Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На заплата ли е камелия във форума?

Публикувано от Satori 
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 19:45:24
avatar
Quote
Купувач
Dodo, не обръщай внимание на хейтъри. Само им даваш основание за изява на злобата им.

Купувач, ти знаеш ли английски? Ако знаеш, прочети внимателно постовете на Додо 2 и гладен брокер, след това подреди последните 100 едно под друго и направи същото с Камелия. Нека тогава безпристрастните погледи решат кой е хейтър. Само да не се гледа според нагласата за ъп или даун. Щото обидите тръгват от това, че на някой не му харесва нечия прогноза, нагласа, интуиция или икономически правила.
Един нагледен пример- Иворад споменава, че негативен портрет на форумен участник /в случая Камелия/ са способни да направят само помияри. Веднага някой друг /в случая Додо 2/ неперсонално обиден, но отъждествявайки се сам с "термина" обижда директно персонално Иворад. Доколкото съм прочел, Иворад е от най-културните участници. Тогава за какво иде реч? Единствено за това, че някой сам не се харесва или не харесва бъдещи посоки в цени на инвестициите. Как може да се получи мисловен синкретизъм между две може би еднакво интелигентни групи индивиди, но с коренно противоположни възгледи за влагането на финансови средства? Такъв все пак би бил полезен за една взаимопомощ по въпросите за недвижимостите, а не безразборно плюене и мерене на органи. Извода аз съм направил за себе си- едните които открито лъжат с години, че не се интересуват от имоти /невъзможно предвид това че са регистрирани от години в него/, всъщност не могат да си ги позволят. От там идва и злобата и ненавистта и грубите обиди и заяждания, персоналните нападки и т.н.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 20:08:12
avatar
Quote
Купувач
Dodo, не обръщай внимание на хейтъри. Само им даваш основание за изява на злобата им.

Няма по-хубаво от това, да накараш един идиот да се покаже, като си смъкне гащите. Например, както се видя, ivorad едно време пишеше на "Вие", още малко със синя кръв щеше да оплиска всичко, но напоследък е във фаза "втори етаж на четвърти километър, стая 28".

В крайна сметка след време ще можем да констатираме - форумите лекуват ли психични проблеми или ги задълбочават. От развитието на Камелия по всичко личи, че заключението ще е разочароващо, но нека не избързваме.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 20:14:44
пайо, пайо, несретнико, човекът с многото никове не съм аз, това първо, второ, нивото ти поне на мен отдавна е известно и факта, че се обръщаш към мен на "ви" не те прави нито по възпитан, нито по - интелигентен, нито мога да се засегна от такива като теб.
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 20:24:22
avatar
Quote
sid 40
Quote
Купувач
Dodo, не обръщай внимание на хейтъри. Само им даваш основание за изява на злобата им.

Купувач, ти знаеш ли английски? Ако знаеш, прочети внимателно постовете на Додо 2 и гладен брокер, след това подреди последните 100 едно под друго и направи същото с Камелия. Нека тогава безпристрастните погледи решат кой е хейтър. Само да не се гледа според нагласата за ъп или даун. Щото обидите тръгват от това, че на някой не му харесва нечия прогноза, нагласа, интуиция или икономически правила.
Един нагледен пример- Иворад споменава, че негативен портрет на форумен участник /в случая Камелия/ са способни да направят само помияри. Веднага някой друг /в случая Додо 2/ неперсонално обиден, но отъждествявайки се сам с "термина" обижда директно персонално Иворад. Доколкото съм прочел, Иворад е от най-културните участници. Тогава за какво иде реч? Единствено за това, че някой сам не се харесва или не харесва бъдещи посоки в цени на инвестициите. Как може да се получи мисловен синкретизъм между две може би еднакво интелигентни групи индивиди, но с коренно противоположни възгледи за влагането на финансови средства? Такъв все пак би бил полезен за една взаимопомощ по въпросите за недвижимостите, а не безразборно плюене и мерене на органи. Извода аз съм направил за себе си- едните които открито лъжат с години, че не се интересуват от имоти /невъзможно предвид това че са регистрирани от години в него/, всъщност не могат да си ги позволят. От там идва и злобата и ненавистта и грубите обиди и заяждания, персоналните нападки и т.н.

Леко не си разбрал това с "помиярстването" - ivorad го написа за paio, защото му извади нещо от контекста, а в същото време самият ivorad друго не прави, т.е. заслужено следва той да получи призът "помияр номер едно". Странното е, че хвърля сълзи като мадама, когато друг прилага адвокатските му евтинийки.

Според теб кое е по-вероятно при срив на цените (неоспорим факт, след като днес някой, който е купил 45 квадрата през 2008, би могъл със същия капитал да купи 91 квадрата) - да има срив в психиката на провалени "инвеститори" и обикновени ъпъри с панелки, или на тия, които от години ви пишат, че се надува балон, че има балон и ще гръмне, че се спихва, че има още да спихва?

Като отговориш на този въпрос, ще видиш от къде идва проблемът в комуникацията.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 20:29:15
Quote
k800i
пайо, пайо, несретнико, човекът с многото никове не съм аз, това първо, второ, нивото ти поне на мен отдавна е известно и факта, че се обръщаш към мен на "ви" не те прави нито по възпитан, нито по - интелигентен, нито мога да се засегна от такива като теб.
Да, нивото ми е съвсем друго. Временно съм слязъл на вашето. Никога не съм се интересувал от мнението Ви за мен, а от мнението Ви за пазара на имоти. Вече и то не ме интересува.
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 20:56:07
avatar
Дори и леля Ками да получава пари за глупостите си, които неспирно бълва тук, тоя дето е дал парите, много здраво се е минал горкият.
За да прокараш една теза в средствата за масова информация ( сред които попадат и форумите дори ) се иска да успееш да я аргументираш и защитиш. В случай, че искаш да омаловажиш тезата на опонента си, това пак става с логика и аргументи.
За жалост на поръчителят при драсканиците на Ками е невъзможно да се срещнат ни логика, ни аргументи, което изцяло обезсмисля истеричните й включвания във форума, ако са били с цел промяна на обществени нагласи.

Има участници във форума, които се справят с далеч по-голям успех от нейният Оунъра е един от тях - разликата в стиловете им е космическа. Допадат ми опоненти, които ме карат да се замисля над правотата на тезата си, но не и индивиди изтървани от психиатрията за самолечение, каквито определено се явяват Имотко, Иворад и Камелия.
Изключително ниско ниво демонстрират, ползвайки похвати присъщи за деца от предучилищна възраст.
Като ги чета вече се чудя, да се смея ли, да ги съжалявам ли, или просто да им тегля една майна на акъла който ги води и да спра да ги отбелязвам като реплики?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 21:06:02
Защо пич, не се разходиш малко сред природата. Да те се поохлади тиквата.
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 21:21:19
avatar
Quote
dodo2


.........................Според теб кое е по-вероятно при срив на цените (неоспорим факт, след като днес някой, който е купил 45 квадрата през 2008, би могъл със същия капитал да купи 91 квадрата) - да има срив в психиката на провалени "инвеститори" и обикновени ъпъри с панелки, или на тия, които от години ви пишат, че се надува балон, че има балон и ще гръмне, че се спихва, че има още да спихва?

Като отговориш на този въпрос, ще видиш от къде идва проблемът в комуникацията.

Бих ти отговорил, ако не беше некоректното сравнение между провалени "инвеститори" и обикновени ъпъри с панелки /между които явно слагаш и моя милост/ и от друга страна тия които пишат , че се надува балон и балонът ще гръмне или спихва /предполагам спада/ щото спихва я няма в речника. Кои са ТИЯ които пишат горните твърдения? Те са твърде разнородна маса, едни от тях очакват балона да гръмне, тоест предполагам, че цените би трябвало да паднат с десетки пъти! Други смятат, че цените плавно ще спадат още няколко години, което не е напълно лишено от логика, но да не забравяме че в ценообразуването на имотите по време на балона също имахме демографски срив и увеличение на циганите или хората с циганско мислене. Така, че едва ли чалга поколението или демографския срив са определящи за цените на имотите. Всичко се върти около икономиката. Когато икономиката върви нагоре или надолу, цените на имотите са в корелация с нейния ръст или спад. В момента наблюдаваме засилена реклама за ипотечно кредитиране. Когато стане нетърпимо за слушане или гледане /в зависимост от медията/ или направо агресивно, тогава аз очаквам да има нов ръст. Очаквам го и поради факта, че банките без кредитиране не биха имали от какво да печелят. Именно заради кредиторите и първичното предлагане на парични потоци, се създават икономическите цикли. Има момент на пренасищане и време за обратно броене за да си приберат някои хора печалбите с реверсивен ход. Затова цените на имотите както и цялата икономика е ту нагоре, ту надолу по меридиана образно казано. Но никога задълго не се заковава на екватора.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 22:49:04
За да сте прав напълно, трябва само да имаме средна класа, нормална трудова заетост, и тази средна класа да има "излишни" пари в смисъл неангажирани в ежедневното потребление. И не на последно място усещане за сигурност в бъдещето.
Re: На заплата ли е камелия във форума?
11-06-2011 - 23:03:49
avatar
Quote
sid 40
Когато икономиката върви нагоре или надолу, цените на имотите са в корелация с нейния ръст или спад.

Не.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход