Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На заплата ли е камелия във форума?

Публикувано от Satori 
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 23:12:05
avatar
Quote
dodo2
Quote
sid 40
Когато икономиката върви нагоре или надолу, цените на имотите са в корелация с нейния ръст или спад.

Не.

Виж САЩ между 1990 и 2006г. и САЩ -2006-2011; България между 2000 и 2008г. и 2009-2011г. Иначе отговора "не" е като отговора "да"-нищо не означава без аргументи.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 23:14:25
avatar
И ти ли започна като Камелия да бъркаш "всички" с "поне един"?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 23:22:00
Quote
paio
За да сте прав напълно, трябва само да имаме средна класа, нормална трудова заетост, и тази средна класа да има "излишни" пари в смисъл неангажирани в ежедневното потребление. И не на последно място усещане за сигурност в бъдещето.

Ти лично имаш ли усещане за "несигурност" в бъдещето. Ама без да ми говориш разни глупости за цигани, мигани, раждаемост и прочие.
Нямаш усещане за несигурност. Защо тогава очакваш всички други да го имат? Щото са по-прости, по-глупави, по-бедни от теб? Или от Додо, от Грийнбул, от всички сривльовци.
Кога ще разберете, че животът си върви, и средна класа си има, макар и неголяма, и трудова заетост, и доста пари, неангажирани в ежедневно потребление.
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 23:30:23
avatar
Quote
dodo2
И ти ли започна като Камелия да бъркаш "всички" с "поне един"?

Не не ги бъркам. Примерите са два и то коренно различни икономики, но със същото ценово поведение на имотите на фона на цялата макрорамка. Все едно да сравниш Ирландия и Гърция и пак сметката да ти излезе. Значи има корелация и тенденция.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 23:41:47
avatar
За да твърдиш нещо с "всички", трябва да си сигурен, че няма нито едно изключение, при което твърдението не е вярно. Затова написах "Не" по-горе. Защото има много примери за обратното. Т.е. за да твърдиш нещо за България, не трябва да се осланяш на един или два примера за развитие, каквото ти се иска, а да имаш по-стойностни аргументи. Аз имам аргументи за обратното.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 23:49:47
Quote
Imotko
Quote
paio
За да сте прав напълно, трябва само да имаме средна класа, нормална трудова заетост, и тази средна класа да има "излишни" пари в смисъл неангажирани в ежедневното потребление. И не на последно място усещане за сигурност в бъдещето.

Ти лично имаш ли усещане за "несигурност" в бъдещето. Ама без да ми говориш разни глупости за цигани, мигани, раждаемост и прочие.
Нямаш усещане за несигурност. Защо тогава очакваш всички други да го имат? Щото са по-прости, по-глупави, по-бедни от теб? Или от Додо, от Грийнбул, от всички сривльовци.
Кога ще разберете, че животът си върви, и средна класа си има, макар и неголяма, и трудова заетост, и доста пари, неангажирани в ежедневно потребление.
Не ви разбирам...Вие самият сте изнервен пълен песимист, това послание излъчват постовете Ви, а смятате мен оптимиста за такъв
.Но аз съм оптимист за моето бъдеще, то може да е различно от Вашето.... Да, аз имам сигурност защото съм доста над средното ниво и материално и като образование и най-вече като опит. Свикнал съм да рискувам и живота си и парите си, но моите, не чуждите! А тази средна класа дето я виждате трябва да е не 2% а поне 60% от населението.
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 23:52:38
avatar
Само, че разликата между мен и теб е че аз давам аргументите и посочвам примери а ти се въздържаш. Може би събираш инфо през това време. Няма лошо. Аз наблюдавам всички икономики. Поне всички интересни. За мен такава е Турция където има непрестанен ръст на икономиката и няма съответно спад в цените на жилищата. Ходи обясни на някого на "златния рог", че къщата му не струва милиони гущери!
На турците хубавото им е че стимулират и заетост и производство, а ние се дуем, че трябва да затваряме границата с държава, която има намерение да построи нов канал алтернативен на босфора и 7 нови международни летища в рамките на 10 години! Стимулирането на заетост и производство става чрез държавна намеса , която отричат напълно нашите неолайняри.
Все пак съм оптимист за България щото тя граничи с поне 3 по-развити икономики от нас. Като географ, това съм го учил още като бакалавър. Румъния, Гърция и Турция заемат голяма част от границите на нашата Родина. Те са по-силно развити икономически от нас, което неминуемо ще ни дърпа към тяхното ниво.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 00:05:44
Quote
paio
Quote
Imotko
Quote
paio
За да сте прав напълно, трябва само да имаме средна класа, нормална трудова заетост, и тази средна класа да има "излишни" пари в смисъл неангажирани в ежедневното потребление. И не на последно място усещане за сигурност в бъдещето.

Ти лично имаш ли усещане за "несигурност" в бъдещето. Ама без да ми говориш разни глупости за цигани, мигани, раждаемост и прочие.
Нямаш усещане за несигурност. Защо тогава очакваш всички други да го имат? Щото са по-прости, по-глупави, по-бедни от теб? Или от Додо, от Грийнбул, от всички сривльовци.
Кога ще разберете, че животът си върви, и средна класа си има, макар и неголяма, и трудова заетост, и доста пари, неангажирани в ежедневно потребление.
Не ви разбирам...Вие самият сте изнервен пълен песимист, това послание излъчват постовете Ви, а смятате мен оптимиста за такъв
.Но аз съм оптимист за моето бъдеще, то може да е различно от Вашето.... Да, аз имам сигурност защото съм доста над средното ниво и материално и като образование и най-вече като опит. Свикнал съм да рискувам и живота си и парите си, но моите, не чуждите! А тази средна класа дето я виждате трябва да е не 2% а поне 60% от населението.

За първи път някой ме определя като "пълен песимист"!
Не става дума за вашето или моето бъдеще. Пък да ми се отваряш във форум въобще не става дума.
Става дума за това, че ето, ти имаш самочувствие, пари , опит, образование и каквото и да било друго, което ти дава сигурност. Защо само реши, че такива екземпляри сте много редки. Щото ти си много умен, или нещо друго има, дето не го разбирам.
Та да повторя - има много хора, които смятат, че ще има живот и след кризата. Имат си и пари, и образование, и опит, и ъкъл. Затова си купуват имоти и прочие.
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 00:10:52
avatar
От кое число при теб, започва да се нарича много smiling smiley Толкова много купуват, че вече броят на покупките е трицифрено число месечно.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: На заплата ли е камелия във форума?
12-06-2011 - 00:18:58
Quote
dodo2
От кое число при теб, започва да се нарича много smiling smiley Толкова много купуват, че вече броят на покупките е трицифрено число месечно.

Да речем за София между 1500 и 2000 месечно. За мен това не се нарича никак много, но в контекста на пайовите изказвания си е бая.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход