Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София

Публикувано от Angel_80 
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 09:00:07
[forum.imoti.net]
Както се казва,приликите са случайни.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 14:45:59
Благодаря за тази тема никник, мисля че ще е полезна.
Делукс, не мисля че е тук мястото да пиша за това, но все пак апартамента е малък 2-стаен, 52 кв.м. ново стройтелство по Нот. Акт. а е 60 кв.м. със стълбището, когато е купуван, между Дървеница и Студентски Град се намира. Представлява голям хол със полуотделен кухненски бокс, спалня, баня с тоалетна и 2 малки тераски, намира се на 3 етаж от 6, изцяло южен. Оборудван е напълно и дори съм го боядисал прясно с латекс, защото в момента търся да го отдам под наем. Изцяло обзаведен със съвремени мебели и се отоплява с японски инверторни климатици. Подобни на замаска се предлагат за около 45-50 хил. евро, моя в моментното му състояние мисля ако го продавам да го пусна на около 44000-45000 евро, все пак само обзавеждането и довършителните работи са над 15000 лв. като може да се споразумея с купувача за разумно отсъпка, но това ще се обсъжда при засилен интерес. Остава му около 24600 евро главница която ще бъде приспадната от горната цена. Кредита е за този апартамент е 15 години като остават по малко от 11 години, месечната вноска е 278 евро на месец, ако някой иска да покрива кредита, който е към Уникредит. Другия апартамент не мисля да го продавам, но той е вземан 2006 и е с по дълъг период на кредита.
Не знам кой ви е лъгал толкова в този форум, но половината се съмняват, че това е реално. И аз се надявам да не е такава ситуацията и да сънувам, но уви е. Работя като дистрибутор на лекарства и хранителни добавки, като от края на 2008 спадна драстично оборота при нас, който е в бранша може да потвърди, за това са и двете съкращения, а и е доста трудно като сменям местата да намеря бързо пазар защото главното е процента при нас. Преди се изкарваха доста пари, но сега не е така, поне за момента.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 15:14:03
avatar
Не ти вярват защото рушиш образа на щастливия ипотекар, който е направил удара на живота си купил маломерен двустаен... и защото плашиш бъдещи кандидат ипотекари. Аз лично мисля, че трудно ще намериш купувач за повече от 35К, но пробвай и ако го продадеш пиши на каква цена сте си стиснали ръцете. Успех !
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 15:20:20
Ако това за обзавеждането и довършителните работи е вярно ще му вземеш 42к смятам. Успех в продажбата!
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 16:14:46
Дори и да има ръст, след времето, което ще настъпи, няма да покрие направените вноски по кредита. А е много по-вероятно първо да ти нарастнат доходите, а и е по-логично, и от там да дойде решението на проблема. Или продаваш веднага или въобще не продаваш. Това са двата най-правилни изхода от ситуацията. Иначе ще се получи като оня, дето хем си изял половин торба сол, хем отнесъл 50 тояги, хем накрая си платил и глобата.
А измислените истории тук са от измислени хора и ги пишат редовни участници, за да прокарват по такъв елементарен начин тезите си.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 16:34:56
avatar
Quote
Angel_80
Благодаря за тази тема никник, мисля че ще е полезна.
Делукс, не мисля че е тук мястото да пиша за това, но все пак апартамента е малък 2-стаен, 52 кв.м. ново стройтелство по Нот. Акт. а е 60 кв.м. със стълбището, когато е купуван, между Дървеница и Студентски Град се намира. Представлява голям хол със полуотделен кухненски бокс, спалня, баня с тоалетна и 2 малки тераски, намира се на 3 етаж от 6, изцяло южен. Оборудван е напълно и дори съм го боядисал прясно с латекс, защото в момента търся да го отдам под наем. Изцяло обзаведен със съвремени мебели и се отоплява с японски инверторни климатици. Подобни на замаска се предлагат за около 45-50 хил. евро, моя в моментното му състояние мисля ако го продавам да го пусна на около 44000-45000 евро, все пак само обзавеждането и довършителните работи са над 15000 лв. като може да се споразумея с купувача за разумно отсъпка, но това ще се обсъжда при засилен интерес. Остава му около 24600 евро главница която ще бъде приспадната от горната цена. Кредита е за този апартамент е 15 години като остават по малко от 11 години, месечната вноска е 278 евро на месец, ако някой иска да покрива кредита, който е към Уникредит. Другия апартамент не мисля да го продавам, но той е вземан 2006 и е с по дълъг период на кредита.
Не знам кой ви е лъгал толкова в този форум, но половината се съмняват, че това е реално. И аз се надявам да не е такава ситуацията и да сънувам, но уви е. Работя като дистрибутор на лекарства и хранителни добавки, като от края на 2008 спадна драстично оборота при нас, който е в бранша може да потвърди, за това са и двете съкращения, а и е доста трудно като сменям местата да намеря бързо пазар защото главното е процента при нас. Преди се изкарваха доста пари, но сега не е така, поне за момента.

Ангеле, предлагам ти 430 евро за м2 т.е. 52м2 Х 430евро = 22360 евро (за всичко вкл. общи части). Парите ти ги плащам веднага. Срок за размисъл 1 седмица.
Обзавеждането не ми трябва така че можеш да си го вземеш и продадеш отделно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-07 17:56 от dеlluxx.
1.9
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 20:04:04
Quote
gekko
Не ти вярват защото рушиш образа на щастливия ипотекар, който е направил удара на живота си купил маломерен двустаен... и защото плашиш бъдещи кандидат ипотекари. Аз лично мисля, че трудно ще намериш купувач за повече от 35К, но пробвай и ако го продадеш пиши на каква цена сте си стиснали ръцете. Успех !

Аз не повярвах не за това, а защото (ако историята е достоверна) Ангел е направил велика глупост, а не изглежда да е такъв човек.

Когато започна бума на цените и чувах мантри, че при влизането ни в ЕС цените в бг ще се изравнят с тези в ЕС (никой не казваше защо, а също и какво ще стане със заплатите), спрях да се интересувам от покупка и от тогава гледам сеир. Бая народ изгоря пред очете ми, а и вече доста подпушват.

Не злорадствам и не го желая на никого, ама къде ви е акъла бре хора? Кога пили - пяли, а кога плащали - плакали...

Ангеле, пожелавам ти да се отървеш леко, но аз на такава цена не купувам...
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 20:22:15
Quote
Seira
Ако това за обзавеждането и довършителните работи е вярно ще му вземеш 42к смятам. Успех в продажбата!

...но доста по трудно. Един би го харесал, друг не. По-добре си прибери обзавеждането и оферирай на по-ниска цена!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
07-07-2011 - 21:46:09
Quote
greenbul
Quote
Seira
Ако това за обзавеждането и довършителните работи е вярно ще му вземеш 42к смятам. Успех в продажбата!

...но доста по трудно. Един би го харесал, друг не. По-добре си прибери обзавеждането и оферирай на по-ниска цена!

Аз бих подходил по различен начин. Нищо не пипай по обзавеждането и оферирай. Като дойде клиент който не желае твоето обзавеждане му предложи да приспаднеш от цената, като изнесеш това което клиента не иска. Не разваляй направеното докато се убедиш, че клиента е категоричен, но и в никакъв случай не допускай това да е причина сделката да се развали. Успех и от мен.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
08-07-2011 - 00:14:30
avatar
ден 1-ви от моето предложение почти минва - досега няма по-добро конкретно предложение. Остават 6 дни за размисъл...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход