Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"

Публикувано от sid 40 
точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
01-06-2011 - 22:11:31
avatar
Точещите лиги да закупят имот , са всъщност богати хора. Аз се чудя защо всички те са влогари , а то защо било:
[banks.dir.bg]
по-малко от 5% от домакинствата държат две трети от депозитите,

по-малко заможните домакинства да посегнат на спестявянията си е, че те чувстват по-силно ефектите на нарастващата инфлация - индексът на потребителските цени нарасна с 5,6% на годишна база през март.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-01 22:14 от sid 40.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
01-06-2011 - 22:29:25
Ето ти няколко числа:

От началото на 2010 до края на март 2011, депозитите от 1 до 2500 лева намаляват с 833313 (като брой) и 53,6 милиона лева (като сума). За същия период депозитите над 50000 лева се увеличават с 14480 броя и съответно с 1,758 милиарда лева. 4,98% от депозитите представляват 68% от депозитната маса, а на 85% от депозитите се падат по малко от 10% от депозираните суми.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
01-06-2011 - 22:55:38
Напиши го с още по големи букви, може и да си повЕрваш. Да ама не

Корпоративна търговска банка - Депозит 4 х 4 - BGN 9.11%
International Asset Bank - Депозит "Асет Детство" - BGN 8.00%
Тексимбанк - Депозит Тексим Екстра - BGN 8.00%
ЦКБ - Стандартен депозит BGN 8.00%
Инвестбанк - срочен VIP депозит с авансово получаване на лихвите - BGN 7.15%

И още 35 възможности за влогове с лихви над 5,6%

Както виждаш, тези които имат пари бли ги фара за инфлацията, докато бедните хора, които са единствените, които купуват малки нефункционални жилища на тройни и четворни цени, на практика едвам свързват двата края и теглят за да се наядат.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
01-06-2011 - 23:39:50
Проверката е висша форма на доверие.За това проверих...:

Депозит 4 х 4
Сума на депозита (лв.) 1 500 - 49 999.99 - год.лихва 6.90%
над 100 000 - 8.85%
Условието-4 месеца депозит и ако не се изтеглят на падежа,се подновява за нови 4.При прекратяване на депозита преди края на 4-месечния период, сумата се олихвява с 0.1%.

Тексимбанк -Депозит Тексим Екстра ...за него пише,че е до 8%,като се ползва тарифата на банката,с която тарифа аз лично изобщо не можах да се оправя в сметките...как си ги изкарал,не знам...

На ЦКБ стандартният левов депозит на година наистина е 8%,в евро-6.5%.

На iABank данните са ти брутално подвеждащи..."Асет детство" е целеви депозит.Над 50 хил лева наистина лихвата е 8%.
Но...тегленето на сумите става само с разрешение от Районния съд....това някак удобно си го пропуснал.
На "Асет 12+" годишната лихва е 7%.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
01-06-2011 - 23:47:35
avatar
Quote
salvador
Проверката е висша форма на доверие.За това проверих...:

Депозит 4 х 4
Сума на депозита (лв.) 1 500 - 49 999.99 - год.лихва 6.90%
над 100 000 - 8.85%
Условието-4 месеца депозит и ако не се изтеглят на падежа,се подновява за нови 4.При прекратяване на депозита преди края на 4-месечния период, сумата се олихвява с 0.1%.

Тексимбанк -Депозит Тексим Екстра ...за него пише,че е до 8%,като се ползва тарифата на банката,с която тарифа аз лично изобщо не можах да се оправя в сметките...как си ги изкарал,не знам...

На ЦКБ стандартният левов депозит на година наистина е 8%,в евро-6.5%.

На iABank данните са ти брутално подвеждащи..."Асет детство" е целеви депозит.Над 50 хил лева наистина лихвата е 8%.
Но...тегленето на сумите става само с разрешение от Районния съд....това някак удобно си го пропуснал.
На "Асет 12+" годишната лихва е 7%.

А еба , пълен смешник вещер , мизантроп и крипточифут. Не може да смята, пък сложил на депозит.Като баба и дядо:}:}:}
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
01-06-2011 - 23:49:23
salvador-e Грийн-а вероятно е сметнал ЕФЕКТИВНАТА лихва, а ти си извадил от сайтовете чистата лихва, та май оттам идва разликата.
Може и да бъркам, аз лично в БГ банки пари не държа.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
01-06-2011 - 23:54:23
avatar
Quote
Гладен Брокер
salvador-e Грийн-а вероятно е сметнал ЕФЕКТИВНАТА лихва, а ти си извадил от сайтовете чистата лихва, та май оттам идва разликата.
Може и да бъркам, аз лично в БГ банки пари не държа.

Ехееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не можех да се сетя, че ще измислиш института на ЕФЕКТИВНАТА ЛИХВА Това би затруднило и Айнщайн в защита на влогарите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 00:03:51
Драгомире въпреки че не заслужаваш ще ти го обясня. От мен да мине. Та така:

Знаеш в БГ има възможност за авансово теглене на лихвата. Правил съм номера в СИ банк преди 4 години. Т.е. внасяш депозит за 3 години примерно и след първия месец имаш право авансово да си прибереш лихвата (ЗАБЕЛЕЖИ! за 3-те години)

И след този 1-ви месец след като имаш изтеглената лихва в кеш, тези пари пак можеш да ги депозираш т.е получаваш лихва от лихвата.

Ето това т.е. олихвяването на лихвата се нарича ЕФЕКТИВНА лихва глупако. Защото и от лихвата имаш положителен ефект. АНАДЪНМО?

Но понеже тука е форум за имоти: Ти да си чувал някъде за ефективни тухли или ефективни панелки? Няма и да чуеш. Ефекта може да го разбереш само по Рихтер. (там по Радомирско е активна зона внимавай), едно време са били умни строителите и не случайно са правели къщите плетени с кирпич. Верно че стените не са им от най-правите но здравината и енергоефективността им са пословични.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-02 00:14 от Гладен Брокер.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 00:15:24
Много ви текат лигите по депозитите. Може да ви е трудно да повярвате, но голяа част от хората у нас никога не им е минавало през акъла да купуват жилище. Във вашия ограничен свят върховно човешко постижение да може да се разпорежда в Х квадрата тухли и бетон.

Бедните изпонакупиха малките апартаменти на високи цени. Сега ще трябва да почакате за богатите да развържат кесийте докато стане време да купуват големи апартаменти на ниски цени.

Насаждането на страх работи за пазара като цяло, но то е защото той се доминира от онези с малките апартаменти на високи цени. При интелигентните, обрзованите и заможните хора вашите напъни да насявате страх са просто тенезми.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 00:22:17
avatar
Quote
Гладен Брокер
Драгомире въпреки че не заслужаваш ще ти го обясня. От мен да мине. Та така:

Знаеш в БГ има възможност за авансово теглене на лихвата. Правил съм номера в СИ банк преди 4 години. Т.е. внасяш депозит за 3 години примерно и след първия месец имаш право авансово да си прибереш лихвата (ЗАБЕЛЕЖИ! за 3-те години)

И след този 1-ви месец след като имаш изтеглената лихва в кеш, тези пари пак можеш да ги депозираш т.е получаваш лихва от лихвата.

Ето това т.е. олихвяването на лихвата се нарича ЕФЕКТИВНА лихва глупако. Защото и от лихвата имаш положителен ефект. АНАДЪНМО?

Но понеже тука е форум за имоти: Ти да си чувал някъде за ефективни тухли или ефективни панелки? Няма и да чуеш. Ефекта може да го разбереш само по Рихтер. (там по Радомирско е активна зона внимавай), едно време са били умни строителите и не случайно са правели къщите плетени с кирпич. Верно че стените не са им от най-правите но здравината и енергоефективността им са пословични.

Драгомир се нарича брокера ми тъпанарю, но това няма значка. Важното е че панелките са в пъти по-ефективни от тъпите ти напъни да купуваш кочини. Ама прасе какво да купува. Между другото Драгомир няма хляб от 2 години и като ми сподели, че го разнасяш по форумите толкова доволно потрива ръце, че щял да ти прибере някаква 6-цифрена сума , че и аз въобще не му вярвам. Той е прост брокер на НИ. Не вярвам да има акъл. По скоро те бъзика.Преди 7 години е бил и ченге в Кремикоовци. Представям си ченгетата и айдуците там. От един дол дренки!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-02 00:24 от sid 40.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход