Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде "Зимата на нашето недоволство"

Публикувано от Толумбичка 
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 09:20:23
avatar
Quote
gekko
.. Никой не твърди, че правителството е идеално, но според мен е доста по-добро от предното...


И според мен е доста по-добро от предното. Ако имахме аналогично на крадливото предишно, България щеше да е много по-зле от Гърция в момента и Жан-овото време щеше да се върне отново.
Иначе и зимата на "нашето" /само на някои/ недоволство ще се отложи предвид следните новини:
[www.manager.bg]
[www.focus-news.net]

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 09:29:59
Quote
gekko
Връщането на ДДС-то се бави защото НАП правят проверки на фирмите, за да пресекат измамите с ДДС, които си бяха основна и многомилионна "бизнес схема" за крадене на пари по времето на Тройната Коалиция. А иначе трябва да си пълен глупак да не строиш магистрали и като цяло инфраструктура след като Европа ти финансира до 80% от проектите, а от бюджета трябва да се дофинансират с 20%, а ефекта за икономиката ще огромен и ще е за десетилетия напред. Ако не си разбрал, защото тази новина изтече по междудругото вчера, Плевнелиев е успял да вкара и магистрала Хемус в трансевропейската пътна мрежа, което означава, че ще има и европейско финансиране и за нея плюс още няколко важни пътища където ще има скоростни отсечки, решението вече е минало през ЕК и трбва да мине и през Европейския Парламент. Докато на Станишко му спряха всички пари при Борисов ни дават допълнително, правиш ли разликата? Иначе преди да мрънкаш, се огледай и виж какво се случва в съседните ни държави... Никой не твърди, че правителството е идеално, но според мен е доста по-добро от предното...

gekko, виждам, че си фен на Костов. Това, по което си приличат правителствата на Костов и Борисов, според мен, е че и двете са на принципа да сринем изцяло това, което е изградено, и да построим ново. Какво направи Костов - срина съществуващите пазари, без да са изградени нови пазари,и накрая всички (освен Костов) останаха с пръст в ...... Не съм русофил, ама като се отказваш от руските пазари гледай първо да подсигуриш европейски или други такива, а то нищо, само голи обещания, лихва от 300%, която срива и малкото икономическа дейност която беше останала. Борисов, като толкова се фука с тия магистрали, да вземе да пооправи съществуващите пътища, хората не се движат само по неговите магистрали, които въобще не са чак толкова много, последната отсечка, която откриха беше 19 км, то голямата работа, то беше чудо, то беше рязане на лентички....

НАП забавят средствата, защото така им е по удобно, а отчитат ли проблемите, които създават, това, че търговските договори трябва да се спазват в срок, че това води до загуба на клиенти. Не разбира се, с забавянето на ДДС-то парите стоят по дълго време в техните сметки, което е основание за Дянков да каже - ето осигурихме държавния резерв, а това са фирмени пари.

За Шенген.... да продължавам ли, нали бяхме готови за приемане, кво стана???
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 09:47:02
avatar
Един въпрос:
Мислите ли, че ако това правителство управляваше вместо тройната коалиция 2005 - 2009 г. парите влезли в Бг по това време щяха да се ползват по - разумно от безумното им наливане в тухли и бетон ?
Примерно да се ползват за развиване на някакво производство - няма значение промишлено или селскостопанско ?!?
Най - големия проблем е че срещу дълга на Бг стоят недвижимости, тия пари не виждам как ще се освободят близките години.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 10:06:30
avatar
Не искам да навлизам или да правя анализ на управлението на Костов, това тепърва ще правят хора доста по-компетентни от мен. Доколкото знам, поправи ме ако не греша, СИВ и Варшавския Договор не съществуват вече над 20 години. В Русия има капитализъм, защо си мислиш, че пазари могат да се договарят и са някаква запазаена територия, която може политически да се договори? Това от 20 години не съществува. Има пазар на продукти, където качеството и цената са решаващи, ако ние имаме продукти които да са конкурентноспособни ще имаме и пазари, ако не не. Никой не може да ти гарантира пазар вече или поне не в Европа и Русия. Иначе България е част от ЕС, както знаеш, т.е. е част от 500 милионен пазар ! Третия по-големина в света след Китай и Индия, кой ти пречи да изнасяш в този пазар Бойко и Костов ли? За едно си прав НАП бавеше ДДС-то 2009та и първото тримесечие на 2010 защото Дянков имаше илюзии за ЕРМ2, но след опита от Португалия и Гърция и още проблеми държави като Испания, Еврозона ще видим след доста години и няма да се прави никакъв компромис с критериите. Относно лихвите в България банките са частни и сами определят лихвите си, ако сравниш България с Румъния, Сърбия, Македония, Украйна, ще видиш че лихвите ни са добри, нали не очакваш да имаме лихви като Германия и Франция? Просто риска тук е много по-висок, та в България още няма централна институция която да пази информация за кредитните досиета на фирми и физически лица.... т.е. добросъвестните плащат и за нередовните, защото няма никаква възможност за диференциация. Като студент в Германия без доходи, можеш да получиш заем за не по-малка от 15% годишна лихва, дори в много от случайте лихвата е 18-19%, просто риска е висок. Иначе Тройната Коалиция тази 19 километрова магистрала не можа да я направи 4 години !!! Когато Борисов дойде на власт беше завървена на 30%, разрови се и виж, че дори тогавашната министърка отговаряща за еврофондовете Плугчиева ряза лентичка на същата тази магистрала в присъствието на Еврокомисар, тогава магистралата стигаше само до Мало Бучино, ако изобщо можеше да се нарече магистрала, защото приличаше на писта.... За Шенген, техническите критерии са изпълнени, както знаеш Холандия каза не заради прблемите в съдебната система и с право. Но нима си мислиш, че затова е виновен Борисов? Борисов ли назначава ВСС? Борисов ли назначи главния прокурор? Ако се интересуваш ще знаеш как са запълнени квотите и кой кадрува в съдебната система. Добре че беше това правителство да пипне малко Наказателнопроцесуалния Кодекс, че вече не минават номерата с болни адвокати и т.н. и няма да изтичат дела за далавери за милиони по давност. Ако не знаеш вече, от времето на Борисов, при неявяване напускане болест и т.н. на адвоката на подсъдим, автоматично се назначава служебен и поне вече делата не могат да се бавят с процесуални хватки, от догодина ще има и специализиран съд, но това са нещата които може да направи правителството или по-точно законодателната власт. В работата на съда никой не може да се меси, а там кадрува Гоце и Доган. Нима си мислиш, че ако управляваше Тройната Коалиция щяха да ни приемат в Шенген? Какви други косури намери? А да лентичките... ми има какво да открива човека и го открива... и на мен не ми е по вкуса тази показност, но това да е проблема....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-30 10:14 от gekko.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 10:10:39
avatar
Quote
drakkar
Един въпрос:
Мислите ли, че ако това правителство управляваше вместо тройната коалиция 2005 - 2009 г. парите влезли в Бг по това време щяха да се ползват по - разумно от безумното им наливане в тухли и бетон ?
Примерно да се ползват за развиване на някакво производство - няма значение промишлено или селскостопанско ?!?
Най - големия проблем е че срещу дълга на Бг стоят недвижимости, тия пари не виждам как ще се освободят близките години.

Аз не мисля, защото правителството не може да каже на предприемачите къде и как да инвестират, то си е и до акъл на последните. Разбира се може да регулира и да затрудни презастрояването, да забави процесите, но да спре строежите трудна работа. Иначе си прав това е стана едно огромно унищожаване на капитал... но тогава всички вярваха, че посоката може да е само нагоре.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 10:14:36
avatar
Quote
drakkar
Един въпрос:
Мислите ли, че ако това правителство управляваше вместо тройната коалиция 2005 - 2009 г. парите влезли в Бг по това време щяха да се ползват по - разумно от безумното им наливане в тухли и бетон ?
Примерно да се ползват за развиване на някакво производство - няма значение промишлено или селскостопанско ?!?
Най - големия проблем е че срещу дълга на Бг стоят недвижимости, тия пари не виждам как ще се освободят близките години.

Не можеше, според мен, защото само в строителството можеха да се изперат бързо и без проблем.
Нормативната база го позволяваше.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 10:18:07
Е, gekko, евала!
Много си еволюирал в разсъжденията си напоследък, за толкова младо момче направо изумително!
Респект! *ok*
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 10:42:33
avatar
Quote
gekko
Не искам да навлизам или да правя анализ на управлението на Костов, това тепърва ще правят хора доста по-компетентни от мен. Доколкото знам, поправи ме ако не греша, СИВ и Варшавския Договор не съществуват вече над 20 години. В Русия има капитализъм, защо си мислиш, че пазари могат да се договарят и са някаква запазаена територия, която може политически да се договори? Това от 20 години не съществува. Има пазар на продукти, където качеството и цената са решаващи, ако ние имаме продукти които да са конкурентноспособни ще имаме и пазари, ако не не. Никой не може да ти гарантира пазар вече или поне не в Европа и Русия. Иначе България е част от ЕС, както знаеш, т.е. е част от 500 милионен пазар ! Третия по-големина в света след Китай и Индия, кой ти пречи да изнасяш в този пазар Бойко и Костов ли? За едно си прав НАП бавеше ДДС-то 2009та и първото тримесечие на 2010 защото Дянков имаше илюзии за ЕРМ2, но след опита от Португалия и Гърция и още проблеми държави като Испания, Еврозона ще видим след доста години и няма да се прави никакъв компромис с критериите. Относно лихвите в България банките са частни и сами определят лихвите си, ако сравниш България с Румъния, Сърбия, Македония, Украйна, ще видиш че лихвите ни са добри, нали не очакваш да имаме лихви като Германия и Франция? Просто риска тук е много по-висок, та в България още няма централна институция която да пази информация за кредитните досиета на фирми и физически лица.... т.е. добросъвестните плащат и за нередовните, защото няма никаква възможност за диференциация. Като студент в Германия без доходи, можеш да получиш заем за не по-малка от 15% годишна лихва, дори в много от случайте лихвата е 18-19%, просто риска е висок. Иначе Тройната Коалиция тази 19 километрова магистрала не можа да я направи 4 години !!! Когато Борисов дойде на власт беше завървена на 30%, разрови се и виж, че дори тогавашната министърка отговаряща за еврофондовете Плугчиева ряза лентичка на същата тази магистрала в присъствието на Еврокомисар, тогава магистралата стигаше само до Мало Бучино, ако изобщо можеше да се нарече магистрала, защото приличаше на писта.... За Шенген, техническите критерии са изпълнени, както знаеш Холандия каза не заради прблемите в съдебната система и с право. Но нима си мислиш, че затова е виновен Борисов? Борисов ли назначава ВСС? Борисов ли назначи главния прокурор? Ако се интересуваш ще знаеш как са запълнени квотите и кой кадрува в съдебната система. Добре че беше това правителство да пипне малко Наказателнопроцесуалния Кодекс, че вече не минават номерата с болни адвокати и т.н. и няма да изтичат дела за далавери за милиони по давност. Ако не знаеш вече, от времето на Борисов, при неявяване напускане болест и т.н. на адвоката на подсъдим, автоматично се назначава служебен и поне вече делата не могат да се бавят с процесуални хватки, от догодина ще има и специализиран съд, но това са нещата които може да направи правителството или по-точно законодателната власт. В работата на съда никой не може да се меси, а там кадрува Гоце и Доган. Нима си мислиш, че ако управляваше Тройната Коалиция щяха да ни приемат в Шенген? Какви други косури намери? А да лентичките... ми има какво да открива човека и го открива... и на мен не ми е по вкуса тази показност, но това да е проблема....

Браво, Геко!
Защо по- рано не показа, че можеш да мислиш?
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 11:35:32
Е, голямо единодушие в този форум, значи всичко е наред, управлението на Боко е супер, криза няма да има. Радвам се, че според вас нещата вървят на добре
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 12:15:25
Quote
PER0
Е, голямо единодушие в този форум, значи всичко е наред, управлението на Боко е супер, криза няма да има. Радвам се, че според вас нещата вървят на добре

Кризата има и в момента, така че не може да се каже , че тепърва се очаква да дойде. Но причината за кризата е загубата на ориентир за стойността на парите. Това се натрупва с годините и дойде момента да ескалира, така че не може да се преписва на сегашното правителство. Това, че някой го е заварила по долни гащи е нормално и тях ще загуби. В криза сме още от 1990 г , когато неграмотни даже хора поеха икономиката и до сега сърбаме попарата на техните глупости (инвестиции). Не може да оставиш предприятие да се управлява от последния в класа или от мутра и да чакаш плодове. Всички сме го видели, но сега за кризата е виновен последния. Положителното, което виждам в момента, че започва осъзнаване на стойността на парите , а от там ще дойде и по-правилното им инвестиране. Жалкото е , че беше необходимо да разрушим къщата до основи за да построим нова, но когато конструкцията е неправилна и това е вариант. Все още събаряме старата къща и поне още 2 години ще се занимаваме с това. Дано след това проекта на новата е по-добър и издържи следващото земетресение. Виждам извесна воля в ускоряване на процеса на събаряне и това е положително, защото колкото по-бързо стигнем до основите толкова по-бързо ще започнем градежа. Ако процеса продължи много дълго може и да не останат майстори за строежа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход