Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На заплата ли е камелия във форума?

Публикувано от Satori 
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 01:04:25
Quote
sid 40
Само, че разликата ... ... Те са по-силно развити икономически от нас, което неминуемо ще ни дърпа към тяхното ниво
Чета и не вярвам на очите си !!!
Ако "sid 40" и "sobstvenik 31" си ти - свалям ти шапка, по-добър си даже от Mickael Vendeta в мистификациите smiling smiley


Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 09:39:10
Quote
dodo2


Леко не си разбрал това с "помиярстването" - ivorad го написа за paio, защото му извади нещо от контекста


Поредна директна и напълно проверима лъжа - първият ми пост в темата е общодостъпен и всеки може да види как един папагал го тълкува.......
:]
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 12:41:13
Quote
Imotko


За първи път някой ме определя като "пълен песимист"!
Не става дума за вашето или моето бъдеще. Пък да ми се отваряш във форум въобще не става дума.
Става дума за това, че ето, ти имаш самочувствие, пари , опит, образование и каквото и да било друго, което ти дава сигурност. Защо само реши, че такива екземпляри сте много редки. Щото ти си много умен, или нещо друго има, дето не го разбирам.
Та да повторя - има много хора, които смятат, че ще има живот и след кризата. Имат си и пари, и образование, и опит, и ъкъл. Затова си купуват имоти и прочие.
Имотко, има много хора, които мислят, че има живот и след смъртта. Тази вяра ги кара да се чувстват по-добре. Да, ще има живот след кризата. За 95% от останалите в БГ ще е "съществуване", това е по-точната дума. Временно разбира се! Има - няма 10 - 15 години поне. Ако ти си от "другите" имотните и с пари, ще искаш ли да живееш сред бедняци, мръсотия, отровни газове от все по-старите коли, мизерия дразнеща окото, улици с дупки като от пехотни мини ? Знаеш ли как изглежда отгоре като кацаш със самолет? Някои квартали сякаш са преживяли пряко ракетно попадение.....".Елитни" квартали като Кална долина и Кални ливади ли трябва да харесам?
Казваш само да не говоря за цигани и демография. Е защо? Всяка дългосрочна инвестиция бих съобразил с този проблем, който аз намирам, (особено размножаването на циганите) за много важен и то още близките години.
Виждам два вида мнения които бих нарекъл:
1. обоснован песимизъм вследствие на видимата отрицателна промяна в стандарта на живот, дълговата криза и растяща безработица.
2.необоснован оптимизъм почиващт на надежди и мечти за бъдещето и вярата в правилната иконом .политика и "добрите" намерения".....да ама той и пътя към ада е постлан с такива....

Ако премина в твоя лагер, ще се прекръстя на Колчо Слепеца.
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 14:52:20
avatar
Quote
paio

Виждам два вида мнения които бих нарекъл:
1. обоснован песимизъм вследствие на видимата отрицателна промяна в стандарта на живот, дълговата криза и растяща безработица.
2.необоснован оптимизъм почиващт на надежди и мечти за бъдещето и вярата в правилната иконом .политика и "добрите" намерения".....да ама той и пътя към ада е постлан с такива....

Ако премина в твоя лагер, ще се прекръстя на Колчо Слепеца.

Според мен, има и трето, което бих нарекла:
Обоснован, умерен и здраво стъпил на земята, оптимизъм, който изповядат болшинството от хората, живеещи в страната. Обосновката е индивидуална, еднакво отдалечена от двете мнения, които си дал.smiling smiley
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 15:05:51
avatar
Quote
камелия
Quote
paio

Виждам два вида мнения които бих нарекъл:
1. обоснован песимизъм вследствие на видимата отрицателна промяна в стандарта на живот, дълговата криза и растяща безработица.
2.необоснован оптимизъм почиващт на надежди и мечти за бъдещето и вярата в правилната иконом .политика и "добрите" намерения".....да ама той и пътя към ада е постлан с такива....

Ако премина в твоя лагер, ще се прекръстя на Колчо Слепеца.

Според мен, има и трето, което бих нарекла:
Обоснован, умерен и здраво стъпил на земята, оптимизъм, който изповядат болшинството от хората, живеещи в страната. Обосновката е индивидуална, еднакво отдалечена от двете мнения, които си дал.smiling smiley

Аз като се зачета във форума дълго време с преобладаващите мнения на сривльовци-апокалиптици и след това изляза навън сред хората в реалния свят, понякога се замислям че форума е една паралелна реалност на филм на ужасите.:}:}:}

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 15:40:18
Quote
камелия
Quote
paio

Виждам два вида мнения които бих нарекъл:
1. обоснован песимизъм вследствие на видимата отрицателна промяна в стандарта на живот, дълговата криза и растяща безработица.
2.необоснован оптимизъм почиващт на надежди и мечти за бъдещето и вярата в правилната иконом .политика и "добрите" намерения".....да ама той и пътя към ада е постлан с такива....

Ако премина в твоя лагер, ще се прекръстя на Колчо Слепеца.

Според мен, има и трето, което бих нарекла:
Обоснован, умерен и здраво стъпил на земята, оптимизъм, който изповядат болшинството от хората, живеещи в страната. Обосновката е индивидуална, еднакво отдалечена от двете мнения, които си дал.smiling smiley
Точно така. Тази средна теза е характерна за всеки един народ, но тя се дължи на голата вяра и липсата на информация, или липсата на потребност от нея, защото достъп до информация има.
Например какво знаят Ганьо и Пена на село за последните тайни недемократични промени на Лисабонския договор, който е законовия гръбнак на Обединена Европа? Или за цената която и внуците им ще плащат заради "удоволствието" да са "граждани" на ЕС? И да знаят, и да не знаят, това ще повлияе косвено на живота им и няма и да разберат. Блажени нищите духом, 2+2=4 и съня е спокоен. Спали са 500, що да не дремнат още 20 години примерно....това, че ходеха на работа през соца, не значи непременно че са работели. До ден днешен е така. Бъркат капитализма със благотворителността...
Обоснован умерен оптимизъм....

Ето например банките получиха дефакто отлагане на обявяването на насраното си положение, и веднага някои го изтълкуваха като край на проблемите на имотния пазар. Трябва човек да е много неинформиран и с развинтено въображение да направи такава връзка....
Ами ако някой има за цел да изкупи сградния фонд на безценица? Фондове близки до Доган вече изявиха това желание.
Парадокса е, че той е един от най-големите губещи от кризата на имотния пазар. Сега иска да избие чивия, като купи ефтино....
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 16:32:34
avatar
Quote
paio
Точно така. Тази средна теза е характерна за всеки един народ, но тя се дължи на голата вяра и липсата на информация, или липсата на потребност от нея, защото достъп до информация има.

Например какво знаят Ганьо и Пена на село за последните тайни недемократични промени на Лисабонския договор, който е законовия гръбнак на Обединена Европа? Или за цената която и внуците им ще плащат заради "удоволствието" да са "граждани" на ЕС? И да знаят, и да не знаят, това ще повлияе косвено на живота им и няма и да разберат. Блажени нищите духом, 2+2=4 и съня е спокоен. Спали са 500, що да не дремнат още 20 години примерно....това, че ходеха на работа през соца, не значи непременно че са работели. До ден днешен е така. Бъркат капитализма със благотворителността...
Обоснован умерен оптимизъм....

Много си объркан и стресиран, но не мисля, че е поради по- големия ти достъп до информация.
Ганьо и Пена не знаят точно толкова, колкото Ханс и Герда, колкото Жан и Мари, какви недемократични промени има в Лисабонския договор. Но, дори и да знаеха, здравият им прагматизъм би обобщил: " Каквото за мен, това и за другите", или би ги извел на улицата да протестират. След като второто не се е случило, то явно, всички по- горе изброени, са приели първото съждение.
Не мисля, че е проява на обоснован песимизъм обвинението към другите в какви ли не грехове.........по- скоро ми прилича на признак на безпътица у обвиняващият.

Quote
paio
Ето например банките получиха дефакто отлагане на обявяването на насраното си положение, и веднага някои го изтълкуваха като край на проблемите на имотния пазар. Трябва човек да е много неинформиран и с развинтено въображение да направи такава връзка....
Ами ако някой има за цел да изкупи сградния фонд на безценица? Фондове близки до Доган вече изявиха това желание.
Парадокса е, че той е един от най-големите губещи от кризата на имотния пазар. Сега иска да избие чивия, като купи ефтино....

Може да е така, може и да не е.
Представи си, че на банките им дават отсрочка, за да спре покачването на лошите кредити, та да се стабилизират?
Проблемът с пазара на НИ няма да се реши, ако те не почнат пак да отпускат заеми с прилични лихви и нормални, европейски условия, което да спре понижението на цените и да не позволи изкупуване на сградния фонд на килограм..
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 17:31:16
Quote
камелия
Много си объркан и стресиран, но не мисля, че е поради по- големия ти достъп до информация.
Ганьо и Пена не знаят точно толкова, колкото Ханс и Герда, колкото Жан и Мари, какви недемократични промени има в Лисабонския договор. Но, дори и да знаеха, здравият им прагматизъм би обобщил: " Каквото за мен, това и за другите", или би ги извел на улицата да протестират. След като второто не се е случило, то явно, всички по- горе изброени, са приели първото съждение.
Не мисля, че е проява на обоснован песимизъм обвинението към другите в какви ли не грехове.........по- скоро ми прилича на признак на безпътица у обвиняващият

:}
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 17:34:34
avatar
Quote
javcho
....по- скоро ми прилича на признак на безпътица у обвиняващият

А, така!
Ще влезеш в пътя..........
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 20:45:51
Quote
paio
Quote
камелия
Quote
paio

Виждам два вида мнения които бих нарекъл:
1. обоснован песимизъм вследствие на видимата отрицателна промяна в стандарта на живот, дълговата криза и растяща безработица.
2.необоснован оптимизъм почиващт на надежди и мечти за бъдещето и вярата в правилната иконом .политика и "добрите" намерения".....да ама той и пътя към ада е постлан с такива....

Ако премина в твоя лагер, ще се прекръстя на Колчо Слепеца.

Според мен, има и трето, което бих нарекла:
Обоснован, умерен и здраво стъпил на земята, оптимизъм, който изповядат болшинството от хората, живеещи в страната. Обосновката е индивидуална, еднакво отдалечена от двете мнения, които си дал.smiling smiley
Точно така. Тази средна теза е характерна за всеки един народ, но тя се дължи на голата вяра и липсата на информация, или липсата на потребност от нея, защото достъп до информация има.
Например какво знаят Ганьо и Пена на село за последните тайни недемократични промени на Лисабонския договор, който е законовия гръбнак на Обединена Европа? Или за цената която и внуците им ще плащат заради "удоволствието" да са "граждани" на ЕС? И да знаят, и да не знаят, това ще повлияе косвено на живота им и няма и да разберат. Блажени нищите духом, 2+2=4 и съня е спокоен. Спали са 500, що да не дремнат още 20 години примерно....това, че ходеха на работа през соца, не значи непременно че са работели. До ден днешен е така. Бъркат капитализма със благотворителността...
Обоснован умерен оптимизъм....

Ето например банките получиха дефакто отлагане на обявяването на насраното си положение, и веднага някои го изтълкуваха като край на проблемите на имотния пазар. Трябва човек да е много неинформиран и с развинтено въображение да направи такава връзка....
Ами ако някой има за цел да изкупи сградния фонд на безценица? Фондове близки до Доган вече изявиха това желание.
Парадокса е, че той е един от най-големите губещи от кризата на имотния пазар. Сега иска да избие чивия, като купи ефтино....

Аха, ясно. Световната конспирация, Проекта "Борисов", Лисабонския договор, Доган (както винаги) и прочие такива в стил "небето пада".
Забелязал съм от лични наблюдения, че някой, като го закъса с парите, а сега го закъсаха доста, или се записва в "Кабала", или започва да вярва в разни конспирации, за да не признае пред себе си и близките си, че просто е постъпил глупаво или си е тъп.

Та информиран песимизъм казваш. Добре, но докога?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход