Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 16:24:28
Quote
valsodar
Iiciltd , един въпрос - Защо разделителят ти е сложен на 1995-та година?



Здравейте valsodar,

Ограничението е до 1995 г. (за София), защото тогава се дострояваха последните обекти от "Живковския период".

winking smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 16:33:37
Аз като гледам без 70-80% отстъпка няма да мине. И то след като първо се намали с поне 20%. А ако жената чака някой от сривльовците тука да го купи най-добре да го подари и да поеме поне 50% от прехвърлянето. Така за останалите 50% ще могат да се обединят трима-четирима "разбирачи".
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 16:37:13
avatar
Иванов, много й помогна на жената ще знаеш! smiling smiley

До къде я докара със строежа, преди през ден се хвалеше, а сега... - какво става, купуват ли, купуват ли на зелено?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: *huh**tired*Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 16:45:26
Quote
Р.Станоева
А и наемът е нищожен,не покрива почти нищо от вноската.

Интересно твърдение.
Ако не е тайна - бихте ли ни осведомили за размера на наема, размера на погасителната вноска и размера на кредита?
Благодаря предварителноsmiling smiley
Re: *huh**tired*Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 16:51:57
avatar
Quote
PER0
Quote
palamud

Случая за който ви споменах беше същия, с наема не се покриваше и половината от вноската по ипотека и едната заплата отвиваше само за това. След продажбата два три месеца изпитваха съмнения дали правилно са постъпили, но днес вече са убедени че са взели правилно решение. Имота, ако не се ползва за живеене е предимно разход .... особенно за тези кйто не се занимават професионално с рентиерство, така се оказва

Споменатата статия са класически глупости, писани от човек завършил краварство и говедарство в щата Охаио беше май. Същия няма никакво икономическо или свързано с имоти образование. Доказателството за писаните през 2004 година глупости мога да дам с самия себе си. Закупих имот 2003г, който вече е изплатен от наеми, и сега ми се изплаща повторно. Следващия имот съм закупил април 2007г, и при текущото стабилизиране на цените цената на която го закупих е по ниска от цените днес. Това са фактите, кой какво писал и си мислел не ме интересува. Балонът от 2008г е вече в историята, отсега нататък - каквото стане........

да не издребняваме, ама краваря си ти!
Човека през 2004 е написал точно какво ще стане стъпка по стъпка до 2008, включително и за кравари купили през 2003-та.

Аз лично тогава четох статията в капитал и всички тогава я обявиха по същия начин за партенка... smiling smiley

Истината за Блона при НИ, казана през 2004
Re: *huh**tired*Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 17:13:25
Quote
palamud

да не издребняваме, ама краваря си ти!
Човека през 2004 е написал точно какво ще стане стъпка по стъпка до 2008, включително и за кравари купили през 2003-та.

Аз лично тогава четох статията в капитал и всички тогава я обявиха по същия начин за партенка... smiling smiley

Добре, че не съм се подвел от тия и подобни глупости и съм направил това за което и до ден днешен не съжалявам!!!!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 17:14:48
Quote
Imotko
Големи сте умници, айде стига с тая измислената сапунка. Банки, наеми, глупости на търкалета.
Имоти за без пари няма да видите.
Oтворко стига си плещил глупости през определено време.Това за което говориш не са имоти а някакви курници.Не разбра ли че такова нещо не искам дори безплатно.Купил юнака някаква изгнила панелка и хоп утре цените 2000 евро метъра щото на Имотко му се ще.Дръжте си кирливите имоти и стига ми надува главата.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 19:17:27
Quote
Р.Станоева
Със съпруга ми сме притиснати от банката и решихме да продадем едно от двете ни жилища.Смутени сме от инфото преди няколко дни,че пазарът на НИ е дори по-слаб от миналогодишния.Спомена се прогноза,че в София ще бъдат продадени едва около 13 000 имота.За миналата година били 17 хил.Имайки предвид,че миналата година бе пълна скръб сме силно обезпокоени.Наистина ли пазарът е в застой?Дали да не изчакаме няколко месеца?Имате ли наблюдения?Впрочем споменаха,че 2007г.били продадени 45 000!!! имота.Какво да правим?Дайте съвет.


Привет и от мен
Като за начало е добре да спрете да четете преса и кой брокер какво е казал.Забравете за статистики и др. подобни неща.
Седнете и помислете каква е била идеята, когато сте купили имота.Ако е била с цел "инвестиция" - отдаване под наем и после
продажба сметнете колко сте си върнали от вложените пари.Ако сте на "+" и се притеснявате от още спад на цените продавайте.За добрата цена...ами за всеки е различна.Когато ви дойдат на оглед( при решение за продажба) опитайте да разберете каква е ГОРНАТА граница на потенциалния купувач.
Ако сте на минус...тук е проблема, че хората трудно се разделят с губеща инвестиция. Добре е да знаете- не е срамно човек да се захване с нещо губещо, а да признае пред себе си, че е сбъркал и да не допуска това да му се отрази в личния живот.
Аз като търговец знам за какво пиша.Много грешки допускам, но гледам(надявам се и така да бъде за в бъдеще) една грешка да не се отрази пагубно в живота ми.Като виждам,че от "този храст няма да излезе заек" продавам на загуба.

успех каквото и да решите
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 19:46:08
"Инвеститорите" са много малък процент...там е белята...Ясно е,че има и такива,но те определено не са преобладаващата част от тези,купили 2005-2007.И това е,което обезсмисля тази теория с губещите инвестиции....
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 20:52:05
avatar
Quote
iciltd
Quote
Р.Станоева
Със съпруга ми сме притиснати от банката и решихме да продадем едно от двете ни жилища.Смутени сме от инфото преди няколко дни,че пазарът на НИ е дори по-слаб от миналогодишния.Спомена се прогноза,че в София ще бъдат продадени едва около 13 000 имота.За миналата година били 17 хил.Имайки предвид,че миналата година бе пълна скръб сме силно обезпокоени.Наистина ли пазарът е в застой?Дали да не изчакаме няколко месеца?Имате ли наблюдения?Впрочем споменаха,че 2007г.били продадени 45 000!!! имота.Какво да правим?Дайте съвет.


Здравейте,

Ако жилището, което искате да продадете е построено преди 1995 г. (панел, ЕК, ППП, тунел-кофраж), то Ви съветваме "да се отървете" от него колкото се може по-рано!!!
Района на София е без значение...


winking smiley

Аз бих дал точно обратния съвет със 100 довода за, срещу очаквам да чуя колко ? против! Не е лесно да си смешник!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход