Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона

Публикувано от paio 
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 18:42:32
И каква стана тя. И ъпъри и сривльовци са нервни, но първия изперкал е сривльо.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 18:47:30
avatar
Quote
Върколак
И каква стана тя. И ъпъри и сривльовци са нервни, но първия изперкал е сривльо.

И не от сега.
Първото му изперкване беше под друг ник, преди близо 2 години.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 20:13:46
avatar
Quote
TopObserver

Него поне го хапе на моменти, а теб си те държи и не те пуска от години.

Ти ли го казваш, дето се криеш под сто ника, та дано успееш да прикриеш вонята си?
Не ти се получава, щото мреш да се похвалиш с байганьовските си мурафети.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 20:51:49
Quote
Imotko
Quote
acen1975
Quote
Imotko
Вече виждаме, че Асен, освен от кокошки, разбира и от банани и лайна. От икономика има бегла представа, а от имоти - хич.
Което го прави типичен сривльо, а такива си имаме много. Нищо ново под слънцето.


убаво,да речем,че си прав-ти разбираш от имоти,аз разбирам от лайна.
обаче кво ще стане ако аз разбирам повече от лайна,отколкото ти от имоти?
има ли някакъв начин да докажем,че ти да направиш пари от мен,ако разбирал от имоти повече,отколкото аз от лайна..... или аз да направя пари от теб,ако аз разбирам от лайна повече,отколкото ти от имоти?
ами на пръв поглед няма как да стане,ама на мен мама като малък винаги ми е казвала,че няма нищо невъзможно.....
та кво ти предлагам:
аз смятам,че едно лайно след 5 години ще струва 10 000 евро.дори съм толкова сигурен,че съм готов точно след 5 години да ти дам 10 000 евро за едно лайно.
само че,смятам,че и имотите ще падат,а ти,че ще се качват..... следвователно за тва пък ти ще трябва да ми купиш "супер мега лукс" мезонет в лозененец по днешна цена.....
виж ква сделка ти предлагам..... хем локейшън,хем лукс- нема как да падне ,само ще се качва.......
и са ако кажеш че не ти предлагам сделката на живота ти?
хем за едно кендзане ще ти платя 10 000 евро,хем ще инвестираш в лозенец,без да плащаш посреднически такси,данъци и т.н.
и като се качи след 5 години със 30 % ,ако мезонета е 200 000 ,ще направил 10 000+ 60 000 = 70 000......

просто не виждам как може да загубиш....сделката ти я предлагам не за друго,а щото си ми симпатичен.

Това, че имам претенции да разбирам от имоти по начина, по който ти разбираш, да кажем от финансови пазари, не означава, че всяка дупка в Лозенец няма да й пада цената или ще поскъпне. Като изразявам несъгласие с тезите ти, имам предвид нагласата да слагаш всичкото имоти под един знаменател, или, с други думи, да отричаш напълно идеята, че от имотния пазар може да се печелят пари.
Или: аз говоря за инвестиции, ти за заблудени ипотекари. Затова не се разбираме.

така,сега ще направиме една функция на лoгиката ,пречупена през науката АСЕНомика,че да видим до къде ще стигнем.
първо да започнеш с разбиване на догнатизъм в днешната икономика-кво е пазар и кво е сделка:
всички си мислят,че сделката е единомислие между 2 и повече страни..... това не е вярно:
ако ти си купиш краставица от пазара,изглежда,че имате единомислие,- намерили сте цена,която ви удовлетворява и двете страни-продавача и купувача.... но това е съгласие,НЕ единомислие! защото продава и купува са две противоположни страни- математически едната страна е минус,другата е плюс. или съгласието при сключване на сделка е факт за разномислие!
и двете страни са доволни,но едната е доволна да се отърве от актива на тази цена,а другата е доволна да притежава актива на тази цена...... и колкото и да ти е странно,сделката е в следствие на разномислие,а не единомислие.... много хора бъркат съгласието с единомислие,в случай на сделка имаш различни полюси,превърщащи съгласието от единомислие ,в разномислие.....
тогава ,кога нямаш сделка?ами когато нямаш съгласие,или в случая съгласието е едномислие!са,знам,че е трудно за осмисляне,защото е прието за обратното,но тва,че е прието за вярно,не значи,че наистина е вярно........ако не го разбираш ,после ще ти да по подробни примери.....
така,сега-според мен,щом не си се съгласил с мойта сделка,следва,че несъгласието ти е факт за единомислие.... или ти мислиш като мен.
щом като имаме единомислие,следва,че ти разбираш от имоти и лайна,толкова ,колкото и аз от лайна и имоти.... сега... ти моа да разбираш повече от имоти,отколкото аз от имоти,но от лайната пък аз разбирам толкова повече,колкото ти повече от имоти.... или имаме 2 вариращи величини,зависими една от друга.кво моа да заключиме от това?
ами няма как да определим цените на лайната,дали ще се качват ,или не,нито цените на имотите,дали ще се качват ,или не..... НО може да определиме цените на имотите спрямо цените на лайната! или това бе сделката,на която ти не се съгласи,следователно имаме единомислие.....
кво е единомислието:
ами че след 5 години едно лайно ще струва повече от един мезонет в лозенец,спрямо днешни цени...... тук е единомислието....
от тук идва следващото логическо следствие:
щом лайното ще струва повече спрямо имота в един интервал от време (интегрална математика),следва,в следващите 5 години е по добре да се инвестира в лайна,отколкото в имоти!
с други думи,не знаеме дали имотите сами по себе си ще падат,или качват,нито лайната,дали ще падат ,или качват, поради различията в мисленето ни,НО знаеме,че лайната ако падат,ще падат по малко от имотите,а ако имотите ще се качват,лайната ще се качват повече от имотите.
иначе немаше акк да не се съгласиш на сделка ,да ти купя лайно за 10 000 евро,срещу това да ти продам след 5 години лозенски суперлукс на на днешна цена....

заключение:
и според теб и според мен,в днешно време е по добре да притежаваш лайна,отколкото имоти
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 20:57:26
avatar
Quote
acen1975





............ според мен,в днешно време е по добре да притежаваш лайна,отколкото имоти

Ами ти и всички останали сривльовци май само това притежавате. Купуваш си "актива" краставица, изяждаш я и после я превръщаш в "актива" лайно. Общо взето това ви е цялото инвестиране в производство.:}

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 21:05:54
Или си купува актива краставица, нарязва го на шайби, слага го в буркани, пълни го с вода, четвърт аспирин и капка оцет, пуска го в търговската мрежа на Метро с 100 пъти надценка и зимата не мисли за глупости...

Я да видим същата логика за имотите?

Ай наздраве *beer*
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 21:13:51
avatar
Quote
Атанас Янев
Или си купува актива краставица, нарязва го на шайби, слага го в буркани, пълни го с вода, четвърт аспирин и капка оцет, пуска го в търговската мрежа на Метро с 100 пъти надценка и зимата не мисли за глупости...

Я да видим същата логика за имотите?

Ай наздраве *beer*

Не го разочаровай, той иска да инвестира в лайна по дяволите! Наздраве *beer*
При имотите логиката я знаят и малките деца. Купуваш апартамент не с цел краткосрочна спекула, а завинаги, след което цената в дългосрочен план му се качва и през това време получаваш текущи доходи от наем. Пасивни, без да се мориш да слагаш аспирини и т.н.
Сега ако ми кажеш, че трябва да се занивамам със смяна на батерии , бойлери и тоалетни чинии, както и с квартиранти измамници, ще те опонирам веднага че си има фирми за управление на имоти. Една от тях ми поиска 6% от месечния наем, което за мен не е много. Остналите 94% си ги турям в джоба, без да си мръдна пръстчето.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 21:28:02
94% от какво, от какъв обем? При мен печалбата е 28% например.
При три - четири сделки годишно това ми осигурява един приятен живот през цялата година.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-18 21:30 от paio.
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 21:29:17
avatar
Quote
Атанас Янев
Или си купува актива краставица, нарязва го на шайби, слага го в буркани, пълни го с вода, четвърт аспирин и капка оцет, пуска го в търговската мрежа на Метро с 100 пъти надценка и зимата не мисли за глупости...

Я да видим същата логика за имотите?

Ай наздраве *beer*

И излиза една хубава епидемия от каквото се сетиш, и Метро изхвърля бурканчето с краставиците, а нашия човек не получава нищо- щото, Метро работи на отложено плащане!:]*drink1*
А мечтата за 100 пъти надценка, е само мечта- можеш да попиташ произвеждащите консерви.
С апартамента е просто- намираш си наемател.
И колкото да вземеш, все е кяр.
Наздраве и на теб!*drink1*
Re: Напрежението във форума ескалира - сигурен признак за следващата фаза на балона
18-06-2011 - 21:30:45
Quote
sid 40
Quote
Атанас Янев
Или си купува актива краставица, нарязва го на шайби, слага го в буркани, пълни го с вода, четвърт аспирин и капка оцет, пуска го в търговската мрежа на Метро с 100 пъти надценка и зимата не мисли за глупости...

Я да видим същата логика за имотите?

Ай наздраве *beer*

Не го разочаровай, той иска да инвестира в лайна по дяволите! Наздраве *beer*
.

никъде не съм казвал,че искам да инвестирам в лайна...... кокоше ти е мозъчето,че да ме разбереш..... излиза от параметрите на логиката ти.
казвам ,че ако трябва да избирам между инвестиране в лайна или инвестиране в имоти,ще предпочета лайната.....
на пръв поглед няма логика и как да се изкарат пари,осен ако не намеря някой като теб,който предпочита да инвестира в имоти,вместо в лайна..... винаги моа да се намери начин да се обере един бай ганьо,мислещ ще за хитър петър, стига да ами пазар.... проблема е,че няма пазар ,където да ви купувам лайната и срещу тях да ви шорта суперлукс локейшъните.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход