земята вече не е твоя, а обща без значение какво сте писали относно прехвърлянето, защото то става по силата на закона, съгласно тълкувателно решение на ВКС. Не съм чел писаното дотук, но изпрати ли ти покана и не се явиш вече ти си в забава и всички рискове са върху тебе. Подпишеш ли необосновано възражение отново си в забава и освен това ще платиш и делото с което строителят ще докаже, че не е в нарушение. Там си слабата страна, освен ако не те представлява др. Иванов, защото строителят ще поиска вещото лице, той ще държи връзка с него и ще го убеди в правотата си. След това може да поискаш тройна, но и там вещите лица ще са две за него и едно за тебе. Все си капо!
Честта на мъжа е в спазването на договорите! Като изкючим инструмента.

И не се заблуждавайте, длъжник се убива с удоволствие! Защото като даде фира един длъжник всички останали си строшават краката да платят. Не, че стрителите са от хората които ще го направят, но по-лошо от убийството е, че "Дълг не умира"! А и доколкото разбирам имаш собственост, която да се възбрани.

Спазвайте си договорите за да спите спокойно и да се не се оглеждате на входа!
Re: Въпрос за А.15
19-07-2011 - 11:14:41
avatar
Оунъре ето това намерих по въпроса: [lex.bg]

Мдааа започва да става интересно. Доколкото разбрах няма как (законно) строителя да извади частичен А.15 само за отделни апартаменти в сградата. А тръгне ли незаконно да действа (чрез подкупи примерно) то тогава още по-добре за мене, че ми развързва ръцете за действие.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход