Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 00:09:20
Quote
greenbul


Въпросът не се отнася до всички експерти. Все пак за да продадеш нещо първо трябва да го имаш. Аз лично щях да продада всичко 2008-ма. Ако обаче човек си има достатъчно голямо и хубаво жилище за цялото семейство и си изкарва добри пари, няма смисъл да си създава грижи. На кратко, ако имаш хубав, нов апартамент в хубав квартал където може да се паркира има стая за всяко дете, кухнята не ти е у хола и не е панел или тухла от сватбата на баба ми, за чем да си създаваш грижи. Ама да си ми се сврял в 65 квадрата с хлебарките на края на света и да не продадеш 2008-ма за мен е голяма минавка.

Оооооппппаааааа, още един баровец, за когото възможността да превърне един прекрасен апартамент в два още по-прекрасни апартамента само за 2 години не струва пет пари.........
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 00:40:46
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2


Аз мога съвсем аналогично да ти задам същия въпрос - ти защо не продаде каквото имаш през 2008 - хем "работиш в някаква си компания", трябва да си бил наясно какво се случва?
Нали твърдиш, че "Всеки нормален човек, който разполага с някакъв капитал и е стопроцентово убеден, че може да го удвои за 2-3- години, би заложил незабавно". Или си бил тъп и не си предвидил (т.е. май мястото ти не е в тази компания, освен ако работата ти е да правиш типови договорчета), или малко ти се дъни теорията с "всеки - нещо си".

Драги Додо, има една много съществена разлика между кухненските теоретици, като Вас, и хората, които действително участват на пазара и оперират с активи. Един теоретик, особено ако е локиран в пенсионерски клуб, може да си позволи стопроцентова убеденост. Защото не рискува нищо, тъй като не разполага с нищо и няма как да го заложи рисково като капитал в една финансова операция. Един човек от практиката - никога.
Има и още една подробност - колкото и категорични да са теоретиците, прогнозите им струват колкото пръдня в гащи, защото това е и размерът на печалбите им. Докато успешните професионалисти все нещо успяват да спечелят....
Разбира се - има и една много тясна група на бизнес консултанти, които продават именно прогнози и то твърде успешно, печелейки значителни суми срещу оценките си за пазарите в различни области. Само дето тоя тип наистина качествени специалисти нямат навика да пишат по форумите в папагалски стил и с папагалски интелект.....
Такива работи, въздухаркоsmiling smiley

Хитрец си ти - приписваш ми нещо за 100% и после словобудстваш, как неможело да има 100%.

Някъде да съм казал нещо за 100%?

Аз в тази тема само описах сравнение между 2008 и 2011. А ти си вреш гагата и създаваш шум. Вярно, че интелектуално не си зле колкото Камелия, но успешно я конкурираш по генериране на безсмислици.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 09:07:02
Quote
gogolcho
Quote
ivorad
Quote
gogolcho
Ивораде, аз и преди питах: а Вие защо не купувате сега?

Кои "Вие" - аз , лично?
Невярна информация - разбира се, че купувам, макар и да играя на дребно. За последната година имам една покупка с инвестиционна цел.
Що се отнася до големите играчи - само от Нова година до днес инвестиционният фонд на компанията, за която работя, вложи шестцифрена сума в покупки на НИ. Продажби също не липсват.
Естествено, това че се купува изобщо не означава, че се купува всичко. Пари се влагат единствено в имоти, преценени като перспективни. Това е. Пазарът е нисък, но не е умрял, въпреки убедеността на кибиците-теоретици в обратното.

Мерси за отговора. Само една забележка: 6-цифрена сума не е особено много за голяма компания.
Мммм-Да сега разбирам, защо драгия ivorad е толкова сърдит, горчив и упорито напада. Големия инвестиционен фонд за който работи няма почти никаква работа в последната една година шест цифрена сума си е приблизително 10 сделки за годината. Усещането на дръжката на голямата метла с която ще поизметат част от така забавния офис го кара да е толкова насърчителен, че видите ли на само ръст трябва. Ако стане, може да си запази работата, ако не поне е пробвал. Все пак аз това не го броя като платени публикации, а от инстинкт към самосъхранение.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 10:25:34
avatar
Quote
greenbul

Въпросът не се отнася до всички експерти. Все пак за да продадеш нещо първо трябва да го имаш. Аз лично щях да продада всичко 2008-ма. Ако обаче човек си има достатъчно голямо и хубаво жилище за цялото семейство и си изкарва добри пари, няма смисъл да си създава грижи. На кратко, ако имаш хубав, нов апартамент в хубав квартал където може да се паркира има стая за всяко дете, кухнята не ти е у хола и не е панел или тухла от сватбата на баба ми, за чем да си създаваш грижи. Ама да си ми се сврял в 65 квадрата с хлебарките на края на света и да не продадеш 2008-ма за мен е голяма минавка.

Не ти се връзват нещата............
Ако си имал "нов и хубав апартамент" през 2008г., то значи, че си го купил на прословутите " набалончени" цени, против които ревеш непрекъснато.
Защото, "хубав" за нещо, излязло на пазара преди 2003г., не може въобще да се говори.
Означава, че си бил същия "глупак" според квалификациите, които ръсиш за такива хора.
И тъй като сега, непрекъснато демонстрираш как ти е ясно кой къде е сгрешил, няма нищо по- нормално от това- да продадеш големия и хубав апартамент и воден от аритметиките додкови, които подкрепяш, да си купиш същия на половин цена.
Най- грубо сметнато, ще си в кяр минимум 600Е/ кв. м.:]

Хайде, не ми казвай, че си толкова глупав, да не ги искаш тия пари, а да се радваш на лихвите в банката.:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 10:26:30
Quote
hunterA

Мммм-Да сега разбирам, защо драгия ivorad е толкова сърдит, горчив и упорито напада. Големия инвестиционен фонд за който работи няма почти никаква работа в последната една година шест цифрена сума си е приблизително 10 сделки за годината. Усещането на дръжката на голямата метла с която ще поизметат част от така забавния офис го кара да е толкова насърчителен, че видите ли на само ръст трябва. Ако стане, може да си запази работата, ако не поне е пробвал. Все пак аз това не го броя като платени публикации, а от инстинкт към самосъхранение.

E, разкрит съм...... Така е, когато си в компанията на прозорливи милионери, за които 10 000 са джобни пари! Същите тези баровци, които по цял ден се оплакват от цените на панелките - били неприемливо високи......
winking smiley
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 10:27:11
Ти изби рибата, честно:}


Quote
камелия
Quote
greenbul

Въпросът не се отнася до всички експерти. Все пак за да продадеш нещо първо трябва да го имаш. Аз лично щях да продада всичко 2008-ма. Ако обаче човек си има достатъчно голямо и хубаво жилище за цялото семейство и си изкарва добри пари, няма смисъл да си създава грижи. На кратко, ако имаш хубав, нов апартамент в хубав квартал където може да се паркира има стая за всяко дете, кухнята не ти е у хола и не е панел или тухла от сватбата на баба ми, за чем да си създаваш грижи. Ама да си ми се сврял в 65 квадрата с хлебарките на края на света и да не продадеш 2008-ма за мен е голяма минавка.

Не ти се връзват нещата............
Ако си имал "нов и хубав апартамент" през 2008г., то значи, че си го купил на прословутите " набалончени" цени, против които ревеш непрекъснато.
Защото, "хубав" за нещо, излязло на пазара преди 2003г., не може въобще да се говори.
Означава, че си бил същия "глупак" според квалификациите, които ръсиш за такива хора.
И тъй като сега, непрекъснато демонстрираш как ти е ясно кой къде е сгрешил, няма нищо по- нормално от това- да продадеш големия и хубав апартамент и воден от аритметиките додкови, които подкрепяш, да си купиш същия на половин цена.
Най- грубо сметнато, ще си в кяр минимум 600Е/ кв. м.:]

Хайде, не ми казвай, че си толкова глупав, да не ги искаш тия пари, а да се радваш на лихвите в банката.:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 10:33:57
Quote
dodo2




Хитрец си ти - приписваш ми нещо за 100% и после словобудстваш, как неможело да има 100%.

Някъде да съм казал нещо за 100%?

Аз в тази тема само описах сравнение между 2008 и 2011. А ти си вреш гагата и създаваш шум. Вярно, че интелектуално не си зле колкото Камелия, но успешно я конкурираш по генериране на безсмислици.

Уауууууу, значи папагалените твърдения на папагалчето Додо за 100% бивша и 100% предстояща обезценка на НИ са някаква моя халюцинация? Значи съм Ви приписал всичко това, заедно с тази завидна папагалена увереност?
Бре! В каква заблуда съм бил, добре че я разсеяхте - аферим, бабо / пардон, дедо/, машалла!
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 10:37:11
avatar
Quote
dodo2
Пипи, защо просто не отидеш в темата на dragula, каза ти се, че има специална тема точно по този въпрос, стига си спамил тук. Прочети и ако има нужда питай.

Аз мога съвсем аналогично да ти задам същия въпрос - ти защо не продаде каквото имаш през 2008 - хем "работиш в някаква си компания", трябва да си бил наясно какво се случва?
Нали твърдиш, че "Всеки нормален човек, който разполага с някакъв капитал и е стопроцентово убеден, че може да го удвои за 2-3- години, би заложил незабавно". Или си бил тъп и не си предвидил (т.е. май мястото ти не е в тази компания, освен ако работата ти е да правиш типови договорчета), или малко ти се дъни теорията с "всеки - нещо си".

Тази тъпа логика, която и dragula се опита тогава да прокара - че щом не трябва да се купува, трябва непременно да се продава, можете да си я турите на едното място.

Не се гъни като безгръбначно, а застани като мъж, ако разбира се, си такъв и отговори като те питат.
Драгула също ти написа, че никакъв отговор не си дал в темата.
Аналогично не можеш никакъв въпрос да зададеш, ама трябва малко сиво вещество, че да сФанеш.:]

Въпросът е защо големите експерти не СТЕ продали цялата си недвижима собственост през 2008 и след две-три години още, към 2014, да си я купИТЕ обратно за половината пари, че даже и за една трета.
Глупав човек да постъпи глупаво е нормално, но умен човек да не постъпи умно, е озадачаващо.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 10:45:26
avatar
Quote
tuomas
Ти изби рибата, честно:}

Остава и да го докажеш.smoking smiley
А междувременно, ако се научиш как се оформя цитат от поста на този, на когото отговаряш, еша ти няма да има.:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
09-06-2011 - 10:53:50
Боли ме фара как се оформя smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход