Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко е стандартната отстъпка при покупка?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 14:22:17
Съвременният купувач е друга бира, той пита за разпределение, за качество, за локация, за инфраструктура, а колко е себестойността хич не го е*е.
-------------------
У-ууууу, какви познания от човек, който ежедневно се среща със съвременни купувачи, знае какво искат, говори от тяхно име, браво ! Щото е умен. А па колко е интелигентен, ле- ле !
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 14:23:24
радко, сравнително верни неща си написал, ама пак ще попитам - откъде ги научи ?
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 14:25:20
avatar
Quote
greenbul
Това въобще не са арабки тарикатлъци. В Щатите си е нещо съвсем, ама съвсем нормално, преговорите да тръгнат от 40% от обявената цена. Само тук потъпканите и скопени от комунизма мозъци на народонаселението, които са свикнали с планова икономика си мислят, че "цените са". Цените са такива, каквото е съгласен да плати купувача, всичко друго е измислица.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 14:33:32
Цените са такива, каквото е съгласен да плати купувача
----------------
Хитовете на Бийтълс пасти да ядат пред този.
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 14:59:46
avatar
Quote
k800i
радко, сравнително верни неща си написал, ама пак ще попитам - откъде ги научи ?
От житейският си опит - ако едно нещо е вярно, то е еднакво приложимо в различните сфери на живота.
Дали ще са храни, мебели, аксесоари за баня или имоти - навсякъде пазарът работи по един и същ механизъм.
Силно търсене спрямо ниско предлагане -> дефицит на стоки -> високи цени и печалби
Ниско търсене спрямо високо предлагане -> залежаване на стоките -> ниски цени и загуби
Истината винаги е по средата, там където е балансът в интересите между търсене и предлагане, да се усетиш кога за твоята стока се пренасища пазарът и да излезеш от него, или да я замениш с нова, която е дефицитна за него.
Нищо ново под слънцето.
До подобни "откровения" са стигали и тези, заменили кремъчните върхове за стрели с бронзови. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 15:05:23
Quote
valsodar
Quote
k800i
радко, сравнително верни неща си написал, ама пак ще попитам - откъде ги научи ?
От житейският си опит - ако едно нещо е вярно, то е еднакво приложимо в различните сфери на живота.

Уауууу, следователно, ако дамите ползват дамски превръзки / това определено е вярно, поне за зрелите жени!/, то и зрелите мъжете.......
Хмммм, не бях забелязал.......Много съм разсеян!
confused smiley
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 15:07:55
avatar
Quote
ivorad
Quote
valsodar
Quote
k800i
радко, сравнително верни неща си написал, ама пак ще попитам - откъде ги научи ?
От житейският си опит - ако едно нещо е вярно, то е еднакво приложимо в различните сфери на живота.

Уауууу, следователно, ако дамите ползват дамски превръзки / това определено е вярно, поне за зрелите жени!/, то и зрелите мъжете.......
Хмммм, не бях забелязал.......Много съм разсеян!
confused smiley

Ивчо, не знаех че имаш менструален цикъл, може би на смущенията в него се дължат отклоненията в поведението ти във форума?

Ниска топка, опитай пак! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 15:10:30
Quote
valsodar
Quote
ivorad
Quote
valsodar
Quote
k800i
радко, сравнително верни неща си написал, ама пак ще попитам - откъде ги научи ?
От житейският си опит - ако едно нещо е вярно, то е еднакво приложимо в различните сфери на живота.

Уауууу, следователно, ако дамите ползват дамски превръзки / това определено е вярно, поне за зрелите жени!/, то и зрелите мъжете.......
Хмммм, не бях забелязал.......Много съм разсеян!
confused smiley

Ивчо, не знаех че имаш менструален цикъл,


Ами че то и аз не знаех, ама сега започвам да дебна, след като ме освести....няма да ставаме за резил, я*huh*
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 17:02:20
В един еврейски магазин имало окачен следния надпис:
Бързо, евтино, хубаво - избери си две от трите.
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 17:22:49
Quote
ivorad
Quote
greenbul
Цените са такива, каквото е съгласен да плати купувача, всичко друго е измислица.

Пореден хит :]
Ако беше точно така, имотите щяха да се харчат по два лева парчето, ама не би......
Истината , разбира се, е по средата - продажните цени се формират на нивата, на които желанието на купувача да придобие и на продавача - да продаде, се срещат, при усещането за относителна взаимна изгода от сделката и на двете страни.
Това е схемата, по която се формират цените в сектора на НИ.

Никакъв хит не е. Не казвам цената, която му се ще, а която е съгласен да плати. Продавачът играе, нагоре, па после надолу, па после още надолу и още малко надолу и така или докато стигне нивото определено от купувача или докато реши, че цената толкова е паднала, че да го изтегли от пазара.

Така че продавачът няма никаква роля във формирането на цената. Той има 3 алтернативи - да предлага над нивата и да няма купувач, да изтегли от пазара, защото счита, че вече няма изгода да продава, но продава ли, то винаги продава на цената определена от купувача.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход