Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 21:48:51
Quote
javcho



Това, че повечето във форума сте финансово награмотни го доказвате с всяко мнение. Нали не си мислиш, че единствения начин да се спечели от спада е да си продадеш имота?

За целта са измислени борсите и милионите различни финансови инструменти.

Ето ти пример, от който аз лично съм спечелил от спада.

Като се усетих накъде отиват нещата си избрах няколко компании, които оперират основно на пазари от нашия регион и заложих на спад(къса позиция).


Благодаря за оценките!
Все пак, ако не е някаква огромна тайна - колко заложихте и колко спечелихте?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 22:22:49
Quote
ivorad
Все пак, ако не е някаква огромна тайна - колко заложихте и колко спечелихте?

Абе направо питай къде държи ключа от касата!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 22:43:10
avatar
Quote
камелия
Quote
javcho

Люлинска селянка. spinning smiley sticking its tongue out

Да, ама не питам от кой край да броя стъпалата, че да разбера как влияе прилива на кораба!
И ти ми се хвалиш, че имаш висше, че и си завършил в Германия!:]
Неук черноборсаджия.spinning smiley sticking its tongue out

Това е много забавно - лелката с IQ 90, която мисли, че има 1000 обяви, се подиграва на някой, който се е хванал на задачка-закачка. Жалко, че някой обърна внимание на отговора, защото ти още нямаше да си схванала в самото условие на задачата за какво става въпрос.

@ivorad: безсилен съм, признавам си, пред тактиката ти "правя се на глупак". По-назад отговорих много ясно защо. Ако мислиш, че ще повтарям едно и също, лъжеш се.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 23:00:30
Quote
dodo2
По-назад отговорих много ясно защо.

Драги Додо - уви, никак не стана ясно защо човек, като Вас, се отказва от сигурна печалба в размер на поне 100 000 евро за следващите 2-3- години........
Защо ли е тази неяснота?
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 23:03:13
Quote
TopObserver
Quote
ivorad
Oппаааааа, ето един аргумент, който никак не съвпада с графиките и стъкмените сметки - оказва се, че 10 000 невинаги и не за всекиго са стимул за продажба, съществуват и понятия "кеф", "риск", "удобство", "пропуснати ползи с нефинансов характер" и пр. "дреболии" ........
А дали и при покупките е така?

Колко човека от присъстващите тук биха продали жилището си заради 10 000 евро печалба? Не вярвам да са много.

Е, ясно, тук компанията е предимно от милионери, обикновените хора, като мен, се броят на пръсти.
Току-що лицето Додо изгледа 100 000 като хлебарка на стената на училищен стол, дори не е готов да се понаведе, за да вземе парите......Баровец!
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 23:05:42
Колко човека от присъстващите тук биха продали жилището си заради 10 000 евро печалба? Не вярвам да са много
-----------------------------
Няма как да продават нещо, което никога не са притежавали,
/няма и да притежават/,не ставай смешен !
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 23:12:35
avatar
Пипи, защо просто не отидеш в темата на dragula, каза ти се, че има специална тема точно по този въпрос, стига си спамил тук. Прочети и ако има нужда питай.

Аз мога съвсем аналогично да ти задам същия въпрос - ти защо не продаде каквото имаш през 2008 - хем "работиш в някаква си компания", трябва да си бил наясно какво се случва?
Нали твърдиш, че "Всеки нормален човек, който разполага с някакъв капитал и е стопроцентово убеден, че може да го удвои за 2-3- години, би заложил незабавно". Или си бил тъп и не си предвидил (т.е. май мястото ти не е в тази компания, освен ако работата ти е да правиш типови договорчета), или малко ти се дъни теорията с "всеки - нещо си".

Тази тъпа логика, която и dragula се опита тогава да прокара - че щом не трябва да се купува, трябва непременно да се продава, можете да си я турите на едното място.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 23:28:35
Quote
ivorad
Quote
gogolcho
Ивораде, аз и преди питах: а Вие защо не купувате сега?

Кои "Вие" - аз , лично?
Невярна информация - разбира се, че купувам, макар и да играя на дребно. За последната година имам една покупка с инвестиционна цел.
Що се отнася до големите играчи - само от Нова година до днес инвестиционният фонд на компанията, за която работя, вложи шестцифрена сума в покупки на НИ. Продажби също не липсват.
Естествено, това че се купува изобщо не означава, че се купува всичко. Пари се влагат единствено в имоти, преценени като перспективни. Това е. Пазарът е нисък, но не е умрял, въпреки убедеността на кибиците-теоретици в обратното.

Мерси за отговора. Само една забележка: 6-цифрена сума не е особено много за голяма компания.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 23:52:58
Quote
камелия
Quote
dodo2

Тук се обсъжда, че 35% спад в цените (от 1200 на 750) означава, че кой каквото е купил 2008 сега можеше да си купи с 60% по-голямо (а не 35%).

60%, 60%, 60%. Не, няма никакъв спад!

А ако си беше държал парите в банка - със 102% по-голямо.

102%, 102%, 102%. Запомнихте ли?

Запомнихме, запомнихме, ама ти не запомни какъв въпрос ти се зададе.:]

Въпросът е защо големите експерти не СТЕ продали цялата си недвижима собственост през 2008 и след две-три години още, към 2014, да си я купИТЕ обратно за половината пари, че даже и за една трета.
Глупав човек да постъпи глупаво е нормално, но умен човек да не постъпи умно е озадачаващо.

Въпросът не се отнася до всички експерти. Все пак за да продадеш нещо първо трябва да го имаш. Аз лично щях да продада всичко 2008-ма. Ако обаче човек си има достатъчно голямо и хубаво жилище за цялото семейство и си изкарва добри пари, няма смисъл да си създава грижи. На кратко, ако имаш хубав, нов апартамент в хубав квартал където може да се паркира има стая за всяко дете, кухнята не ти е у хола и не е панел или тухла от сватбата на баба ми, за чем да си създаваш грижи. Ама да си ми се сврял в 65 квадрата с хлебарките на края на света и да не продадеш 2008-ма за мен е голяма минавка.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 23:57:40
Quote
dodo2


Аз мога съвсем аналогично да ти задам същия въпрос - ти защо не продаде каквото имаш през 2008 - хем "работиш в някаква си компания", трябва да си бил наясно какво се случва?
Нали твърдиш, че "Всеки нормален човек, който разполага с някакъв капитал и е стопроцентово убеден, че може да го удвои за 2-3- години, би заложил незабавно". Или си бил тъп и не си предвидил (т.е. май мястото ти не е в тази компания, освен ако работата ти е да правиш типови договорчета), или малко ти се дъни теорията с "всеки - нещо си".

Драги Додо, има една много съществена разлика между кухненските теоретици, като Вас, и хората, които действително участват на пазара и оперират с активи. Един теоретик, особено ако е локиран в пенсионерски клуб, може да си позволи стопроцентова убеденост. Защото не рискува нищо, тъй като не разполага с нищо и няма как да го заложи рисково като капитал в една финансова операция. Един човек от практиката - никога.
Има и още една подробност - колкото и категорични да са теоретиците, прогнозите им струват колкото пръдня в гащи, защото това е и размерът на печалбите им. Докато успешните професионалисти все нещо успяват да спечелят....
Разбира се - има и една много тясна група на бизнес консултанти, които продават именно прогнози и то твърде успешно, печелейки значителни суми срещу оценките си за пазарите в различни области. Само дето тоя тип наистина качествени специалисти нямат навика да пишат по форумите в папагалски стил и с папагалски интелект.....
Такива работи, въздухаркоsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход