Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона

Публикувано от paio 
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 20:12:19
:}:}:}:}:}:} дърта шматко smiling smiley сменил съм бил ника
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 20:12:23
avatar
Quote
DDeli
Quote
камелия
Quote
Imotko
В Балкана иди, а ние почваме бомбандировките.

Бомбардировка се пише.
Не ме плаши- имам ятаци, които ще ме предупредят.winking smiley

Как ще те изхранят ятаците ти не знам Доста ще ги вкараш в разход... а и голямаааааааа землянка трябва да ти изкопаят за да те съберат и септичната яма трябва да разширяватsmiling smiley
Ти не направи ли 10 000мнения че да мирясаш ма милке?

Много интересно! Един за 4 години има 10 000 мнения, а друг за 5 години има 10 мнения. Интересното е , че винаги се дразни този който няма или е с малко мнения. Ами като имаш какво да напишеш пиши бе аланкоолу. Само, че беден речник, слаб изказ, трудно събирани мисли..... проблем си е.:]

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 20:28:57
Quote
javcho


Обеля, Люлин, Дружба са в пъти по-лоши от Манастирски ливади, защото улиците ще станат до няколко години, а хората обитаващи въпросните квартали ще са си аусайдери за много по-дълго време.

Не мога да разбера за какво точно е спорът.......
Очевидно е, че панелните комплекси в покрайнините на София не са върхът на сладоледа.
Очевидно е и това , че "Манастирски ливади" е на едно от най-лъскавите места в града. На което място бе извършено поредното невероятно строително безумие : на един чудесно ситуиран консолидирано незастроен терен, на който можеше да се построи истински елитен квартал, бе допуснато строителство "на парче", което доведе до появата на това лъскаво гето, на което се"радваме" днес.
Проблемът на новия квартал не е единствено в неасфалтираните улици, уви......кварталът е невъзвратимо ПРЕЗАСТРОЕН, нарушени са и най-рехавите норми за плътност, характерни за гетата, което по дефиниция отписва квартала от сисъка на елитните, понеже просторът / добре оразмереният градоустройствено простор!/ е едно от фундаменталните условия, за да е един квартал елитен. Утре ще се асфалтират улиците, но това по никакъв начин няма да промени обстоятелството, че няма място за училища и детски градини, за паркове, спортни терени, места за обществен контакт и паркинзи въобще не може да се говори. Няма как да се промени и обстоятелството, че повече от половината от жилищата в квартала са маломерни и че излезлият на модерния си миниатюрен балкон собственик може спокойно да се пресегне и да опита вкуса на супата, сервирана в кухнята на съседа отсреща.....
Така че, от гледна точка на градоустройството, "МЛ" е две класи ПОД споменатите панелни райони, които само по себе си не са някакъв висок стандарт по този показател. Но поне има площи за градинки, има паркинзи, има училища и детски градини, някакви спортни площадки. От гледна точка на планировката на жилищата - с редки изключения - предимството е на панелните комплекси.
От гледна точка на лъскавината и парвенюшката претенциозност обаче - панелките не могат да стъпят и на малкия пръст на МЛ, разликата е очеизвадна. Тази разлика обяснява защо в МЛ е пълно с хора, които търкалят луксозни коли по кални пътища, за да ги паркират пред апартаменти, които имат визитната картичка от сорта на "тристаен, луксозен, 115 кв.м.", а в действителност са с размерите на преустроен двустаен от комплексите......
За съжаление, така стоят нещата - едни идиоти / унищожавайки златни терени/ построяват идиотски жилища, купувани от още по-големи идиоти, като и едните, и другите са горди с идиотизма си.....
Ако някой търси наистина висококачествено жилище, МЛ, както и комплексите, трябва да се избягват старателно. МЛ особено.
Защото един панел може да се санира и да заприлича на нещо, още повече, че градоустройството го позволява , но презастрояването няма как да се компенсира - нито с Фън Шуй, нито с огледала, увеличаващи пространството оптически, нито с лъскава дограма и балконски парапети....Онзи който се е заврял в МЛ ще живее като хамстер в лъскава опаковка, това е истината.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 20:47:41
Quote
ivorad
Quote
javcho


Обеля, Люлин, Дружба са в пъти по-лоши от Манастирски ливади, защото улиците ще станат до няколко години, а хората обитаващи въпросните квартали ще са си аусайдери за много по-дълго време.

Не мога да разбера за какво точно е спорът.......
Очевидно е, че панелните комплекси в покрайнините на София не са върхът на сладоледа.
Очевидно е и това , че "Манастирски ливади" е на едно от най-лъскавите места в града. На което място бе извършено поредното невероятно строително безумие : на един чудесно ситуиран консолидирано незастроен терен, на който можеше да се построи истински елитен квартал, бе допуснато строителство "на парче", което доведе до появата на това лъскаво гето, на което се"радваме" днес.
Проблемът на новия квартал не е единствено в неасфалтираните улици, уви......кварталът е невъзвратимо ПРЕЗАСТРОЕН, нарушени са и най-рехавите норми за плътност, характерни за гетата, което по дефиниция отписва квартала от сисъка на елитните, понеже просторът / добре оразмереният градоустройствено простор!/ е едно от фундаменталните условия, за да е един квартал елитен. Утре ще се асфалтират улиците, но това по никакъв начин няма да промени обстоятелството, че няма място за училища и детски градини, за паркове, спортни терени, места за обществен контакт и паркинзи въобще не може да се говори. Няма как да се промени и обстоятелството, че повече от половината от жилищата в квартала са маломерни и че излезлият на модерния си миниатюрен балкон собственик може спокойно да се пресегне и да опита вкуса на супата, сервирана в кухнята на съседа отсреща.....
Така че, от гледна точка на градоустройството, "МЛ" е две класи ПОД споменатите панелни райони, които само по себе си не са някакъв висок стандарт по този показател. Но поне има площи за градинки, има паркинзи, има училища и детски градини, някакви спортни площадки. От гледна точка на планировката на жилищата - с редки изключения - предимството е на панелните комплекси.
От гледна точка на лъскавината и парвенюшката претенциозност обаче - панелките не могат да стъпят и на малкия пръст на МЛ, разликата е очеизвадна. Тази разлика обяснява защо в МЛ е пълно с хора, които търкалят луксозни коли по кални пътища, за да ги паркират пред апартаменти, които имат визитната картичка от сорта на "тристаен, луксозен, 115 кв.м.", а в действителност са с размерите на преустроен двустаен от комплексите......
За съжаление, така стоят нещата - едни идиоти / унищожавайки златни терени/ построяват идиотски жилища, купувани от още по-големи идиоти, като и едните, и другите са горди с идиотизма си.....
Ако някой търси наистина висококачествено жилище, МЛ, както и комплексите, трябва да се избягват старателно. МЛ особено.
Защото един панел може да се санира и да заприлича на нещо, още повече, че градоустройството го позволява , но презастрояването няма как да се компенсира - нито с Фън Шуй, нито с огледала, увеличаващи пространството оптически, нито с лъскава дограма и балконски парапети....Онзи който се е заврял в МЛ ще живее като хамстер в лъскава опаковка, това е истината.


Хареса ми как го каза!Може да отбираш от имоти ама замисли се дали няма да ти "лепне" повече на писателското поприще!
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 20:50:21
Май няма оправия. Това в панела и то не е живот. Освен да чакаме реализрането на новия градоустройствен план с еднофамилни къщи за 500 000 души в северните части.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 21:50:38
Моля, някой запознат да сравни споменатите Люлин и Вазов в София дали съответстват на Владиславово и Чайка във Варна? Така като чета - на това ми прилича *beer*
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
19-06-2011 - 23:13:46
Quote
Атанас Янев
Моля, някой запознат да сравни споменатите Люлин и Вазов в София дали съответстват на Владиславово и Чайка във Варна? Така като чета - на това ми прилича *beer*

Люлин <–> Владиславово - да
Вазов по-скоро бих го сравнил с района около общината и църквата св. Петка.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
20-06-2011 - 00:37:30
Quote
камелия

Къде, " тук" Джавчо?
На стрелкичката, която не води никъде?
Защо не на "Праскова", Джавчо?
Схвана ли за къде и какво ти говоря?
Ако там са ти купили гарсониерката, Джавчо, ясно е колко разбират и защо ти нищо не прихващаш.:]

Лелче, смени си очилата с по-силни, веднага.

Толкова ли си смотана, че да не можеш една стрелка да проследиш?
Имаш някакви сериозни проблеми с логиката, щом това те затруднява.
Я виж какво пише на следващия ред. Там пише къде да отидат малкото развиващи се люлинчани.
Ще те улесня, защото виждам, че се затрудняваш. Имах предвид това в червеното.

Quote
камелия
Не твърдя и никога не съм твърдяла, че Люлин е по- добро място за живеене от Хиподрума, нито от Изток, и Ив.Вазов.

Праскова от години няма. Излез от спомените. Сега е проф. ХХХ
Как може да имам гарсониера с данък над 200лв?
На ул Праскова ме пращаш. :} Тя е в Белите Брези - община Красно село, а бележката ми е от Триадица.
Пак доказваш, че си слаб брокер. Липсват ти основни познания в материята.
Не познаваш кварталите и общините.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-20 00:46 от javcho.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
20-06-2011 - 01:01:37
Quote
камелия
Възможност да реша къде да живея:
- дали на "Хиподрума", в собственото ми жилище
- дали в Люлин- пак в собственото ми жилище.
- дали в къщата ми в Балкана, където след месец режем лентата и пристигат първите туристи.
Това са ми възможностите.

Панелообитател се опитва да ме впечатли с къща в Балкана и развиване на селски туризъм.
Направо съм зашеметен. :}
Добре че нямам ниски цели и мечти, като теб.

Доказа моята теория и прогноза от преди известно време.
Още тогава казах, че възможностите се отразяват на местоживеенето.
Кажах ти, че се движиш в грешна посока. От лошо на по-лошо.

[forum.imoti.net]

И сега какво се оказа. Бил съм прав.
Следващата стъпка била Балкана.

Идеален център->Хиподрума->Люлин->безименно село

Честито. Мисля, че успя да стигнеш подходящо място.
По-надолу няма накъде, според мен.
Ситуацията е справедлива и от още една гледна точка.
Ти се дразнеше на селяните дошли в София, а сега самата ти ставаш такава. spinning smiley sticking its tongue out
Това ако не е ирония, незнам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-20 01:03 от javcho.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
20-06-2011 - 12:09:46
avatar
Quote
javcho

Добре че нямам ниски цели и мечти, като теб.

Аз пък, се радвам, че и в най- бурните мутренски години, опазих децата си от твоите цели- да се занимават с черна борса и мутри.
Халал да са ти " високите" цели в Беларус!
И дано не те треснат за 100 долара, че да си отидеш млад и зелен.

Quote
javcho
Доказа моята теория и прогноза от преди известно време.
Още тогава казах, че възможностите се отразяват на местоживеенето.
Кажах ти, че се движиш в грешна посока. От лошо на по-лошо.
Хиподрума->Люлин->безименно село

Нали знаеш, че и теориите, и прогнозите не са за хора с твоите възможности?
Защо пак се вреш сред мислещите?
Айде, пак чети и напъни двете си сиви клетки, Джавчо.

Имам възможност да избера от трите неща- сега, в бъдеще, във всеки миг, маймунке.:]
Мога във всеки един момент да сменям предпочитанията и избора си.
СФана ли, или да пробвам с чертеж?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-20 12:19 от камелия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход