Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?

Публикувано от Satori 
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 13:08:09
avatar
Избора е ваш - с или без ЧСИ !!!

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 13:16:59
Какво сте се вторачили в ЧСИ, та нали хората с кредит са много , много по-малко от останалите ?!
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 14:11:50
Quote
k800i
Янев, драстичен спад на някои цени означава единствено това, че хората, които купиха имоти на високи цени с цел инвестиция ,днес не могат да им вземат парите, които са дали, но те не са повече от 10 % , а това цунами ли се нарича ?.

Зависи от коя страна на десетте процента стоиш *beer*

За кой сегмент говориш, че се очаква драстичен спад?
Жилищни имоти в периферни райони, ваканционни или други?
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 18:40:25
Quote
k800i
Че оптимизмът не ме е напускал, аз знам, ама знам и друго - моят оптимизъм е основан на реалностите на пазара на НИ , а те са :
- очакван спад /на някои места драстичен/ на имотите
- постепенно успокояване на колебанията в цените, а за тези, за които е сложно да разберат какво значи това обяснявам - почти не се променят
- банките отново дават кредити при сравнително нормални условия
- за първата половина на тази година имам доста повече сделки, отколкото за същия период на миналата, а тогава имах повече от достатъчно
От всичко до тук за мен са ясни няколко неща :
- който твърди, че брокерите искат високи цени, е поизостанал в развитието си
- който твърди, че няма купувачи няма реална представа
- който твърди, че няма пазар - също
- който твърди, че предстои апокалипсис свързан с пазара на имоти,си живее в своя измислен , пълен с надежди за нечие чуждо нещастие свят, нямащ нищо общо с действителността

-
Ето ти реалността на пазара на НИ, от гледната точка на един купувач:

Quote
k800i
- очакван спад /на някои места драстичен/ на имотите
- постепенно успокояване на колебанията в цените, а за тези, за които е сложно да разберат какво значи това обяснявам - почти не се променят
-
Спад има и то осезаем. Има оферти, които са си ОК, за това което се предлага. Има други, които все още летят. От 10 огледа средно на 6-7 още на място брокера ми обяснява, че това е офертна цена и може да се свали с XXk евро. Ако не проявиш интерес, случвало се е обявите още на следващата седмица да са коригирани на долу. Случвало се е да видя разлика между стартова цена и текуща цена от порядъка 30к и 40к евро - в рамките на няколко месеца. Според мен, тук вашата роля на брокери е решаваща - да ориентирате продавачите какви са реалните цени в момента, а не да стартират от нереални.
Quote
k800i
- банките отново дават кредити при сравнително нормални условия
На какви нива кредитират банките? Какъв % от реалната цена? Мои приятели искаха да купят с креди есента на миналата година - банката ги одобри за 80% от цената на имота. Само, че оценката на банката за имота беше около 80%, от това което се бяха договорили двете страни. Тогава реалното кредитиране ти идва на около 65% от истинската цена - и може сериозно да ти обърка плановете. Те така и не стигната до сделка.
Quote
k800i
- за първата половина на тази година имам доста повече сделки, отколкото за същия период на миналата, а тогава имах повече от достатъчно
Браво на теб - ако ти си кадърен и справяш добре ще оцелееш винаги. Сделките никога няма да стигнат до 0. Обаче какво се случва с другите? Един от брокерите, с които контактувах фалира. На друга и бяха предложили държавна работа в Северо-западна България - явно е приела, не съм попадал скоро на обяви, публикувани от нея - беше и тя под наем жената, какво да прави ...
Quote
k800i
- който твърди, че брокерите искат високи цени, е поизостанал в развитието си
Не знам кой го твърди, но продавачите трябва да се вслушат по-добре в съветите ви тогава. Прави впечатление, че новите оферти излизат с много по-адекватни цени спрямо стари оферти, които висят с месеци, ако не и с години по порталите.
Quote
k800i
- който твърди, че няма купувачи няма реална представа
Въпроса е колко от тези "купувачи" ще купят. Аз например търся да купя, но имам изисквания. Ходя и гледам, ако не харесам нищо до месец, просто ще спра. Ще се занимавам с нещо друго половин година, ще поработя още да изкарам още пари, тогава пак ще изляза да търся. Не бързам. Ще излезе моята оферта в един момент - не чакам 149 евро/м, не чакам и 500, нито 600. Така, че мога да направя и 50 огледа преди да го намеря - дано 30те брокера, с които се срещна не си мислят, че има 30 купувачи на пазара - сам съм, други няма ...
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 19:00:49
avatar
Quote
Satori
Аз например търся да купя, но имам изисквания. Ходя и гледам, ако не харесам нищо до месец, просто ще спра. Ще се занимавам с нещо друго половин година, ще поработя още да изкарам още пари, тогава пак ще изляза да търся. Не бързам. Ще излезе моята оферта в един момент - не чакам 149 евро/м, не чакам и 500, нито 600. Така, че мога да направя и 50 огледа преди да го намеря - дано 30те брокера, с които се срещна не си мислят, че има 30 купувачи на пазара - сам съм, други няма ...

Ти, например, само пишеш, но нито на оглед си бил, нито с брокер си разговарял.
Ако беше, нямаше да твърдиш абсурдни неща.
Два дни са нужни, дори и при наличието на пазар, за да се разбере, че се е появил нов клиент.
Особено, ако звъни на всяка обява и " възлага" да му търсят.
И около седмица, за да спрат да се занимават с него, след като не разбира какво му обясняват.
Така че, дерзай!:]
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 19:12:01
Quote
Satori

Въпроса е колко от тези "купувачи" ще купят. Аз например търся да купя, но имам изисквания. Ходя и гледам, ако не харесам нищо до месец, просто ще спра. Ще се занимавам с нещо друго половин година, ще поработя още да изкарам още пари, тогава пак ще изляза да търся. Не бързам. Ще излезе моята оферта в един момент - не чакам 149 евро/м, не чакам и 500, нито 600. Така, че мога да направя и 50 огледа преди да го намеря - дано 30те брокера, с които се срещна не си мислят, че има 30 купувачи на пазара - сам съм, други няма ...
Виж сега Сатори, "Те" има вероятност да те измъчват да кажеш има ли и други купувачи, имената и адресите им. Ще ви обвинят, че сте организирана престъпна група имаща за цел масирано закупуване на имоти и то на обществени места.....ще те заплашват и теб и семейството ти с огледи в"Малинова долина" и "Кални ливади", може да се стигне до заплахи за Младост 4 и Люлин....нема да се огъваш, дори да ти оставят една здрава ръка да подпишеш предварителния..

....и вече ако те заплашат с "кухня със усвоена тераса и разширена стая за сметка на банята" на 14-ти етаж, не последен, 105 кв.м. с общите части (чисти 26) , тогава им кажи истината: "Сам съм, други нема, скоро нема и да има! Ей ора, зорлем ша ма напрайти апостол на имотите бре!
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 19:59:00
Quote
камелия
Quote
Satori
Аз например търся да купя, но имам изисквания. Ходя и гледам, ако не харесам нищо до месец, просто ще спра. Ще се занимавам с нещо друго половин година, ще поработя още да изкарам още пари, тогава пак ще изляза да търся. Не бързам. Ще излезе моята оферта в един момент - не чакам 149 евро/м, не чакам и 500, нито 600. Така, че мога да направя и 50 огледа преди да го намеря - дано 30те брокера, с които се срещна не си мислят, че има 30 купувачи на пазара - сам съм, други няма ...

Ти, например, само пишеш, но нито на оглед си бил, нито с брокер си разговарял.
Ако беше, нямаше да твърдиш абсурдни неща.
Два дни са нужни, дори и при наличието на пазар, за да се разбере, че се е появил нов клиент.
Особено, ако звъни на всяка обява и " възлага" да му търсят.
И около седмица, за да спрат да се занимават с него, след като не разбира какво му обясняват.
Така че, дерзай!:]

Всъщност до сега не съм възлагал на никого да ми търси каквото и да е. Мисля, че и сам се справям добре. Нито пък звъня на всяка обява.
Как се разбира по-точно, че има нов клиент? Да не би да имате регистър на купувачите? Едва ли ... една част от брокерите са толкова безхаберни, че дори не си правят труда да ми запишат името. И като ми се обадят не знаят с кого разговорят.
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 20:03:23
Quote
darkside
Quote
Satori

Въпроса е колко от тези "купувачи" ще купят. Аз например търся да купя, но имам изисквания. Ходя и гледам, ако не харесам нищо до месец, просто ще спра. Ще се занимавам с нещо друго половин година, ще поработя още да изкарам още пари, тогава пак ще изляза да търся. Не бързам. Ще излезе моята оферта в един момент - не чакам 149 евро/м, не чакам и 500, нито 600. Така, че мога да направя и 50 огледа преди да го намеря - дано 30те брокера, с които се срещна не си мислят, че има 30 купувачи на пазара - сам съм, други няма ...
Виж сега Сатори, "Те" има вероятност да те измъчват да кажеш има ли и други купувачи, имената и адресите им. Ще ви обвинят, че сте организирана престъпна група имаща за цел масирано закупуване на имоти и то на обществени места.....ще те заплашват и теб и семейството ти с огледи в"Малинова долина" и "Кални ливади", може да се стигне до заплахи за Младост 4 и Люлин....нема да се огъваш, дори да ти оставят една здрава ръка да подпишеш предварителния..

....и вече ако те заплашат с "кухня със усвоена тераса и разширена стая за сметка на банята" на 14-ти етаж, не последен, 105 кв.м. с общите части (чисти 26) , тогава им кажи истината: "Сам съм, други нема, скоро нема и да има! Ей ора, зорлем ша ма напрайти апостол на имотите бре!

Хех, да не стават недоразумения - имах предвид, че не съм 30 купувача, а само един, а не че няма други купувачи на пазара. Въпросът е как се броят ... Иначе освен кухни с усвоени тераси, ми предлагаха как да изкарам кухнята на терасата, а от кухнята да направя спалня - интелигентно решение!
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 20:20:12
Quote
камелия
Ако беше, нямаше да твърдиш абсурдни неща.

И между другото, ако очакваш да се заформи някаква нормална дискусия, бъди малко по-конкретна.
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 20:23:48
avatar
Quote
Satori

Всъщност до сега не съм възлагал на никого да ми търси каквото и да е. Мисля, че и сам се справям добре. Нито пък звъня на всяка обява.
Как се разбира по-точно, че има нов клиент? Да не би да имате регистър на купувачите? Едва ли ... една част от брокерите са толкова безхаберни, че дори не си правят труда да ми запишат името. И като ми се обадят не знаят с кого разговорят.

Няма регистър на купувачите, има професионализъм, има повтарящи се действия от страна на клиентите, както и колегиални взаимоотношения, колкото и абсурдно да звучи. А " безхаберието" на брокерите се дължи на факта, че от разговора разбират дали наистина имат сериозен клиент или турист.
Затова не си правят труда да записват име и координати.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход