Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 22:48:02
avatar
Quote
ivorad
Quote
valsodar
Ивчо, айде да ми обясниш като на незнаещ, как се отдава апартамент под наем, докато живееш в него?
Давай, чакам с нетърпение!
Обясни го и на набълбукарите ако може, те с огромен интерес ще те прочетат.

Радко, пиле, какво отдаване под наем на апартамент, докато живееш в него, те е подгонило?
Не успяваш да стоплиш, че иде реч за класическата ситуация - човек без жилище разполага с пари за покупка. Е, решава да не купи, изчаква 3 години и тогава купува с определена печалба, която има два източника: цените са паднали, а и сумата е нараснала с лихвата по банковия му депозит. От тази сума, обаче, трябва да се изключи сумата на наема за трите години. Това са разходи, които човекът ще направи задължително, понеже няма жилище, а трябва да живее някъде. Нали още си спомняш, че човекът има пари, но жилище - не.
Спомняш ли си? Вече да?
Е, значи от момента на досещането нямаш проблем с казуса, честито! Спирай чуденето:]

Смятай една проста задачка:
Апартамент купен преди три години с кредит.
Вноска месечна по кредита.
Наем на същият апартамент.
Обезценка на имота.
Какво можеше да се купи, ако човекът не бе теглил кредит, а само живял под наем за тези три години.

Ще успееш ли да ме убедиш, че цената на наемът е колкото месечната вноска по кредита за месец?
Едва ли.
Така че, тук пак издишаш.

ПП Имаше една булка тука де се жалваше, че наемът не покрива и половината от вноската към банката, така че.. какво изобщо да говорим повече? Падащи наеми, падащи цени на имотите и нещастника дето се мъчат всячески да се самоубедят, колко изгодна покупка са направили преди три години?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 22:51:10
Добре, значи правилно съм усетил, че искаш да разгледаш друга от представената ситуацията, в която някой има пари и няма жилище и купувайки такова си спествява един вид наема. Сега аз в твой стил да ти задам няколко въпроса:

1. Човекът има ли пари за ремонт на жилището, което е закупил, а може да го е закупил и на Ш/З?
2. Как ще отчетем евенуалните пропуснати печалби на една солидна сума кеш, която не е била инвестирана в жилище с доходност месечен наем?
3. Тъй като наемът е текущ разход и предполага покриване с текущ приход, то ако решим да го калкулираме вадейки го от лихвите по депозита, следва да го отчетем, че има потенциал за спестяването на поне толкова в рамките на 3 години, защото нашия мним участник в тая сделка, както казваш е трябвало да живее някъде и тоя наем го е плащал т.е, ако са го плащали лихвите то той е можел да го спестява.

Засега само толкова, ако имаш намерение да развиеш тезата си очаквам някакви цифри. Например може да започнеш от човек, който да речем е имал 100К Евро и си е закупил маломерен 3-стаен от 84кв.м с ОЧ 2008ма за 1200Е/кв.м. Натам си ти... спестил Х наем..., платил У данък, щом искаш да си конкретен, бъди.

Много ще ми е забавно да аргументираш една толкова лоша инвестиция като покупката на жилище 2008ма.

P.S Пак повтарям за всички недоразбрали: Това, което твърди додо е, че ако през 2008ма си имал Х лева, достатъчно да закупят У кв.м. жилище, но вместо това са били сложени на депозит, то през 2011-та събралата се сума ще бъде достатъчна да се закупят 2хУ кв.м. или с други думи 2 идентични на първото жилища.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:01:29
Quote
brotarius


P.S Пак повтарям за всички недоразбрали: Това, което твърди додо е, че ако през 2008ма си имал Х лева, достатъчно да закупят У кв.м. жилище, но вместо това са били сложени на депозит, то през 2011-та събралата се сума ще бъде достатъчна да се закупят 2хУ кв.м. или с други думи 2 идентични на първото жилища.

Пак повтарям за всички недоразбрали - Додо е предубеден папагал-теоретик, който съзнателно е сбъркал в сметките си. Няма как към днешна дата с парите от 2008-а да се купи двойно по-голяма жилищна площ, отколкото през въпросната "гадна" година. В най-добрия случай горницата е от порядъка на 50-60%. И то при положение, че притежателят на средствата ги е управлявал възможно най-умно през тези 3 години. И че е имал късмета през 2011 да открие оферти за жилища, които са равностойни на онези през 2008-а. Защото папагалите-теоретици просто не знаят, че броят на КАЧЕСТВЕНИТЕ имоти предлагани на пазара след 2008-а намаля драстично, особено в последната година. А 50 кв.м. некачествено проектирано, ситуирано или изпълнено жилище никак не се равняват на 50 кв. качествена жилищна площ!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:03:34
Айде пак вашата хипербола 2У.

Например 80 кв.м. двустаен нов с ак 16 в Стрелбище през юни 2008г. се продаде за 90 000 евро.
Намерете ми сега 2 такива по айде 50000 евро парчето и ви признавам сметките. Иначе или сте смешни, или сметките излизат само за боксониера в Люлин, т.е. пак сте смешни.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:06:37
След като Додо е сгрешил в сметките се очаква да бъде оборен с вярната сметка, но аз лично не я виждам.
Останалите твърдения за "КАЧЕСТВЕНИ" и т.н. жилища стоят във въздуха, освен ако не предполагат, че 2008ма всички жилища са били "КАЧЕСТВЕНИ", а 2011 са останали само НЕ-"КАЧЕСТВЕНИ"

А ако притежателят на средствата ги е управлявал възможно най-умно през тези 3 години има варианти, в които да има средства в момента за 5, а не за 2 жилища, но това естествено е съвсем дръга тема.

Все още чакам правилните сметки на професионалиста, тезе на теоритиците вече са ясни.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:09:33
Quote
valsodar

Смятай една проста задачка:

Радко, смея ли да отбележа, че не подобава на кретен, като тебе, да задава задачки за смятане на хора, които току-що са го направили за смях покрай кретенската му неспособност да схване и елементарни казуси?
А?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:16:20
Quote
brotarius
След като Додо е сгрешил в сметките се очаква да бъде оборен с вярната сметка, но аз лично не я виждам.
Останалите твърдения за "КАЧЕСТВЕНИ" и т.н. жилища стоят във въздуха, освен ако не предполагат, че 2008ма всички жилища са били "КАЧЕСТВЕНИ", а 2011 са останали само НЕ-"КАЧЕСТВЕНИ"

А ако притежателят на средствата ги е управлявал възможно най-умно през тези 3 години има варианти, в които да има средства в момента за 5, а не за 2 жилища, но това естествено е съвсем дръга тема.

Все още чакам правилните сметки на професионалиста, тезе на теоритиците вече са ясни.

Отговори на моя конкретен въпрос, моля. А после може да разкажеш на простите хорица с какъв бизнес 100000 евро стават 250000 за 3 години.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:16:56
Quote
Imotko
Айде пак вашата хипербола 2У.

Например 80 кв.м. двустаен нов с ак 16 в Стрелбище през юни 2008г. се продаде за 90 000 евро.
Намерете ми сега 2 такива по айде 50000 евро парчето и ви признавам сметките. Иначе или сте смешни, или сметките излизат само за боксониера в Люлин, т.е. пак сте смешни.

Трябва ли да ти се разяснява, какво значат статистически средни цени? И ти явно си от конкретните smiling smiley, но това, което си написал има точно толкова тежест, колкото:
"90кв.м двустаен нов с двустаен нов с акт16 в Стрелбище през март 2011г се продаде за 50 000 евро."
Това доказва ли нещо?!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:17:34
avatar
Прав си, простата задачка е извън силите на един кретен, няма смисъл да се опитваш да я смяташ.
Бротаруис я формулира доста по-конкретно, но знам че и там ще се измъкнеш като пръдня от гащи без доводи и аргументи.

Ясен си ми и си ми прозрачен отвсякъде.
Ако имаш да казваш нещо, подкрепи го с конкретни факти и логика в аргументите си.
Ако ги нямаш, по-добре си мълчи, че стана смешен на всички с малко акъл в главата.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 23:20:50
Quote
valsodar

Ясен си ми и си ми прозрачен отвсякъде.

Радко, пълната яснота за нещата и нейното открито заявяване е първият белег на кретенизма, от мен да знаеш winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход