Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 19:02:55
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2
Не са. Така как звучи?

Така вече звучи нормално, като за Вас, т.е. - кретенски!
И напълно обезсмислящо целия Ви антиценови патос, всички диаграмки, които усърдно творите, всички гръмотевични съвети, цръцнати за да забавлявате народонаселението......Оказва се, че нямате дупе да се държите според собствените си разбирания, но с огромна охота громите хората, които са имали смелостта да го направят! Типична изява на човек от марката "Внук на Рачко Пръдлето"*ok*
Хе, хе, знаех са аз, че Додо ще намери начин да ни разсмее още веднъж днес:]

Чуденката в стил Камелия "няма начин да" е много кофти за невежите. Който има собственост, трябва да отрича спада. Няма начин да има собственост и да говори за спад. Или хората, които познаваш, подобно на теб са мечтали за вечен ръст и са се прееб*ли с някоя "инвестиция", когато не му е било времето? Отричането на действителността води до сериозни психични проблеми, има редица ярки примери в този форум.

По твоята тъпанарска логика, който не продава е кретен, а който е пуснал обява е големият тарикат? Значи 1 милион и 300 хиляди кретени не са се сетили да ударят кьоравото?

Не - който продава има някаква нужда. Купувачите обаче тази нужда не ги интересува, за тях е важна само цената.

В много по-добра позиция е този, който купува - има избор - сега да купи или да изчака. Ето за това е темата.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 19:03:08
Quote
Imotko
Quote
BulCan
Аз продадох 2 апартамента през лятото на 2008. За 1240 и за 1210 Е на м2 (след около 15% отстъпка от първоначално исканата цена) - става въпрос за юли и август 2008, тогава майка ми ме обяви за балък). Единият за 25 дни след обявяване за продажба, другият за 7 дни. За парцелите вече беше късно.

P.S. Идеята ми беше да отговоря на поста на Дракула, но съм забравил как се цитираше във форума.

Здравей, BulCan, защо да е късно за парцелите, според преобладаващото мнение тук още не е късно, ама е последния влак. После още по-надолу.
Додо, знам какво са 35%, само да се разберете с Грийнбула дали сега следват последните 35%, или после ще има още 35%. Та да си направим сметката.

Здравей Имотко, ами късно е, късно беше и през 2008 вече. Само един парцел е в регулация (за ваканционни апартаменти), но в Пампорово балона се спука най-рано и търсене за такива неща няма. През 2006 ми даваха 90 Е на м2, но бях убеден тогава, че искам да го дам само за обезщетение (готовите апартаменти се продаваха без проблем по онова време за 1400-1500 Е м2, че и на зелено даже). Докато го вкарам в регулация, докато се договоря с инвеститор и тя замина работата. Общо взето се полакомих, но това са както се казва пропуснати ползи, а не загуба. Сега съм дал на една рекламна агенция да сложи един билборд и наема ми покрива 3 пъти данъците, така, че за момента не съм на загуба от това. Да стои за поколенията. Другите парцели не се в регулация, по-малки са и на по-кофти места, но поне данъци не им се плащат.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 19:15:04
avatar
Quote
dodo2

Тук се обсъжда, че 35% спад в цените (от 1200 на 750) означава, че кой каквото е купил 2008 сега можеше да си купи с 60% по-голямо (а не 35%).

60%, 60%, 60%. Не, няма никакъв спад!

А ако си беше държал парите в банка - със 102% по-голямо.

102%, 102%, 102%. Запомнихте ли?

Запомнихме, запомнихме, ама ти не запомни какъв въпрос ти се зададе.:]

Въпросът е защо големите експерти не СТЕ продали цялата си недвижима собственост през 2008 и след две-три години още, към 2014, да си я купИТЕ обратно за половината пари, че даже и за една трета.
Глупав човек да постъпи глупаво е нормално, но умен човек да не постъпи умно е озадачаващо.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 19:30:12
Quote
dodo2


По твоята тъпанарска логика, който не продава е кретен, а който е пуснал обява е големият тарикат? Значи 1 милион и 300 хиляди кретени не са се сетили да ударят кьоравото?

Пак сбъркахте: не по моята, а именно по Вашата тъпанарска логика купувалите през 2008-а са тъпанари, а продалите - огромни тарикати, та по този повод попитах, след като сте убеден, че продавайки сега, ще можете да купите 2-3- пъти повече след няколко години - защо не продавате?
Оня милион и 300 не са кретени, а просто хора, които не са били в час с процесите на НИ, не са се интересували от конюнктурата на пазара, защото това не ги е засягало, не са писали из форумите, даже за гуруто на НИ с ник Додо нищо не са знаели - така че нямат общо със ситуацията.
Пак Ви питам, експертчо - защо не продавате, като сте толкова сигурен? Всеки нормален човек, който разполага с някакъв капитал и е стопроцентово убеден, че може да го удвои за 2-3- години, би заложил незабавно - средната оценка на имуществото на заможните българи е над 100 000 евро, защо Вие се отказвате да спечелите 100 000 само за 2-3- години? Нима имате собствен бизнес с по-висока доходност?
Дайте някакъв смислен отговор, ако можете. Отговори от сорта на "защото не ми дреме" са разсмиващи, защото хората, на които наистина не им дреме за ситуацията на пазара на НИ не се изпотрепват да клечат по цели дни във форумите за имоти, изобразяващи се като пророци и врякайки срещу високите цени.......
Та, защо не продавате, Експерте?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 20:53:59
Quote
камелия

Ми, да, така да те лъзга- да не ти каже най- важното, откъде да броиш стъпалата!

Люлинска селянка. spinning smiley sticking its tongue out
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 21:01:11
Ивораде, аз и преди питах: а Вие защо не купувате сега? smiling smiley Нали очаквате големия Ъп?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 21:17:00
avatar
Quote
javcho

Люлинска селянка. spinning smiley sticking its tongue out

Да, ама не питам от кой край да броя стъпалата, че да разбера как влияе прилива на кораба!
И ти ми се хвалиш, че имаш висше, че и си завършил в Германия!:]
Неук черноборсаджия.spinning smiley sticking its tongue out
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 21:22:20
Аз съм един от тия дето бяха абсолютно убедени че цените ще падат и нищо не направих.
И дори мислех да ходя на квартира, ама трябваше едно ремонтче да направя да има търговски вид при продажбата , пък нямах хич време да се занимавам тогава, ама ич. Тва ми е оправданието дето и аз не си вярвам в него ама.
С баща ми съм говорил за една друга съсобственост и тя да се продава тогава, но като чух каква абсурдна сума с много нули и измисли и ми стана ясно че няма да стане работата.

Както е приказката - Едно е да искаш, друго е да можеш а трето и четвърто да го направиш.
Много често става така - едно го мислиш ама друго става *pardon*
На продалите тогава с целта да купят пак -честито.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 21:26:28
Quote
gogolcho
Ивораде, аз и преди питах: а Вие защо не купувате сега?

Кои "Вие" - аз , лично?
Невярна информация - разбира се, че купувам, макар и да играя на дребно. За последната година имам една покупка с инвестиционна цел.
Що се отнася до големите играчи - само от Нова година до днес инвестиционният фонд на компанията, за която работя, вложи шестцифрена сума в покупки на НИ. Продажби също не липсват.
Естествено, това че се купува изобщо не означава, че се купува всичко. Пари се влагат единствено в имоти, преценени като перспективни. Това е. Пазарът е нисък, но не е умрял, въпреки убедеността на кибиците-теоретици в обратното.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 21:35:59
Quote
ivorad
Пак Ви питам, експертчо - защо не продавате, като сте толкова сигурен? Всеки нормален човек, който разполага с някакъв капитал и е стопроцентово убеден, че може да го удвои за 2-3- години, би заложил незабавно - средната оценка на имуществото на заможните българи е над 100 000 евро, защо Вие се отказвате да спечелите 100 000 само за 2-3- години? Нима имате собствен бизнес с по-висока доходност?
Дайте някакъв смислен отговор, ако можете.


Това, че повечето във форума сте финансово награмотни го доказвате с всяко мнение. Нали не си мислиш, че единствения начин да се спечели от спада е да си продадеш имота?

За целта са измислени борсите и милионите различни финансови инструменти.

Ето ти пример, от който аз лично съм спечелил от спада.

Като се усетих накъде отиват нещата си избрах няколко компании, които оперират основно на пазари от нашия регион и заложих на спад(къса позиция).

Ето ти една по-известна - EQUEST, която е позната в България с инвестициите си в имоти.

Ето ти с какво се занимава.

[www.capital.bg]

Отиди на графиката и избери интервал 5y(5години).

[www.google.com]

Цената през 2008 година година се въртеше около 80.

В момента цената е 9. Спада е почти 90%. Кажи го грубо двоен спрямо спада на имотите.

Защо да продавам имот и после да купувам и разходите да са ми хиляди, като мога да си цъкна на компютара и да платя под 1% комисионна.

Отделно плюсове, като супер ликвидност - продажба за 1 минута. Възможност за маржин, тоест с по-малко капитал да отвориш по-голяма позиция. Много по-бързо отразяване на икономическата ситуация върху цената, защото с тези неща, за разлика от собствениците на имоти, оперират финасово грамотни хора. Цената винаги е в пъти по-реална.

Има и вариант да направиш така, че нито да спечелиш нито да загубиш от движенията на цените на имотите. Това се нарича хеджиране. При него губиш комисионната(под 1% от стойността) и блокираш 5-10% от стойността на позицията като гаранция(маржин)-тях не ги губиш, но не ти пука къде ще отидат цените на имотите.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-08 21:46 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход