Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?

Публикувано от Dancho M 
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
14-07-2011 - 23:58:50
Quote
dеlluxx
Quote
Dancho M
Калашников и 1.9, благодаря Ви за съвета! По всичко изглежда, че ще се възползвам от него.
Поздрави!
Darkside, наздраве!

Мъдро решение Данчо. 1-2 години изчакване няма да ти навреди, софийските коптори няма да свършат, напротив предлагането само ще се увеличава. Виж парцелите и къщите са друга работа.

Що тъй?
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 12:06:14
avatar
Quote
Angel_80
Данчо, къде го намери този двустаен за 330 лв в центъра и то в добра част, това има ли прозорци, за др. екстри не питам ? А и един съвет, не чакай много че да не изпуснеш момента, скоро почва ръста.

Ангеле, от една друга твоя тема пролича, че яко си се набълбукал с непосилна ипотека, а сега с охота раздаваш съвети на потенциални купувачи да се накиснат както ти си направил. Въпросът е защо го правиш? На тебе брокерчето едно време така ли ти нашепваше нежно в ухото "купувай, че да не изпуснеш момента, скоро започва ръста"? Ми ти като си толкова тарикат защо сам не задържиш токсичната инвИстиция, а ми обясняваш, че скоро ще продадеш? Ай сиктър... аман от пишман инвИститУри, па и акъл тръгнал да раздава...
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 14:28:55
Аз давам идея да не чака до безкрай, няма само да падат цените я, вече има тенденции и се качват в Пловдив, Стара Загора, скоро и в София. Човека иска да купува, а не като тебе - да няма финансовата възможност.
Все пак Данчо браво, ако си намерил подобен апартамент на такава цена.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 14:42:10
avatar
Ей затова Ангелчо мисля, че банките не трябва да имат милост към набълбуканите ипотекари - заради такива като тебе. Обаче аз косвено печеля от тебе - вземам от банката 8% лихва, а пък банката на свой ред те щави с поне 10%. А копторите ще са твои на кукуво лято.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 14:42:36
Quote
Angel_80
Аз давам идея да не чака до безкрай, няма само да падат цените я, вече има тенденции и се качват в Пловдив, Стара Загора, скоро и в София. Човека иска да купува, а не като тебе - да няма финансовата възможност.
Все пак Данчо браво, ако си намерил подобен апартамент на такава цена.

А само преди 2 седмици си казал:

Quote
Angel_80
Здравейте, скоро открих този форум и изчетох с интерес голяма част от написаното. Интересувам се кога ще започне дългоочаквания ръст на цените? Пиша защото имам нужда да продам един апартамент за да не ми виси поне тази ипотека, а да мога да запазя другия апартамент в който живея в момента, като и той е с ипотека. Нещо се обезнадеждавам като чета, че не се очаква скоро ръст, а като си правя сметка няма да изкарам повече от 6 максимум 9 месеца и ще ми вземат малкия апартамент, защото съм на ръба да спра да плащам вноските за него. За капак и наемателите ми студенти се изнесоха от 1 юли и може би чак към септември мога да се очаква засилен интерес до момента само един кандидат дойде на оглед, като започне новия семестър се надявам да успея да го дам, но и наема прогресивно намаля и не може да смогне да погасява и половината от вноските по-кредита.
Какво да правя и ще има ли скоро ръст на който да се надявам ?

*xxx*
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 15:05:28
avatar
Ангеле, ще споделиш ли къде ги видя тези тенденции? Благодаря !
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 15:15:29
avatar
Quote
gekko
Ангеле, ще споделиш ли къде ги видя тези тенденции? Благодаря !

Геко, остави го този нещастен набълбучко. Само преди дни задава въпроса: "Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София' в отделна тема. А сега видиш ли той вече знаел тенденциите. И хем тенденциите били за ръст хем той иска да продава сега - защо къде е логиката? Затова пак казвам - за офцете само доене, щавене и клане, а касапите (банките и ЧСИ-тата) да са по-стриктни в работата си.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 15:19:29
Геко в една др. тема "Раздвижване" или подобно беше има линк. Там си пише, че има повишаване в Пловдив и Стара Загора. А и в доста обласни градове започва да има много повече сделки. Всичко с времето си, явно времената се оправят. С повишаване на търсенето ще тръгнат и цените нагоре.
Делуксе няма какво да се радваш, докато твоите пари с тази лихва станат до толкова да си позволиш свясно жилище, тогава се радвай. До тогава събирай парици и си живей под наем. Аз като продам единия апартамент и рефинансирам др. кредит няма и лихва почти да давам на банката.
Пък то нали ще падат цените поне още 10 години, тогава може да си купя апартамента на безценица отново - ще поживеем и ще видим.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 15:45:01
На безценица ОТНОВО? :}
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 15:49:45
Янев, не злобей и не се подигравай като последен цървул.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход