Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 13:18:11
avatar
Quote
valsodar
Ивчо, тия които излязоха с дупе на имотният пазар, в момента са най-големите консуматори на вазелин в държавата.

Паламуд написа:
Само 1,5% от българското население има ипотечен заем. Това са 4,5% от работещите българи, посочи директорът на Пощенска банка Петя Димитрова на кръгла маса, организирана от "Икономист"."

това на практика са 100 000 ипотеки, от които 20 000 са проблемни ... smoking smiley
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 14:36:45
Quote
камелия
Джавчо, много се пениш и опитваш да лаеш, ама и гласът ти един такъв- джавкащ, като ника ти!:]
Аз ти казвам, че 15г. съм обикаляла имотите в София, водейки клиенти, ти ми се перчиш, че си виждал ново строителство, щото някакъв приятел живеел там.
Много си смешен, Джавчо, ама така е, като контактуваш с отрепки- черноборсаджии, сивите ти клетки измират от бездействие.

Quote
javcho
Толкова си неграмотна, че първото ти изречение завършва със запетайка, кьорава лелко.

Това е обръщение, о неграмотно дете- учи се някъде в първите класове.

Quote
javcho
Толкова си неграмотна, че не можеш да ми прочетеш и преведеш правилно името, тъпа лелко.

О, много правилно го превеждам- джавкащо пале, доста неграмотно и със сериозни комплекси, тропащо истерично с краче, щом не му мине номера.:]

Quote
javcho
Толкова си тъпа, че не можеш да видиш, че никъде не е ставало дума за фирма "Аспекти", винаги неразбрала лелко.

А, ставало е, ама още не се беше появил във форума, Джавчо.
Затова си въобразяваш, че всички полемики са започнали с твоето височайшо присъствие, клети ми Джавчо.


Quote
javcho
Аз отивам да се веселя, ама не в някой форум, а в реала, както му казваш.

А, дано е така. И дано ти върже някоя заради теб самия, а не абитуриентка, търсеща кой да я повози в гъзарска кола и да й плати куверта.winking smiley

Ето ти пример с кой контактувам вече трета поредна година. Виж какви са бизнес парньорите ми. Виж на коя маса са ме сложили.

[media.snimka.bg]

Ама ти наистина недовиждаш. Щом е обръщение първия ред, защо си написала Аз с главна буква? Толкова ли си изкукала, че вече се обръщаш с главна буква към себе си?

"Джавчо, лелиното черноборсаджийче ограниченичко,
Аз за "Аспекти" съм спорила,"

Щом си го превела правилно, как се пише на латиница ЯВЧО?
Неграмотна си и ползваш google translte, а не можеш логически да свържеш името ми Явор с javcho-явчо.
Абе ограничена неграмотна панолообитателска работа.

Аз говоря за качествено ново строитество. Ти си била говорила някога за Аспекти. Какво общо има? Или пак се оплете? Барбуков не строи хубаво. Ти не си посещавала нито eдин качествен строеж от сорта на Артекс и Софбилд. Не разбираш грам и се излагаш. Кой знае какви дупки си обикаляла и си мислиш, че навсякъде е така. Кажи направо най-хубавото ново, което си посещавала, на коя фирма и къде е било, да видиме къде точно си ходила? Ама така е като си обикаляла с клиентите по най-евтините места.

Абитуриентки вече няма, но минаваме на студентки. Еми не може всички да сме стари, бедни и самотни. Нека ми и зле. С кола на заведение не ходя, защото пия. Пак не позна.

А щом още говориш за куверти, доказваш, че за последно си излизала преди около 15-20 години. Отдавна вече няма такова нещо, освен на Нова година, лелче. Толкова ли нямаш възможност да събереш 100-200лв и да излезеш? Мизерна работа. И да знаеш от мен, хубавите момичета влизат без да плащат вход навсякъде. Често самите заведения ги канят на определени събития и им покриват не само входа, но и консумацията. Ама щом и това не знаеш се досещам как изглеждаш.

Не отговори, защо вашата ЖСК сте избрали панел, а не тухла? От любов към панела или от обикновенна беднотия?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-11 14:39 от javcho.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 15:01:59
Quote
javcho


Ето ти пример с кой контактувам вече трета поредна година. Виж какви са бизнес парньорите ми. Виж на коя маса са ме сложили.

[media.snimka.bg]

Ама ти наистина недовиждаш. Щом е обръщение първия ред, защо си написала Аз с главна буква? Толкова ли си изкукала, че вече се обръщаш с главна буква към себе си?

Уаууууууу, ами че тук си имаме истински баровец, моите почитания *bow*
Пък сте и твърде грамотен, за разлика от останалите. За възпитанието няма какво да коментирам - то е очеизваждащо с марката "Виенски бал", всички знаят, че поканените там се държат именно като Вас!
Само едно нещо ме гложди - защо пишете " с кой"? Доколкото си спомням с необразованата глава - в учебниците се твърдеше, че трябва да е "с кого"......Имате ли обяснение за тази разлика? Питам Вас, защото сте единственият високограмотен човек тук, който може да обясни явлението с научна точност!
Тръпна в очакване на разкритията Виsmiling smiley
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 15:25:46
Quote
ivorad
Quote
javcho


Ето ти пример с кой контактувам вече трета поредна година. Виж какви са бизнес парньорите ми. Виж на коя маса са ме сложили.

[media.snimka.bg]

Ама ти наистина недовиждаш. Щом е обръщение първия ред, защо си написала Аз с главна буква? Толкова ли си изкукала, че вече се обръщаш с главна буква към себе си?

Уаууууууу, ами че тук си имаме истински баровец, моите почитания *bow*
Пък сте и твърде грамотен, за разлика от останалите. За възпитанието няма какво да коментирам - то е очеизваждащо с марката "Виенски бал", всички знаят, че поканените там се държат именно като Вас!
Само едно нещо ме гложди - защо пишете " с кой"? Доколкото си спомням с необразованата глава - в учебниците се твърдеше, че трябва да е "с кого"......Имате ли обяснение за тази разлика? Питам Вас, защото сте единственият високограмотен човек тук, който може да обясни явлението с научна точност!
Тръпна в очакване на разкритията Виsmiling smiley

Поне не канят брокери, панелообитатели и други подобни аутсайдери. spinning smiley sticking its tongue out

Аз оборвам за поредн път, лелката, защото обича да изказва предположения по моя адрес.

В случая постави на съмнение хората с които контактувам.

А щом са ме поканили, все пак са преценили, че няма толкова да се изложа.

Като общувам се опитвам да бъда на нивото на другия, за да може да ме разбере и да му е по-комфортно. spinning smiley sticking its tongue out

С люлински панелообитатели се оказа, че нормалното общуване не е подходящо.

Не съм твърдял, че съм високо грамотен. Високограмотна, по нейните думи, е лелята. Но фактите говорят за обратното.

Почти 10 години съм бил извън България и българският наистина не ми е добър. В работата използвам 90% от времето английски и немски. Според мен е добре, че изобщо мога да пиша без да правя грешки на всеки ред.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 15:48:46
Quote
javcho

Поне не канят брокери, панелообитатели и други подобни аутсайдери. spinning smiley sticking its tongue out

...............................................................................

Почти 10 години съм бил извън България и българският наистина не ми е добър. В работата използвам 90% от времето английски и немски. Според мен е добре, че изобщо мога да пиша без да правя грешки на всеки ред.

Е, за аутсайдери , като нас, е ясно - няма как да ги канят на такова светско събитие, то е за хора от висшето общество, като Вас.

Що се отнася до грешките - вярно е, че не бъркате на всеки ред. Когато благоволите да сбъркате обаче, радвате очите с изречения, като това:

Quote
javcho
Аз оборвам за поредн път, лелката, защото обича да изказва предположения по моя адрес.

Поздравления, връзката с английския, при това - с добрия английски, е очевидна*bow*
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 16:40:19
avatar
Quote
javcho
Ето ти пример с кой контактувам вече трета поредна година. Виж какви са бизнес парньорите ми. Виж на коя маса са ме сложили.

С " кого" контактувам, се пише. Неграмонтност виждам и дуене с покана за Виенския бал. Не се изненадвам, че си възхитен от събитието, като имам предвид кой го организира и кои са канени.Че ти е мечта, явно. Че поканата нищо не доказва- също.

Quote
javcho
Ама ти наистина недовиждаш. Щом е обръщение първия ред, защо си написала Аз с главна буква? Толкова ли си изкукала, че вече се обръщаш с главна буква към себе си?

Казах ти, че се учи в първите класове. Липсата на първите ти 7г. не те прави по- грамотен, но те излага двойно.


Quote
javcho
Щом си го превела правилно, как се пише на латиница ЯВЧО?
Неграмотна си и ползваш google translte, а не можеш логически да свържеш името ми Явор с javcho-явчо.
Абе ограничена неграмотна панолообитателска работа.

Много си смешен, Джавчо!
Мога да те преведа и Жавчо- от френски,
Но, дори да се беше писал Yavcho, което се чете както ти искаш- Явчо, пак ще те наричам Джавчо- защото си джавкащо невъзпитано пале, избиващо комплекси по форумите.

Quote
javcho

Аз говоря за качествено ново строитество. Ти си била говорила някога за Аспекти. Какво общо има? Или пак се оплете? Барбуков не строи хубаво. Ти не си посещавала нито eдин качествен строеж от сорта на Артекс и Софбилд. Не разбираш грам и се излагаш. Кой знае какви дупки си обикаляла и си мислиш, че навсякъде е така. Кажи направо най-хубавото ново, което си посещавала, на коя фирма и къде е било, да видиме къде точно си ходила? Ама така е като си обикаляла с клиентите по най-евтините места.

Когато научиш къде почва и свършва квартала, който твърдиш че познаваш; когато разбереш, че луксозната сграда има широки и високи стълбища и стълбищни площадки, позволяващи бърза евакуация при екстремна ситуация; че имат фоайета, богато аранжирани с подходящи растения; когато ти светне, че лукс не значи редови гранитогрес на пода, ще ми искаш разрешение да говориш с мен за "хубаво ново".:]



Quote
javcho

Абитуриентки вече няма, но минаваме на студентки. Еми не може всички да сме стари, бедни и самотни. Нека ми и зле. С кола на заведение не ходя, защото пия. Пак не позна..


А когато успееш да създадеш семейство и да отгледаш деца, ще обясниш дали акълът ти е останал на възрастта за дискотеки и гонене на абитуриентки, или интересите ти са се променили.
Толкова си елементарен, лелиното, че ми е жал за майка ти- да отгледа от парче месо такова голямо "сиво искърско"........



Quote
javcho

Не отговори, защо вашата ЖСК сте избрали панел, а не тухла? От любов към панела или от обикновенна беднотия?

Идея нямаш какво представлява панела, нали?
И дея нямаш и коя е родината му?
Ще ти кажа защо го избрахме, все някаква полза от висенето във форумите трябва да извлечеш.
Защото искахме широки и удобни жилища, с широки коридори и отделна кухня. С големи балкони на всеки апартамент.
Защото искахме да стане бързо.
Защото не бяхме толкова глупави, че да плащаме 20-30% общи части и да се " ширим" в стаи от по 10кв.
Защото трябва да сме спокойни, че наложи ли се евакуация, ще напуснем сградата навреме.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 16:47:37
avatar
Шумът, причинен от двамата дежурни, измести информацията назад, затова да я припомним отново:

1. Спад, срив, пълни гащи.
Имаме 100,000 евро за жилище. Да видим какво показва за "средна" цена imoti.net (нищо, че е грешна, да вземем нея за пример):
Цена преди: 1200 евро, стигат парите за 83м2
Цена сега: 750 евро, стигат парите за 133м2
Спадът в средната цена ЗАСЕГА е с 450 евро или 37.5%.
Разликата в големината на жилище е 50 м2. Или сега обобщено бихме си купили жилище, по-голямо с 60%! Забелязвате ли разликата?
Какво става ако добавим и лихва към тези пари, която за последните три години беше 8-9%? (Да вземем 8%)
Преди сме можели да купим 83 м2.
Сега ще са станали 125971 евро, стигат за 168м2. Разлика в големината 85м2.
Или реално сега (само след три години) бихме си купили жилище, по-голямо с 102%, т.е. малко повече от два пъти!
Нямало срив, а?

2. Лоши новини.
който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно, за да може да се получи текущата средна цена.

3. Табличка за неграмотните.
Колкото е по-голям спадът, толкова по-фрапираща става разликата в големината на жилище.
Значи:
спад на цената с 10% = 11% по-голямо жилище
спад на цената с 20% = 25% по-голямо жилище
спад на цената с 30% = 42% по-голямо жилище
спад на цената с 35% = 54% по-голямо жилище
в момента: спад на цената с 37.5% = 60% по-голямо жилище
да видим какво се получава нататък (защото спадът на цените няма намерение да престава)
спад на цената с 40% = 66% по-голямо жилище
спад на цената с 45% = 82% по-голямо жилище
спад на цената с 50% = 100% по-голямо жилище

Виждате ли как гледната точка "по-голямо жилище" става все по-неприятна, колкото по-голям става спадът?

Спад 50% от пика на някой му се струва невъзможен? В Латвия спадът беше 70%.
Спад 50% у нас би означавало средна цена 600 евро/м2. Дали няма да е такава след време, а?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-11 16:48 от dodo2.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 17:27:48
avatar
:]
Quote
dodo2
Шумът, причинен от двамата дежурни, измести информацията назад, затова да я припомним отново:

1. Спад, срив, пълни гащи.
Имаме 100,000 евро за жилище. Да видим какво показва за "средна" цена imoti.net (нищо, че е грешна, да вземем нея за пример):
Цена преди: 1200 евро, стигат парите за 83м2
Цена сега: 750 евро, стигат парите за 133м2
Спадът в средната цена ЗАСЕГА е с 450 евро или 37.5%.
Разликата в големината на жилище е 50 м2. Или сега обобщено бихме си купили жилище, по-голямо с 60%! Забелязвате ли разликата?
Какво става ако добавим и лихва към тези пари, която за последните три години беше 8-9%? (Да вземем 8%)
Преди сме можели да купим 83 м2.
Сега ще са станали 125971 евро, стигат за 168м2. Разлика в големината 85м2.
Или реално сега (само след три години) бихме си купили жилище, по-голямо с 102%, т.е. малко повече от два пъти!
Нямало срив, а?

2. Лоши новини.
който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно, за да може да се получи текущата средна цена.

3. Табличка за неграмотните.
Колкото е по-голям спадът, толкова по-фрапираща става разликата в големината на жилище.
Значи:
спад на цената с 10% = 11% по-голямо жилище
спад на цената с 20% = 25% по-голямо жилище
спад на цената с 30% = 42% по-голямо жилище
спад на цената с 35% = 54% по-голямо жилище
в момента: спад на цената с 37.5% = 60% по-голямо жилище
да видим какво се получава нататък (защото спадът на цените няма намерение да престава)
спад на цената с 40% = 66% по-голямо жилище
спад на цената с 45% = 82% по-голямо жилище
спад на цената с 50% = 100% по-голямо жилище

Виждате ли как гледната точка "по-голямо жилище" става все по-неприятна, колкото по-голям става спадът?

Спад 50% от пика на някой му се струва невъзможен? В Латвия спадът беше 70%.
Спад 50% у нас би означавало средна цена 600 евро/м2. Дали няма да е такава след време, а?


ППП
/ Пъстроперест Пернишки Папагал/":]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 17:36:14
Quote
dodo2
Шумът, причинен от двамата дежурни, измести информацията назад, затова да я припомним отново:
Охххх,бях се притеснил, че нещо си се позатъкнал.......слава Богу, неоснователни притеснения!
Ти си си налице, барабар с глупавите грешки в пресмятанията си!
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 17:42:30
avatar
Хаха, шумът започна - точно двамата се изцвъкаха. Колко предвидимо.

Няма грешки, има глупав ivorad, който си мисли, че има грешки, защото не може да приеме фатите.

Малка е разликата, но съществена.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход