Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 20:46:46
Quote
greenbul


Уроците на пазарната икономика се учат само по един начин - трудния!

Само от индивиди със специфична интелигентност, господине.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 21:03:26
Quote
ivorad
Quote
drakkar

Понеже не съм много интелигентен помествам цитат от Уикипедия

Както вече казах, дадохте достатъчен брой доказателства за интелигентността си. Няма нужада от нови.
Апропо, ще се опитам да удвоя Вашия мозъчен потенциал: икономикс не се изучава по Уикипедия. В момента, в който осъзнаете тази истина, ще станете поне два пъти по-интелигентен!

хе,хе.... и къде се зиучава икономикс? в УНСС?
то за тва банките са вече с над 20% лоши кредити.....
щото унссОВЦИТЕ са учили,че имота е актив,а активите НИКОГА НЕ ПАДАТ... и че себестойността определяла цената......та ти ми звучиш точно като дипомирам бг икономист-нищо,че си някъв кьопав брокер- тва че си тъп не значи,че бг икономиста не е по тъп и от теб..... дори според мен най тъпите икономисти са точно бг дипломираните икономисти-демек ,дори и текезесар да си,в моите очи с по умен от 99% от унссОВЦИТЕ..... един текезесар,ако му повериш банка ,НИКОГА няма да може да я вкара върте с цели 20% лоши кредити,вервай ми!

та понеже си толкова малоумен,че дори малкоумието ти клони към това на унссОВЕЦ,викам да ти обясня как да мислиш по АНТИунссовски,демек логически:

ако себестойността е критерии за дъно в пазарните отношения,тогава нямаше да има терминология от рода на :
неплатежоспособност,несъстоятелност,фалит.... тия неща нямаше да съществуват......
ама съществуват,налЕ?та сега ако използваш главата си за тва,за което ти я поставил господ,вместо за събиране на прах,логическото заключение би следвало да е,че ако имаш фалирали строители,би следвало,че имотите ,които те са построили ВЕЧЕ СА ПАДНАЛИ ПОД СЕБЕСТОЙНОСТТА СИ!
така,сега моа да четеш по имоти,нет за цени от рода на 900 евро по лозенец,което е по високо от себестойността за построяване и въпреки това,такива строители са фалирали....... защо е така?
ами защото тва е цената "я толко сакам,па ти ако сакаш" ..... и тая цена е продиктувана в момента не защото строителя моа да си позволи да чака,за защото банката го е финансирала на близка до тази цена и строителя няма как да продаде на по ниска цена- ПО ДОБРЕ ДА ГО ВЪРНЕ НА БАНКАТА ДА СИ ТРОШИ ТИМБЕРИЦАТА с него......
виж,ако смяатш,че в бг няма фалирали строители и инвеститори,тогава мога да се съглася с теб,че цените още не са паднали под себестойността си........ и че унссОВЦИТЕ може да са прави,че себестойността е дъно и после нема на къде.....

няма нужда да ми благодариш..... тва е мъдрост на заем...... защо:
ще ти го обясня по габровски:
в габрово в курниците имат лампи за през ноща,защото според габровеца кокошката снася през деня,и той я надхитря ,че нощта е ден,че да снася двойно.......
та и аз ти светкам ламБата,че ти е тъмно,демек току виж си снесал повече .....
само не забравяй,че дори и да почнеш да снасяш по две яйца,тва те прави по продуктивен,но пак си оставаш кокошка!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 21:22:49
avatar
Quote
acen1975
хе,хе.... и къде се зиучава икономикс? в УНСС?
то за тва банките са вече с над 20% лоши кредити.....
щото унссОВЦИТЕ са учили,че имота е актив,а активите НИКОГА НЕ ПАДАТ... и че себестойността определяла цената......та ти ми звучиш точно като дипомирам бг икономист-нищо,че си някъв кьопав брокер- тва че си тъп не значи,че бг икономиста не е по тъп и от теб..... дори според мен най тъпите икономисти са точно бг дипломираните икономисти-демек ,дори и текезесар да си,в моите очи с по умен от 99% от унссОВЦИТЕ..... един текезесар,ако му повериш банка ,НИКОГА няма да може да я вкара върте с цели 20% лоши кредити,вервай ми!

та понеже си толкова малоумен,че дори малкоумието ти клони към това на унссОВЕЦ,викам да ти обясня как да мислиш по АНТИунссовски,демек логически:

ако себестойността е критерии за дъно в пазарните отношения,тогава нямаше да има терминология от рода на :
неплатежоспособност,несъстоятелност,фалит.... тия неща нямаше да съществуват......
ама съществуват,налЕ?та сега ако използваш главата си за тва,за което ти я поставил господ,вместо за събиране на прах,логическото заключение би следвало да е,че ако имаш фалирали строители,би следвало,че имотите ,които те са построили ВЕЧЕ СА ПАДНАЛИ ПОД СЕБЕСТОЙНОСТТА СИ!
така,сега моа да четеш по имоти,нет за цени от рода на 900 евро по лозенец,което е по високо от себестойността за построяване и въпреки това,такива строители са фалирали....... защо е така?
ами защото тва е цената "я толко сакам,па ти ако сакаш" ..... и тая цена е продиктувана в момента не защото строителя моа да си позволи да чака,за защото банката го е финансирала на близка до тази цена и строителя няма как да продаде на по ниска цена- ПО ДОБРЕ ДА ГО ВЪРНЕ НА БАНКАТА ДА СИ ТРОШИ ТИМБЕРИЦАТА с него......
виж,ако смяатш,че в бг няма фалирали строители и инвеститори,тогава мога да се съглася с теб,че цените още не са паднали под себестойността си........ и че унссОВЦИТЕ може да са прави,че себестойността е дъно и после нема на къде.....

няма нужда да ми благодариш..... тва е мъдрост на заем...... защо:
ще ти го обясня по габровски:
в габрово в курниците имат лампи за през ноща,защото според габровеца кокошката снася през деня,и той я надхитря ,че нощта е ден,че да снася двойно.......
та и аз ти светкам ламБата,че ти е тъмно,демек току виж си снесал повече .....
само не забравяй,че дори и да почнеш да снасяш по две яйца,тва те прави по продуктивен,но пак си оставаш кокошка!

Асене, здрасти!
Толкова време те нямаше, а нито се научи да пишеш като българин, завършил гимназия, нито нещо ново казваш!
Пак си пееш песента за УНСС, без да отговориш- западните икономисти, дето не предвидиха кризата, дето допуснаха банките директно да фалират, че и цели страни да сдадат багажа, УНСС ли бяха завършили?smoking smiley
А ако наистина си спец- икономист, ще знаеш как влияе по принцип, себестойността на цената на една стока.
И защо едно пакетче семки, не може да струва колкото една кола.
Пунди помагаше да светне ламБата, ти само се дуеш.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 21:39:52
Quote
acen1975
Quote
ivorad
Quote
drakkar

Понеже не съм много интелигентен помествам цитат от Уикипедия

Както вече казах, дадохте достатъчен брой доказателства за интелигентността си. Няма нужада от нови.
Апропо, ще се опитам да удвоя Вашия мозъчен потенциал: икономикс не се изучава по Уикипедия. В момента, в който осъзнаете тази истина, ще станете поне два пъти по-интелигентен!

хе,хе.... и къде се зиучава икономикс? в УНСС?
то за тва банките са вече с над 20% лоши кредити.....
щото унссОВЦИТЕ са учили,че имота е актив,а активите НИКОГА НЕ ПАДАТ... и че себестойността определяла цената......та ти ми звучиш точно като дипомирам бг икономист-нищо,че си някъв кьопав брокер- тва че си тъп не значи,че бг икономиста не е по тъп и от теб..... дори според мен най тъпите икономисти са точно бг дипломираните икономисти-демек ,дори и текезесар да си,в моите очи с по умен от 99% от унссОВЦИТЕ..... един текезесар,ако му повериш банка ,НИКОГА няма да може да я вкара върте с цели 20% лоши кредити,вервай ми!

та понеже си толкова малоумен,че дори малкоумието ти клони към това на унссОВЕЦ,викам да ти обясня как да мислиш по АНТИунссовски,демек логически:

ако себестойността е критерии за дъно в пазарните отношения,тогава нямаше да има терминология от рода на :
неплатежоспособност,несъстоятелност,фалит.... тия неща нямаше да съществуват......
ама съществуват,налЕ?та сега ако използваш главата си за тва,за което ти я поставил господ,вместо за събиране на прах,логическото заключение би следвало да е,че ако имаш фалирали строители,би следвало,че имотите ,които те са построили ВЕЧЕ СА ПАДНАЛИ ПОД СЕБЕСТОЙНОСТТА СИ!
така,сега моа да четеш по имоти,нет за цени от рода на 900 евро по лозенец,което е по високо от себестойността за построяване и въпреки това,такива строители са фалирали....... защо е така?
ами защото тва е цената "я толко сакам,па ти ако сакаш" ..... и тая цена е продиктувана в момента не защото строителя моа да си позволи да чака,за защото банката го е финансирала на близка до тази цена и строителя няма как да продаде на по ниска цена- ПО ДОБРЕ ДА ГО ВЪРНЕ НА БАНКАТА ДА СИ ТРОШИ ТИМБЕРИЦАТА с него......
виж,ако смяатш,че в бг няма фалирали строители и инвеститори,тогава мога да се съглася с теб,че цените още не са паднали под себестойността си........ и че унссОВЦИТЕ може да са прави,че себестойността е дъно и после нема на къде.....

няма нужда да ми благодариш..... тва е мъдрост на заем...... защо:
ще ти го обясня по габровски:
в габрово в курниците имат лампи за през ноща,защото според габровеца кокошката снася през деня,и той я надхитря ,че нощта е ден,че да снася двойно.......
та и аз ти светкам ламБата,че ти е тъмно,демек току виж си снесал повече .....
само не забравяй,че дори и да почнеш да снасяш по две яйца,тва те прави по продуктивен,но пак си оставаш кокошка!

Пиле, имам заподозирания, че май си патил нещо с УНСС......Е, нивото там може и да е ниско, но ти го пробиваш със сто метра надолу!
Браво на тебе, ентеуегенде :]
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 22:14:35
avatar
С нито един факт не оборихте казаното от acen1975, като наместо това предпочетохте личните нападки.
На такива хора като вас им се вика... айде ще ви го спестя от едното вредно възпитание!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 22:21:54
Quote
камелия
Quote
acen1975
хе,хе.... и къде се зиучава икономикс? в УНСС?
то за тва банките са вече с над 20% лоши кредити.....
щото унссОВЦИТЕ са учили,че имота е актив,а активите НИКОГА НЕ ПАДАТ... и че себестойността определяла цената......та ти ми звучиш точно като дипомирам бг икономист-нищо,че си някъв кьопав брокер- тва че си тъп не значи,че бг икономиста не е по тъп и от теб..... дори според мен най тъпите икономисти са точно бг дипломираните икономисти-демек ,дори и текезесар да си,в моите очи с по умен от 99% от унссОВЦИТЕ..... един текезесар,ако му повериш банка ,НИКОГА няма да може да я вкара върте с цели 20% лоши кредити,вервай ми!

та понеже си толкова малоумен,че дори малкоумието ти клони към това на унссОВЕЦ,викам да ти обясня как да мислиш по АНТИунссовски,демек логически:

ако себестойността е критерии за дъно в пазарните отношения,тогава нямаше да има терминология от рода на :
неплатежоспособност,несъстоятелност,фалит.... тия неща нямаше да съществуват......
ама съществуват,налЕ?та сега ако използваш главата си за тва,за което ти я поставил господ,вместо за събиране на прах,логическото заключение би следвало да е,че ако имаш фалирали строители,би следвало,че имотите ,които те са построили ВЕЧЕ СА ПАДНАЛИ ПОД СЕБЕСТОЙНОСТТА СИ!
така,сега моа да четеш по имоти,нет за цени от рода на 900 евро по лозенец,което е по високо от себестойността за построяване и въпреки това,такива строители са фалирали....... защо е така?
ами защото тва е цената "я толко сакам,па ти ако сакаш" ..... и тая цена е продиктувана в момента не защото строителя моа да си позволи да чака,за защото банката го е финансирала на близка до тази цена и строителя няма как да продаде на по ниска цена- ПО ДОБРЕ ДА ГО ВЪРНЕ НА БАНКАТА ДА СИ ТРОШИ ТИМБЕРИЦАТА с него......
виж,ако смяатш,че в бг няма фалирали строители и инвеститори,тогава мога да се съглася с теб,че цените още не са паднали под себестойността си........ и че унссОВЦИТЕ може да са прави,че себестойността е дъно и после нема на къде.....

няма нужда да ми благодариш..... тва е мъдрост на заем...... защо:
ще ти го обясня по габровски:
в габрово в курниците имат лампи за през ноща,защото според габровеца кокошката снася през деня,и той я надхитря ,че нощта е ден,че да снася двойно.......
та и аз ти светкам ламБата,че ти е тъмно,демек току виж си снесал повече .....
само не забравяй,че дори и да почнеш да снасяш по две яйца,тва те прави по продуктивен,но пак си оставаш кокошка!

Асене, здрасти!
Толкова време те нямаше, а нито се научи да пишеш като българин, завършил гимназия, нито нещо ново казваш!
Пак си пееш песента за УНСС, без да отговориш- западните икономисти, дето не предвидиха кризата, дето допуснаха банките директно да фалират, че и цели страни да сдадат багажа, УНСС ли бяха завършили?smoking smiley
А ако наистина си спец- икономист, ще знаеш как влияе по принцип, себестойността на цената на една стока.
И защо едно пакетче семки, не може да струва колкото една кола.
Пунди помагаше да светне ламБата, ти само се дуеш.spinning smiley sticking its tongue out

камелче,дарлинг....... според моите изчисления,имотите в бг ще намерят дъно,тогава,когато аз се науча да пиша....да видим когиз ще се случи това......ма май немъ да е скоро.

една кола може да струва колкото пакетче семки....колкото и да ти се струва невъзможно....тая наука и викат еластисити ( в бгетовицата нема такова животно,следователно тва е несъществуваща наука) .
но въпреки,че е имагинерна наука ,ще ти да пример:
ако няква болест порази тиквените семки и после в УНСС почнат да ги броят като актив поради техния дефицит (изчезване) и вие се преместите от брокерстване на тухли и бетон в брокерстване на тиквени семки..... каот нищо може пликче тиквени семки да стане по скъпо не от кола,ами и от целия лозенец,заедно с тревните площи (ако въобще са останали някви) ......
а за да го осмислиш:
ти ми кажи колко милиона струва едно пликче с диаманти,после си представи,че тиквените семки станат по дефицитни от диямантите,а вместо годежен пръстен с диамант,да се подарява годежен рпъстен с тиквена семка..... мислиш,че е невъзможно?

другия момент е,ако мерцедес вкарат 100 милиона коли в бг ......колко ще струва 1 мерцедес,ако се продават 100 милиона на 6 милиона население на теб оставам да сметнеш,щото знаеш правописа......
разбира се,мерцедес няма да произведат 100 милиона коли за бг маркета,ОСВЕН АКО сииото на мерцедес не стане бг строител,а сиефото- бг брокер на луксозни имоти ....... само хора с такъв акъл могат да екзекутират такава "стратегия" и само хора като ягодин на пощенска банка могат да финансират стратегията.....
тогава в бг ще си имате по десет мерцедеса на калпак ,ама нема да има на кой да продадеш 1 от десете ти мерцедеси,че да си купиш пликче с тиквени семки........ и мерцедес също няма да ги има,както в момента ги няма и бг строителите......ама бг строител и брокер никога няма да станат шефове в мерцедес,мерцедес съществува заради това,че знаят кво количесвто продуция трябва да произведат,че да НЕ ФАЛИРАТ....
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 22:31:15
Quote
valsodar
С нито един факт не оборихте казаното от acen1975, като наместо това предпочетохте личните нападки.
На такива хора като вас им се вика... айде ще ви го спестя от едното вредно възпитание!
Какви лични нападки сънуваш, Радко - та човекът е тъп, като задник и това е просто факт.....
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 22:41:33
avatar
Простите задници сте май двамата с Камелия - един смислен аргумент не приведохте, грам знания не показахте, само джавката по адрес на Асеня като настъпани пекинези.
Ако с нещо не сте съгласни от казаното от него, ами аргументирайте се бре!
Какво сте се разпенявили и двамата сякаш сте преяли със сапун?!

Битер детска градина е станало тука, таман да тръгне някакъв свестен диалог и се появят прошляци като вас да осерат всичко.
Ако с нещо не сте съгласни, изложете вашите тези подкрепени с факти и аргументи, а не да ми се държите като малки деца!
Вие изобщо у ред ли сте с главите, вече почвам да се питам?!

Форумът е осран от край до край от подобни никому ненужни пререкания.
Да му ...а и модератора заспал!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 23:05:02
Quote
valsodar
Простите задници сте май двамата с Камелия - един смислен аргумент не приведохте, грам знания не показахте, само джавката по адрес на Асеня като настъпани пекинези.
Ако с нещо не сте съгласни от казаното от него, ами аргументирайте се бре!

Радко, немой така с рогите - съшествува златното правило, че с глупаци не бива да се спори и аз чинно изпълнявам повелята. Спомни си, моля те, че аз с тебе никога не споря сериозно, например. Ти си хамстер за майтап.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 23:05:15
Quote
ivorad
Quote
batko

Ивчооооооооооо как така между цена и себестойност има връзка при новото строителство а при старото няма.Щото панелка купена през 1970 г за 8000 лева днес трябва да струва не повече от 2000 евро.Ти май я караш кога както ти е удобно.Щото ако има връзка трябва да я има и при новото и при старото

Драги господине, определено не сте наясно с понятието "покупателна мощност" на парите, поради което щастливо се заблуждавате, че 8000 лв през 1970 са равностойни на 8 000 лева днес. Една популярна грешка сред слабообразованите хора, претендиращи за експертност в областта на икономиката.
Иначе себестойността, при цялата си относителна инертност, е променлива величина. И винаги с днешна дата. Като цената.
Може да сте произвели нещо преди 100 години за 100 лева и да сте го продали за 110, ако към днешна дата сходните нему неща имат себестойност от 1000 и се продават за 1100, то Вашето нещо, ако е функционално годно, няма да се продава за 110, 100 или по-малко - пазарните цени винаги следват сечението на търсене/предлагане към настоящия момент. Преведено за интелекти, като Вашия - ако някой, поради малоумие, започне да продава запазени панели за 2000, както интелигентно предлагате Вие, то търсенето на нови жилища ще намалее в пъти. Това ще свали цените им до няколко процента над себестойността им, а цените на панелите ще скочат, защото по-голямата част от купувачите ще искат да си купят от тях, а не от пъти по-скъпото ново строителство. Когато предлагането на панелки отслабне / те не са безкрайно много, а и броят на желаещите да ги продадат за около 2000 парчето, подозирам, няма да бъде особено голям/, скокът в цените им ще е още по-значителен, като неминуемо ще се достигне до някакъв пазарен баланс, при който новото ще се продава за +-10% от средната цена за средна хубост жилище, а запазените панели ще гонят някъде около 50-60-70% от цената на този тип нови жилища в съответния район. Това са нормални пазарни схеми, защото така са удовлетворени всички - тези , които искат ново, ще го имат срещу по-високата цена на ново, а тези, които искат да спестят един значителен % / 30% вече е огромна и твърде стимулираща разлика в цената на скъпите стоки/ разходи за жилище, ще се насочат към старото строителство. Разбира се - от схемата ще има и сериозни отклонения - някои порутени жилища в лоши райони ще се продават значително по-евтино, други, които са с особено добра локация, размери, планировка и поддръжка, могат да се търгуват и на цени по-високи от новото, особено в елитни стари квартали без особен ресурс за нови застроявания. Това, обаче,няма как да промени съществено статистическата картина - запазеното старо ще се търгува на около 50-60-70% от цената на новото, независимо от себестойността, която е имало в момента на построяването си.
Госпожо Иворад, след тази лекция не бих ви взел и за домашна прислужница, за да не изкривите мисленето на сина ми при случаен разговор. Там във вашия офис всичките ли сте със малформации? Последици от детството или от УНСС?
Ако изчукам хипотетично някоя мадама за 400Е., след месец за 149Е. и след още месец за 50 Е. и след още месец за без пари , кога съм я чукал под себестойност? Или може би тя трябва да ми плати? Анализирайте, Вие обичате анализите.......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход