Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет от сривльовците за цена на гараж

Публикувано от sid 40 
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 12:27:05
Quote

[..]или се продава право на ползване върху част от терена, обособено като паркомясто с граници, или се продават идеални части от терена или подземния паркинг, но без ясно обособено право на собственост върху съответното място.

Право на ползване е много различно от собственост.


Явно не правиш разлика между правото на страните да се договорят (цитираното от теб == право на ползване) или собственост.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 12:38:20
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote

[..]или се продава право на ползване върху част от терена, обособено като паркомясто с граници, или се продават идеални части от терена или подземния паркинг, но без ясно обособено право на собственост върху съответното място.

Право на ползване е много различно от собственост.


Явно не правиш разлика между правото на страните да се договорят (цитираното от теб == право на ползване) или собственост.

Паркомястото може да представлява отделен недвижим имот или реална част от такъв имот, която има специфично предназначение: да се използва за паркиране на превозно средство.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 14:26:36
Паркоместата си се купуват, продават и ползват. Независимо от юридическите проблеми и въпреки тях. Дървените философи си говорят празни приказки. Който може едно нещо, го прави, другите обясняват как това нещо не може да се направи. Във форума има поне 100 човека, които могат да ти обяснят защо едно нещо няма как да стане.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 14:29:06
avatar
Quote
Imotko
Паркоместата си се купуват, продават и ползват. Независимо от юридическите проблеми и въпреки тях. Дървените философи си говорят празни приказки. Който може едно нещо, го прави, другите обясняват как това нещо не може да се направи. Във форума има поне 100 човека, които могат да ти обяснят защо едно нещо няма как да стане.

Ти па сега.
Човека иска да поумува.
И след месец пак.
И после пак.
Умуване му е майката на нищоправенето.
*beer*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 14:34:17
Какво умува, прочел оттук, прочел оттам, и обяснява на хората, дето са продали 200 паркоместа, как това не можело да се прави.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 15:11:56
avatar
Quote
Imotko
Какво умува, прочел оттук, прочел оттам, и обяснява на хората, дето са продали 200 паркоместа, как това не можело да се прави.

Темата е как да намали човека от цената - юридическите проблеми са на лице и това може да свали цената. Айде да не се правим че няма неизвестни при покупко-продажба "САМО" на гараж. Иначе който може да продава - да продава, лъже маже продал ... балъци много, въпроса е аз да не съм от тях.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 15:22:57
Quote
palamud

Темата е как да намали човека от цената - юридическите проблеми са на лице и това може да свали цената. Айде да не се правим че няма неизвестни при покупко-продажба "САМО" на гараж. Иначе който може да продава - да продава, лъже маже продал ... балъци много, въпроса е аз да не съм от тях.

Ами той пита за ГАРАЖ, не за паркомясто! Без значение дали гаража е на кота 0, -1 -2 или е на 200 метра под земята - гаража си е гараж. Може и да е на 30 метра над земята. Ако архитектурно си е обособен като гараж, значи е такъв и не може да има проблеми! Между другото адски много сгради има с по 2-3 или повече етажи под земята...
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 16:14:56
Имотко, и като стане фал и се влезе в съда... [www.lex.bg]

И най вече това [lex.bg]

Добре, че не сте ми консултанти, такава драма щеше да има, че цял живот да ми се изплащате :}

И още, този път по-синтезирано [www.trudipravo.bg]



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-07-13 16:23 от Атанас Янев.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 17:52:59
avatar
Quote
Атанас Янев
Имотко, и като стане фал и се влезе в съда... [www.lex.bg]

И най вече това [lex.bg]

Добре, че не сте ми консултанти, такава драма щеше да има, че цял живот да ми се изплащате :}

И още, този път по-синтезирано [www.trudipravo.bg]

Това че в текста има думичката паркомясто, не обяснява много неща.
А пък в първия линк иде реч за право на строеж.
Нерде Стамбул, нерде Ямбол.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 18:57:49
Те тея в лекса нищо не разбират от право, какви простотии пишат, ама и съда какви простотии пише в довода си за взимане на решение, какво дефинира и какво не дефинира за термина паркомясто, мани, мани, плачевна некомпетентност.

Абе друго си е да те консултира брокер.

OwnerBG, кажи къде да ти пратя едни 2000 лева за консултацията? :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход