Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:24:56
Quote
brotarius
Quote
Imotko
Айде пак вашата хипербола 2У.

Например 80 кв.м. двустаен нов с ак 16 в Стрелбище през юни 2008г. се продаде за 90 000 евро.
Намерете ми сега 2 такива по айде 50000 евро парчето и ви признавам сметките. Иначе или сте смешни, или сметките излизат само за боксониера в Люлин, т.е. пак сте смешни.

Трябва ли да ти се разяснява, какво значат статистически средни цени? И ти явно си от конкретните smiling smiley, но това, което си написал има точно толкова тежест, колкото:
"90кв.м двустаен нов с двустаен нов с акт16 в Стрелбище през март 2011г се продаде за 50 000 евро."
Това доказва ли нещо?!

Това, което съм написал за 2008г., е факт, сделка, в която съм участвал. Сега, или ми намираш по обяви 2 х 80 кв.м. в Стрелбище ново строителство на нормален етаж без скосявания за по 50000 евро, или отиваш да си лягаш и да сънуваш поредните сметки без кръчмар.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:27:43
Quote
brotarius
След като Додо е сгрешил в сметките се очаква да бъде оборен с вярната сметка, но аз лично не я виждам.
Останалите твърдения за "КАЧЕСТВЕНИ" и т.н. жилища стоят във въздуха, освен ако не предполагат, че 2008ма всички жилища са били "КАЧЕСТВЕНИ", а 2011 са останали само НЕ-"КАЧЕСТВЕНИ"

А ако притежателят на средствата ги е управлявал възможно най-умно през тези 3 години има варианти, в които да има средства в момента за 5, а не за 2 жилища, но това естествено е съвсем дръга тема.

Все още чакам правилните сметки на професионалиста, тезе на теоритиците вече са ясни.

Г-н Умник, Имотко вече закова последния пирон - има продажни цени 2008-а, има такива 2011.
Намерете средностатистически апартамент в приличен район, който е струвал 100 през 2008-а, а днес същото качество жилище да може да се купи за 50 у.е.
Давайте!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:28:10
Quote
Imotko
Quote
brotarius
След като Додо е сгрешил в сметките се очаква да бъде оборен с вярната сметка, но аз лично не я виждам.
Останалите твърдения за "КАЧЕСТВЕНИ" и т.н. жилища стоят във въздуха, освен ако не предполагат, че 2008ма всички жилища са били "КАЧЕСТВЕНИ", а 2011 са останали само НЕ-"КАЧЕСТВЕНИ"

А ако притежателят на средствата ги е управлявал възможно най-умно през тези 3 години има варианти, в които да има средства в момента за 5, а не за 2 жилища, но това естествено е съвсем дръга тема.

Все още чакам правилните сметки на професионалиста, тезе на теоритиците вече са ясни.

Отговори на моя конкретен въпрос, моля. А после може да разкажеш на простите хорица с какъв бизнес 100000 евро стават 250000 за 3 години.

Никъде не съм писал, че се правят от бизнес, а е приет хипотетичния вариант за "възможно най-умно" управление на парите.
Т.е говорим за идеални неща. Смяташ ли, че не съществува вариант за 3 години да се направи 150% доходност?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:29:01
avatar
Ох горкият, изръсил се е с 90 000 евро ( 180 000 лева ) за кокошарник в Стрелбище?
Ясно ми е вече на какво се дължат психичните отклонения при него.
Идиотко оправда името си във форума.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:36:58
Отказвам се smiling smiley.
Какъв последен пирон е забил с тия "нормален етаж, без скосявания, ала-бала" ?! Вие май наистина не знаете, какво представляват цениите по статистика на НСИ, но няма да ви обяснявам, живейте си в невежество. Само ще споделя, че те не отчитат само 2-стайните в Стрелбище с хубави съседки и когато биват използвани като аргумент не е задължително да се доказват, през 2-стайните в Стрелбище.

Но ако все пак държите има и обратните случаи. Сделка в прословутия квартал Стрелбище, сключена август 2008-ма, 2-стаен в панелните блокове, които се водели ПК (пълзящ кофраж), 67кв. м по нот. акт за 96 000Е.
Ако се съди по такива сделки, то в момента може да се купят не 2, а 3, но това е също толкова смешно твърдение като вашите.

Аз все още чакам някакви сметки, а не само общи приказки.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:46:46
Quote
brotarius


Но ако все пак държите има и обратните случаи. Сделка в прословутия квартал Стрелбище, сключена август 2008-ма, 2-стаен в панелните блокове, които се водели ПК (пълзящ кофраж), 67кв. м по нот. акт за 96 000Е.
Ако се съди по такива сделки, то в момента може да се купят не 2, а 3, но това е също толкова смешно твърдение като вашите.

Оппаааааа, хайде сега ни намерете 3 апартамента в Стрелбище , 67+ кв., може и от току-що изобретените "панелни/пълзящ кофраж", които се вместват в 96КЕ! Може и два за тази сума!
Хайде, чакаме панелките!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:56:49
avatar
А пък аз дадох пример с Надежда 3 през 2008 година 1190 евро на квадрат.

Двамцата умници по-горе сега отидете в произволен сайт и вижте какви са цените сега.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:59:20
avatar
Quote
ivorad
Quote
valsodar
Ивчо, айде да ми обясниш като на незнаещ, как се отдава апартамент под наем, докато живееш в него?
Давай, чакам с нетърпение!
Обясни го и на набълбукарите ако може, те с огромен интерес ще те прочетат.

Радко, пиле, какво отдаване под наем на апартамент, докато живееш в него, те е подгонило?
Не успяваш да стоплиш, че иде реч за класическата ситуация - човек без жилище разполага с пари за покупка. Е, решава да не купи, изчаква 3 години и тогава купува с определена печалба, която има два източника: цените са паднали, а и сумата е нараснала с лихвата по банковия му депозит. От тази сума, обаче, трябва да се изключи сумата на наема за трите години. Това са разходи, които човекът ще направи задължително, понеже няма жилище, а трябва да живее някъде. Нали още си спомняш, че човекът има пари, но жилище - не.
Спомняш ли си? Вече да?
Е, значи от момента на досещането нямаш проблем с казуса, честито! Спирай чуденето:]

Този въпрос нали вече беше засегнат?

Лихвите по примера от първото мнение в тази тема излизаха 26000 евро, а наемът за 3 години - 10800 евро. Това пропуснал ли си го или пак го играеш "прост съм и не разбирам, но дай да кажа тука едни неща". Камелия втори номер.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:59:31
Quote
dodo2
А пък аз дадох пример с Надежда 3 през 2008 година 1190 евро на квадрат.

И колко жилища в Надежда са продадени на 1190 като процент от продажбите в района?
Чакам конкретен отговор, така както чакам 3 панелни по 67 кв. в Стрелбище за 96 000 от колегата Ви умник!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 00:04:11
Quote
dodo2


Този въпрос нали вече беше засегнат?

Лихвите по примера от първото мнение в тази тема излизаха 26000 евро, а наемът за 3 години - 10800 евро. Това пропуснал ли си го или пак го играеш "прост съм и не разбирам, но дай да кажа тука едни неща". Камелия втори номер.


Я да видим какъв е първият пост на лицето Додо:


Quote
dodo2
Просто така като се сложат двете числа едно до друго:

1200 _________ 750

да има хора, които НЕ го наричат "срив", е любопитен факт сам по себе си.

Моля, някой от тях да даде разяснение на позицията си, току виж знае нещо специално, което останалите - не?


Я, няма нищо за лихвите.........
Защо така?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход