Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам ли щанс да продам този имот?

Публикувано от ivans21 
Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:06:39
Здравейте,

Да кажем, че сте станали собственик на част от едноетажна паянтова къща + двор (общо 30 кв.м) в Зона Б19 - гр.София. Целият имот е 255 кв.м. Няма други съсобственици на имота(само Вия сте). Имота е близко до центъра на столицата има и няколко вида транспорт в близост, в това число и метро. Имотът е разположен на ъгъла на две улуци (второстепенни).

1.Може ли този имот да се продаде лесно и на каква приблизителна цена на кв.м?
2.Ще се намали ли цената на кв.м. когато се продава такъв малък имот?
3.Агенциите в София ще имат ли интерес от продажбата на такъв имот?
4.Какво бихте направили Вия в тази ситуация?

Дайте ми ценни съвети, как да действам, защото не съм на ясно с търсенето и продажбата.

Благодаря Ви предварително за отговора.
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:24:09
Quote
ivans21
Здравейте,

Да кажем, че сте станали собственик на част от едноетажна паянтова къща + двор (общо 30 кв.м) в Зона Б19 - гр.София. Целият имот е 255 кв.м. Няма други съсобственици на имота(само Вия сте).

Бихте ли пояснили - как така сте собственик на част от къща, а няма други съсобственици?
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:29:14
По нотарялен акт няма други собственици, а само съседи от същият имот.

" М............. дарява на Иван .... следния свой собствен единствен недвижим имот, а именно жилище заемащо северната част на сградата на ул.И..... гр. София състоящо се от стая и входно антре, застроено върху 14,34 кв.м, ведно с 12% идеални части от общите части на сградата, ведно със средната дървена барака в двора , заедно с 12% идеални части от мястото представляващо имот планоснимачен номер ..... в Зона Б19 по плана на гр. София, цялото на площ от 255 кв.м при съседи ...."

В нотариалният акт няма думата съсобственик. Аз съм единствен собственик на тези проценти.
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:33:39
avatar
Quote
ivans21
По нотарялен акт няма други собственици, а само съседи от същият имот.

" М............. дарява на Иван .... следния свой собствен единствен недвижим имот, а именно жилище заемащо северната част на сградата на ул.И..... гр. София състоящо се от стая и входно антре, застроено върху 14,34 кв.м, ведно с 12% идеални части от общите части на сградата, ведно със средната дървена барака в двора , заедно с 12% идеални части от мястото представляващо имот планоснимачен номер ..... в Зона Б19 по плана на гр. София, цялото на площ от 255 кв.м при съседи ...."

В нотариалният акт няма думата съсобственик. Аз съм единствен собственик на тези проценти.

А собствениците на другите проценти са ти СЪСОБСТВЕНИЦИ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:37:39
Quote
ivans21
По нотарялен акт няма други собственици, а само съседи от същият имот.

" М............. дарява на Иван .... следния свой собствен единствен недвижим имот, а именно жилище заемащо северната част на сградата на ул.И..... гр. София състоящо се от стая и входно антре, застроено върху 14,34 кв.м, ведно с 12% идеални части от общите части на сградата, ведно със средната дървена барака в двора , заедно с 12% идеални части от мястото представляващо имот планоснимачен номер ..... в Зона Б19 по плана на гр. София, цялото на площ от 255 кв.м при съседи ...."

В нотариалният акт няма думата съсобственик. Аз съм единствен собственик на тези проценти.

Няколко пояснения:
1. Нямате НА за обособен имот, а такъв за ДЯЛ от имот. По-конкретно може да се каже само от специалист след преглед на документите.
2. В общия случай няма особен проблем да продадете и дела си, всяко нещо на този свят има своята продажна цена. Като правило ,обаче, дяловете от имоти са по-ниско оценени, отколкото е средната оценка на имота.....Определени дялове са непродаваеми, поради фактическа невъзможност за влизане във владение. За да се анализират нещата по Вашя казус, пак ще Ви трябва консултация със специалист.
Това е!
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:38:35
Може и да имате право, ако става въпрос за целиш имот от 255 кв.м.

Как да постъпя от тук на татък? Мога ли да продам моята част само и на каква цена?
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:40:57
Специалист по какво? Бихте ли ме насочили към някой специалист?
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:43:20
Мога ли да намеря специалист в агенция за продажби на имоти ?
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:50:00
Quote
ivans21


Как да постъпя от тук на татък? Мога ли да продам моята част само и на каква цена?


Разбира се, че можете да продадете своя дял! Цената може да се определи едва след оглед на имота, достанционно просто няма как. При едни и същи документални условия, разликите в цената могат да бъдат няколко пъти, в зависимост от състоянието на предлаганото.
Най-коректното поведение в подобен случай е първо да се обърнете към останалите съсобственици на имота, като им предложите да изкупят Вашия дял на цена, удовлетворяваща и двете страни. Ако няма желаещи, тогава можете да предложите имота на трети лица.
Успех!
Re: Имам ли щанс да продам този имот?
18-07-2011 - 12:56:09
Quote
ivans21
Мога ли да намеря специалист в агенция за продажби на имоти ?

Разбира се. Проверете в нета репутацията на големите компании за НИ , изберете си някоя и идете на предварителен разговор там с документите на имота и снимки . Там ще Ви ориентират по-конкретно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход