Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 17:44:18
Тъй като фактите изнесени от dodo2 са неоспорими, предлагам да му се подиграем, да кажем че е много глупав. Какво ще кажете? Аз друг изход не виждам.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 17:50:11
Quote
dodo2


Няма грешки, има глупав ivorad,

Това, "според термините" ли е , или според нещо друго?
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 18:05:11
Quote
greenbul
Тъй като фактите изнесени от dodo2 са неоспорими, предлагам да му се подиграем, да кажем че е много глупав. Какво ще кажете? Аз друг изход не виждам.

Лесна работа!

Quote

Додо2, ПОКЪРТИТЕЛНО!
Толкова хиляди грешки има в сметките ти! Абе ти какво образование имаш? Май не си учил в УНСС?! Хич не разбираш от цифри, момче! Вземи се кослутриай с личния си лекар, ходи врътни едно кръгче до Холандия.

Не беше трудно *ok*
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 18:15:36
Quote
камелия
С " кого" контактувам, се пише. Неграмонтност виждам и дуене с покана за Виенския бал. Не се изненадвам, че си възхитен от събитието, като имам предвид кой го организира и кои са канени.Че ти е мечта, явно. Че поканата нищо не доказва- също.

Quote
javcho

Не отговори, защо вашата ЖСК сте избрали панел, а не тухла? От любов към панела или от обикновенна беднотия?

Идея нямаш какво представлява панела, нали?
И дея нямаш и коя е родината му?
Ще ти кажа защо го избрахме, все някаква полза от висенето във форумите трябва да извлечеш.
Защото искахме широки и удобни жилища, с широки коридори и отделна кухня. С големи балкони на всеки апартамент.
Защото искахме да стане бързо.
Защото не бяхме толкова глупави, че да плащаме 20-30% общи части и да се " ширим" в стаи от по 10кв.
Защото трябва да сме спокойни, че наложи ли се евакуация, ще напуснем сградата навреме.

Разясни, моля те, неграмотна селянко, "дуене" люлински диалект ли е или хиподрумски, защото в правописния речник тази дума липсва?

Лелче, не е "дуене", когато някой пише лъжи по твой адрес и ти докажеш, че е лъжец.
Ако го бях направил без повод, тогава да.
Кой го организира? Кои са канени? Незнаеш. Или искаш да ми кажеш, че нещо не ти е приятен посланикът на Австрия?
Мечта не ми е, а е факт. Реал, както му казват, асоциализирали се хора.

Ама ето защо на харесваш тухлените сгради значи.
Стана ясно, че освен липса на финасови възможности е и липса на познания.

Понеже каза, че вие сте си строили блока, няма как да не се заключи, че според теб тухленото строителство не позволява строежа на: "широки и удобни жилища, с широки коридори и отделна кухня. С големи балкони на всеки апартамент.","...наложи ли се евакуация, ще напуснем сградата навреме." и стаи по-големи от 10кв.

Последното е най-голямата глупост. Почти във всеки тухлен блок има стаи над 10кв.

Е нали със съкооператорите строите, на кой плащаш общите части, лелче? Пак се оплете.

Лелче, губиш предства за пореден път за какво говориме. Не говориме за ново срещу старо попринцип, а за блока, който си строила и защо сте избрали панел пред тухла. Стандартните оправдания не важат за този случай. Единствентото вярно, което написа е за скоростта.

А какво значи И дея?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-06-11 18:51 от javcho.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 18:54:38
avatar
Quote
javcho

Ама ето защо на харесваш тухлените сгради значи.
Стана ясно, че освен липса на финасови възможности е и липса на познания.

Понеже каза, че вие сте си строили блока, няма как да не се заключи, че според теб тухленото строителство не позволява строежа на: "широки и удобни жилища, с широки коридори и отделна кухня. С големи балкони на всеки апартамент.","...наложи ли се евакуация, ще напуснем сградата навреме." и стаи по-големи от 10кв.

Последното е най-голямата глупост. Почти във всеки тухлен блок има стаи над 10кв.

Е нали със съкооператорите строите, на кой плащаш общите части, лелче? Пак се оплете.

Лелче, губиш предства за пореден път за какво говориме. Не говориме за ново срещу старо попринцип, а за блока, който си строила и защо сте избрали панел пред тухла. Стандартните оправдания не важат за този случай. Единствентото вярно, което написа е за скоростта.

Толкова тъпо младо парче като теб, рядко се среща.
Поне схвана ли какво значи луксозно строителство?
Сега, разпитай и разбери на какво се дължи разликата в процентите идеални части при новото и при панелното строителство.
И си записвай, че ще те изпитвам.
Научи ли какво значи " комплексно застрояване" и че няма нищо общо с представите ти за няколко блока, оградени с ограда?
Джавкащо смешно пале, "И дея" ти се яви въпрос с повишена трудност?:]
Не си тормози двете сиви клетки- ще ти трябват за пазене на равновесие..........
Думата е " идея"- получил се е интервал- техническа грешка, както при теб с "попринцип"......:]
Кога ще се научиш, че се пише " на кого", а не " на кой"?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 20:55:22
avatar
Казах ти, че на това е отговорено в другата тема. Като те мързи да четеш, какво да направя.

Много накратко, за да те задоволя най-сетне - ако имах панелка, несъмнено щях да я продам. Но нямам такава. Сега където живея тоалетната ми дъска струваше вероятно колкото цялото ти обзавеждане в панелката. Няма как да се съглася и с твърдението ти за 2003 година - имам едно друго, завършено 2001, но строено от фирма, която сега се води за една от най-добрите. И хич не е лошо.

Накратко - защо да продавам? Прекалено ти е детска логиката (може би заради ниския IQ), но да обобщя - ако е неизгодно да се купува, не следва автоматично, че е изгодно да се продава. Аз имам много по-интересни и доходоносни неща, с които да се занимавам, а не да въртя търговия с имоти.

А сега ти ще ми отговориш ли на въпроса:
няма ли да престанеш да правиш забележки на хората, при положение, че самата ти не знаеш как се пише думата комисиона и от кой род е?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 21:50:37
avatar
Quote
dodo2
Много накратко, за да те задоволя най-сетне - ако имах панелка, несъмнено щях да я продам. Но нямам такава. Сега където живея тоалетната ми дъска струваше вероятно колкото цялото ти обзавеждане в панелката. Няма как да се съглася и с твърдението ти за 2003 година - имам едно друго, завършено 2001, но строено от фирма, която сега се води за една от най-добрите. И хич не е лошо. ?

Е, до тук разбрах, че критерият ти за " хубаво" кореспондира с хвалбата ти със снимките на кенефа, които настървено публикуваше.
До 2001г. построеното е на практика без изискване за качество, без изолации, без надзор, тъй като използваха пропоските в ЗТСУ.

Quote
dodo2
Накратко - защо да продавам? Прекалено ти е детска логиката (може би заради ниския IQ), но да обобщя - ако е неизгодно да се купува, не следва автоматично, че е изгодно да се продава. Аз имам много по-интересни и доходоносни неща, с които да се занимавам, а не да въртя търговия с имоти.

Накратко, когато твърдиш, че е неизгодно да се купува, а е изгодно да се продава и който не е продал, е глупак, то с какво ти се различаваш от него? Дали с много високия си IQ?:]
Когато твърдиш, че живееш в Лозенец, но не знаеш къде свършва квартала, дали демонстрираш висок IQ?
Когато твърдиш, че на 90% не познаваш града, в който уж си се родил дали някой може да се заблуди за параметрите на нещастния ти IQ? :]

Такива ми ти работи, Перник........smoking smiley
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 22:42:15
avatar
Да припомним, за какво ставаше въпрос:

1. Спад, срив, пълни гащи.
Имаме 100,000 евро за жилище. Да видим какво показва за "средна" цена imoti.net (нищо, че е грешна, да вземем нея за пример):
Цена преди: 1200 евро, стигат парите за 83м2
Цена сега: 750 евро, стигат парите за 133м2
Спадът в средната цена ЗАСЕГА е с 450 евро или 37.5%.
Разликата в големината на жилище е 50 м2. Или сега обобщено бихме си купили жилище, по-голямо с 60%! Забелязвате ли разликата?
Какво става ако добавим и лихва към тези пари, която за последните три години беше 8-9%? (Да вземем 8%)
Преди сме можели да купим 83 м2.
Сега ще са станали 125971 евро, стигат за 168м2. Разлика в големината 85м2.
Или реално сега (само след три години) бихме си купили жилище, по-голямо с 102%, т.е. малко повече от два пъти!
Нямало срив, а?

2. Лоши новини.
който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно, за да може да се получи текущата средна цена.

3. Табличка за неграмотните.
Колкото е по-голям спадът, толкова по-фрапираща става разликата в големината на жилище.
Значи:
спад на цената с 10% = 11% по-голямо жилище
спад на цената с 20% = 25% по-голямо жилище
спад на цената с 30% = 42% по-голямо жилище
спад на цената с 35% = 54% по-голямо жилище
в момента: спад на цената с 37.5% = 60% по-голямо жилище
да видим какво се получава нататък (защото спадът на цените няма намерение да престава)
спад на цената с 40% = 66% по-голямо жилище
спад на цената с 45% = 82% по-голямо жилище
спад на цената с 50% = 100% по-голямо жилище

Виждате ли как гледната точка "по-голямо жилище" става все по-неприятна, колкото по-голям става спадът?

Спад 50% от пика на някой му се струва невъзможен? В Латвия спадът беше 70%.
Спад 50% у нас би означавало средна цена 600 евро/м2. Дали няма да е такава след време, а?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-11 22:43 от dodo2.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
12-06-2011 - 03:27:50
avatar
Аз едно не мога да си обясня - защо постоянно се конфронтират и търсят под вола теле, за да могат да напишат нещо на въпреки. Ако няма нещо смислено, то ще бъде тогава за запетайката от второ изречение, "която издава тотална неграмотност, провинция, липса на собственост и мръсен кенеф".

Имам чувството, че тук и 2+2=4 да се напише, ще скокне някой с "НЕ Е ВЕРНО, при неевклидово пространство не е 4". (Разбира се леко некоректен пример давам, защото те процент не знаят какво е, пък камо ли хиперболична геометрия.)

Очевидно е, че писането по форуми не лекува - за тази работа има психоаналитици, медитация, секс, пътуване и т.н. В краен случай - четвърти километър.

Айде, аз казах каквото имах да казвам, чао.

*drink1*


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
12-06-2011 - 09:43:36
Quote
dodo2
Особено това е за тук.. още една, която си мисли, че инфлацията "изяжда парите". Брей тая инфлация...


:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход