Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона

Публикувано от paio 
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 15:20:43
Поосрахте темата и тия мангали и лични нападки. Това не е детска градина и всеки знае, че в Люлин има много цигани, а в Иван Вазов хич. Но не виждам причина да се дискутира.
И в Люлин живеят хора, и в Иван Вазов също. Вервайте ми, навсякъде има и свестни, и боклуци.

Пък ако наемем от американците 10-на Б-29 или както им викат сега, и сринем целия Люлин до основи, освен огромната полза за столицата, ще има и голяма вреда - пазарът на имоте ще падне с 20%.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-19 15:23 от Imotko.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 15:55:06
avatar
Quote
Imotko
Поосрахте темата и тия мангали и лични нападки. Това не е детска градина и всеки знае, че в Люлин има много цигани, а в Иван Вазов хич. Но не виждам причина да се дискутира.
И в Люлин живеят хора, и в Иван Вазов също. Вервайте ми, навсякъде има и свестни, и боклуци.

Пък ако наемем от американците 10-на Б-29 или както им викат сега, и сринем целия Люлин до основи, освен огромната полза за столицата, ще има и голяма вреда - пазарът на имоте ще падне с 20%.

За съжаление, ти също допринасяш за това.
Кои са тия " всички" дето знаят, че в Ив. Вазов няма цигани?
Има и там- мога да ти посоча къща, в която са се настанили. "Иван Вазов" и " Стрелбище", само за твое сведение, са два различни квартала.
Хубаво призна, че не си от града, но защо тичаш да даваш мнение за нещо, което не познаваш?
Люлин е 160 000 град.
За разлика от новопоявилите се Малинова долина, Манастирски ливади и т. н., покрива всички изисквания на комплексното застрояване.
В този квартал, болшинството собственици са родени и расли в центъра и южните квартали на София, а в последствие са се отделили от родителите си и са купили жилища в идеално урбанизирана среда.
И ти, и другите, които нямате представа от града и особеностите му, защо не прочетете малко?

В началото на октомври се запътих за една бележка за детските към "Социални гржи" в кв."Иван Вазов" - след пазара със същото име, по посока на Южния парк. Грижте се оказаха прясно преместени, но непосредствено до тях се беше / и още е/ заформило отвратително циганско минигето, услужливо защитено с метални платна - явно от общината-закрилница. Едно платно се беше открехнало, та гледката си беше истинско откровение и шок. Днес те още съществуват, вонята не се усеща заради студа, но как ви се струва: мястото на гетото е елитен столичен квартал, общината услужливо не го забелязва, не отчита бълхите и боклуците, чака да пламне някоя зараза като в "Чумата" на Камю, че тогава да надникне.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 16:40:25
Kaмелия айде поспри се малко.Моош ли се запреш или простотията напира неудържимо.Я като си толкова компетентна кажи ми къде се заселиха краварите овчарите доячите и селяните надошли от цялата страна да бачкат у Кремиковци у градскио транспорт и на други темподобни места.Да не би през 1944 г София да е била един милион.Дошли цървулите и се заселили у центъро а децата им вече на по 30-40г кореняци софиянци отишли у Люлин.Спри с тая простотия вече хептен за канарчета ни взе.Ти тоя Люлин ще го изкараш Виена.Там са брокери професори инженери лекари всичкото елит у Люлин.Като знам че ти живееш там ми е ясно какви лузъри са отишли в това умирисано гето.Аз съм ходил два пъти на това място трети път няма да има.По тези места цари потресающа простотия и мизерия.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 17:10:58
avatar
Quote
batko
Kaмелия айде поспри се малко.Моош ли се запреш или простотията напира неудържимо.Я като си толкова компетентна кажи ми къде се заселиха краварите овчарите доячите и селяните надошли от цялата страна да бачкат у Кремиковци у градскио транспорт и на други темподобни места.Да не би през 1944 г София да е била един милион.Дошли цървулите и се заселили у центъро а децата им вече на по 30-40г кореняци софиянци отишли у Люлин.Спри с тая простотия вече хептен за канарчета ни взе.Ти тоя Люлин ще го изкараш Виена.Там са брокери професори инженери лекари всичкото елит у Люлин.Като знам че ти живееш там ми е ясно какви лузъри са отишли в това умирисано гето.Аз съм ходил два пъти на това място трети път няма да има.По тези места цари потресающа простотия и мизерия.

Мога и ще ти кажа, въпреки че питаш, а просто се заяждаш.
За работещите в Кремиковци доячи и кравари, направиха цял квартал " Металург".
После построиха Младостите...........
Ето ти хронологията.
Веднага след 09.09.1944г. са дошли доста хора и са били на квартира. В центъра, най- вече, защото комплексите просто не са съществували.
Как са се побрали толкова много?
Живеели са в по една стая, с обща кухня, в т. н. " комуналки"- одържавена едра градска собственост.
Също така и в напуснатите големи еврейски кооперации, след масовото заминаване на евреите през 1948г..
Постепенно са започнали да се нанасят в собствени жилища- в първите застроени територии на юг- югоизток от центъра- Ив. Вазов, Хиподрума, Лагера, Изток...........
Децата им са по над 50г. сега и са расли и в центъра, и в южните квартали.
През 1974г. се прави цялостно проектиране на нов квартал- Люлин.
Там купуват собственост вече семейните им деца, там раждат своите.
Това са фактите, и въобще не сравнявам Люлин с Виена.
Нито един квартал не може да се сравни с Виена.
Тъпо е да се говори за елитни квартали в града, но няма как да го знае човек, парадиращ с непознаването му.
И да, в Люлин живеят и инженери, и лекари, и адвокати, само че, няма как да знаеш.
И аз не знам нищо за родното ти място, но и през ум не ми минава да го плюя и да се пиша специалист- краевед.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 17:14:38
Quote
камелия


Има, при това- в непосредствена близост.
Нали знаеш къде е пл. Ручей?
А канала, който разделя двата квартала, научили къде е?
А, сега пообиколи там и виж китната къща с още по- китния двор, пълен с кал и боклуци. По оградата висят прострени цигански одежди.
После мръдни към Инфекциозната.........
Ето ти линкче, в което един твой съкварталец се " радва" на съжителството, че и точен адрес е дал- за такива като теб, дето не познават квартала.
цък, маймунке!


Брокерските ти номера и опит за манипулации не минават, лелче.

Правиш ли разлика между 1-2-3 и 100-200-300 къщи?

Защо цената в Изток и Иван Вазов е три пъти по-висока от Люлин?

Защото никой не иска да има досег до аутсайдери и панелообитатели като теб.

Толкова не искат, че са готиви да платят тройно.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 17:18:08
Камелия безсмислено е да се комуникира с теб.Теб дори радио София не може да те надприказва.Фактите за теб са според както ти са удобни.Ти като твърдиш че си расла в Хиподрума вземи та кажи преди да построят тези гнусни блокове какво имаше там и не само там а вКрасно село Бели брези Стрелбище Лагера Лозенец.За Люлин не ми говори щото ми става зле.Там има инженери ама продават домати на пазара.Люлин е квартал на бачкери мизерници бедняци и въобще всякаква измет.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 17:34:42
avatar
Quote
javcho

цък, маймунке!



Брокерските ти номера и опит за манипулации не минават, лелче.

Правиш ли разлика между 1-2-3 и 100-200-300 къщи?

Защо цената в Изток и Иван Вазов е три пъти по-висока от Люлин?

Защото никой не иска да има досег до аутсайдери и панелообитатели като теб.

Толкова не искат, че са готиви да платят тройно.

Джавчо, в Люлин няма къщи, лелиното, вечно не разбрало маймунче!.
Има блокове,а в блоковете самонастанили се мангали, няма.
Има настанени официално, в едно известно каре.
Не съм отричала, че има.
Обяснявам ти няколко пъти вече, че навсякъде има, ама ти все не вдяваш.
Не твърдя и никога не съм твърдяла, че Люлин е по- добро място за живеене от Хиподрума, нито от Изток, и Ив.Вазов. Но, че пред Манастирските, Малинова долина и другите новопоявили се, застроени с кимизарници, " елитни" дестинации, е за предпочитане- твърдя.
Ама, това също не си успял да стоплиш.
Защо си мислиш, Джавчо, че живеещите в Люлин, са приритали да се присъединят към гордите собственици на новопостроени кимизарници, забити насред калта?
Че, кой иска да живее сред изуващи си калните чепици пред вратите и хвърлящи боклука през прозорците?:]
Имаш ли идея, Джавчо, колко софиянци са си купили ново строителство, дори и на " Праскова" и "Смърч", например- дето се здрависват през прозорците?
Или и тези улици не знаеш къде се намират?
Да не се сърдиш, ако ти покажа подписите си, защото търпението ми да обяснявам, а ти да не вдяваш и само да се репчиш, почва да се изпарява.smoking smiley
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 17:36:30
Quote
камелия
Постепенно са започнали да се нанасят в собствени жилища- в първите застроени територии на юг- югоизток от центъра- Ив. Вазов, Хиподрума, Лагера, Изток...........
Децата им са по над 50г. сега и са расли и в центъра, и в южните квартали.
През 1974г. се прави цялостно проектиране на нов квартал- Люлин.
Там купуват собственост вече семейните им деца, там раждат своите.

И да, в Люлин живеят и инженери, и лекари, и адвокати, само че, няма как да знаеш.

Точно това е доказателството какви хора живеят там.
37 години не могат да съберат пари, за да се преместят на по-добро място.
Става дума за малката разлика, която трябва да доплатят, след продажбата на панела.
Срам.

Амбициозните хора си поставят цели да живеят и най-вече децата им да учат в Англия, Швейцария, Германия, Америка, Канада, Франция. А панелообитателите не могат да стигнат до един Изток.
Позор.

И за какво му да знае точно адвокати и лекари, които не могат да изкарат 50-100 000Е, за да си купят приличен имот.
Я по-добре да избягва подобни некадърници.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 17:48:57
avatar
Quote
batko
Камелия безсмислено е да се комуникира с теб.Теб дори радио София не може да те надприказва.Фактите за теб са според както ти са удобни.Ти като твърдиш че си расла в Хиподрума вземи та кажи преди да построят тези гнусни блокове какво имаше там и не само там а вКрасно село Бели брези Стрелбище Лагера Лозенец.За Люлин не ми говори щото ми става зле.Там има инженери ама продават домати на пазара.Люлин е квартал на бачкери мизерници бедняци и въобще всякаква измет.

Не се излагай, няколко пъти те призовавам.
На Хиподрума беше конната база на "Славия". А преди това, там са излизали на лагер с конете си военните.
Навсякъде в изброените от теб квартали, имаше къщи.
На преселили се преди 1944г. хора.
През шейсетте години, в Лозенец почнаха да строят 3-4 етажните блокчета и първите, на които " дадоха" апартаменти, бяха активните борци- нали се сещаш колко бяха учени и дали не идваха от Трънско и околностите, щото си имаха представител във властта.
За мен, ти си олицетворение на мизерник и измет.
Заради начина, по който пишеш за хора, които не познаваш и заради изразите, които употребяваш.
После се чуди, защо софиянци недолюбват персони като твоята.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 17:59:06
avatar
Quote
javcho
Точно това е доказателството какви хора живеят там.
37 години не могат да съберат пари, за да се преместят на по-добро място.
Става дума за малката разлика, която трябва да доплатят, след продажбата на панела.
Срам.

Амбициозните хора си поставят цели да живеят и най-вече децата им да учат в Англия, Швейцария, Германия, Америка, Канада, Франция. А панелообитателите не могат да стигнат до един Изток.
Позор.

И за какво му да знае точно адвокати и лекари, които не могат да изкарат 50-100 000Е, за да си купят приличен имот.
Я по-добре да избягва подобни некадърници.

Къде да се преместят Джавчо?
На "Праскова"? Или в Манастирските ливади, или на Сребърна?
А, може би- под "Кемпински"...........:]
Що ли упорито заобикаляш и не коментираш фактите, които ти давам?
И ти като Додко2 и Грийнбула- каквото и да ти се напише, отговаряш с няколоко заучени изречения.
Що така? Проблем с мисленето ли забелязвам?
Дефицит на думи ли?
То, дали не се дължи на факта, че в Беларус контактуваш само с високоинтелигентни партньори, ама не знаещи езика ти?
Прочети ми подписите, нали ти обещах да ти ги покажа.


Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход