Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 14:16:30
avatar
Янев, много си прав на тема истинска топ локация *ok*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 14:23:05
Скивай майна! Има един друг момент. И по 50 еуро да станат, това ще означава, че потенциалните купувачи вече немат к,во да ядат и нема да им е до имоти. Подобни цени ще са последица от тотален срив на много други сфери на живота. Това може да го искат само мазохистите, майна!
Най вярното написано тия дни е, че следващите години всеки втори ще тегли ипотечен кредит за да яде!
И после ще загуби имота си! Ама още е рано за проумяване. В края на зимата ще говорим..........
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 16:19:32
Абе никой не е казал, че всеки втори ще има ипотечен кредит, а че всеки втори кредит ще бъде ипотечен.
Тъпите журналя просто за пореден път се проявиха.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 17:19:42
Quote
paio

Понеже виждам, че не сте разбрали, да повторя и аз - себестойността и пазарната цена са две различни неща.

А аз да повторя онова, което казахте и от което тръгна спора:

Quote
paio
А себестойността наистина е без значение!

Е, опитът Ви да изклиничте в удобна посока е очевиден, защото себестойност и пазарна цена азбучно са различни параметри, но това по никакъв начин не означава, че между тях няма връзка, или че единият е "без значение", както конфузно сте сглупили насред селския площад.
Смях в залата:]
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 17:33:34
Quote
Атанас Янев
ivorad, би ли налял акъл на простаци като мен за следните неща:

  1. себестойност на панел и ЕПК
  2. себестойност на тухла
  3. себестойност на НИ (без значение какъв - както го чувстваш)
  4. себестойност на имот, продаващ се на ЗЕЛЕНО

Ако не си съгласен да го направиш публично - ще си платя за консултацията.
Обаче ако не обосновеш отговора ще има щети *beer*

Г-н Янев, всяко произведено от хората нещо има своята себестойност в момента на създаването си. При трайни обекти, каквито са и жилищата, чийто живот са измерва в столетия след покупката им, цената на старите имоти не се образува върху някогашната им себестойност, реализирана в периода на съдаването им / това е невъзможно, защото за 50 и повече години има фактори като инфлация, разместване на ценови съотношения на материали и труд, промяна в оценката на локацията и пр./, а от т.н. "апроксимативни цени", които представляват пазарни приближения на цените на актуално произвежданите продукти. А актуалните продукти имат своята актуална себестойност, влизаща като елемент от цената им.
Себестойността на имоти "на зелено" се съдържа в проектната им документация, която е достъпна за купувачите и те имат пълното право да я приемат, купувайки, както и да я отхвърлят, отказвайки покупка.
Някакви други въпроси?
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 17:57:06
Quote
ivorad
Quote
Атанас Янев
ivorad, би ли налял акъл на простаци като мен за следните неща:

  1. себестойност на панел и ЕПК
  2. себестойност на тухла
  3. себестойност на НИ (без значение какъв - както го чувстваш)
  4. себестойност на имот, продаващ се на ЗЕЛЕНО

Ако не си съгласен да го направиш публично - ще си платя за консултацията.
Обаче ако не обосновеш отговора ще има щети *beer*

Г-н Янев, всяко произведено от хората нещо има своята себестойност в момента на създаването си. При трайни обекти, каквито са и жилищата, чийто живот са измерва в столетия след покупката им, цената на старите имоти не се образува върху някогашната им себестойност, реализирана в периода на съдаването им / това е невъзможно, защото за 50 и повече години има фактори като инфлация, разместване на ценови съотношения на материали и труд, промяна в оценката на локацията и пр./, а от т.н. "апроксимативни цени", които представляват пазарни приближения на цените на актуално произвежданите продукти. А актуалните продукти имат своята актуална себестойност, влизаща като елемент от цената им.
Себестойността на имоти "на зелено" се съдържа в проектната им документация, която е достъпна за купувачите и те имат пълното право да я приемат, купувайки, както и да я отхвърлят, отказвайки покупка.
Някакви други въпроси?
Я кат по прост сванах че цените се образуват както е угодно на Ивчо и както се полага са яко набалончени.Старото видите ли инфлация локация дрън дрън.Ми новото?Като осраха и презастроиха цяла София като не останаха градинки и пространство как се променят цените пак нагоре ли?Локацията как се променя кат вече мога да хвана комшийката от съседния блок за дупето?Как се променя локацията като няма къде да паркирам?
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 18:18:35
Quote
batko

Я кат по прост сванах че цените се образуват както е угодно на Ивчо


Eeeeeeeeх, да бяхте прав............:ami:.........
За мое искрено съжаление - не сте.........confused smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 18:22:50
Quote
batko

кат вече мога да хвана комшийката от съседния блок за дупето

Де да можех и аз, набелязал съм си една руса.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 18:25:15
Quote
Imotko
Quote
batko

кат вече мога да хвана комшийката от съседния блок за дупето

Де да можех и аз, набелязал съм си една руса.

Като ти е къса ръката - сърди се на себе сиwinking smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
09-06-2011 - 18:25:43
Quote
Imotko
Quote
batko

кат вече мога да хвана комшийката от съседния блок за дупето

Де да можех и аз, набелязал съм си една руса.
Впрегни дръгливия кон и я покани на разходка с регистрираната каруца в Обеля.Направо ще я разбиеш.Още в каруцата
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход