Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 09:22:29
Quote
drakkar

Пак ще повторя, че себестойността не влияе на пазарната цена

Това, че сте неособено интелигентен, не е новина, господине! Пробвайте нещо друго.
smiling smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 09:30:21
Quote
ivorad
Quote
drakkar
Quote
ivorad
... Разбира се - в условия на тежък стопански колапс - възможни са временни ситуации на продажби и под себестойност с цел балансиране на финансите, но това е само ВРЕМЕННО състояние. Няма как то да е постоянно, защото производител, който продава на загуба, е обречен на фалит. ...

Никога не съм казвал, че ще се продава постоянно под себестойност !!! Твърдя, че ще минем през този етап и го чакам с нетърпение smiling smiley

Къде съм казал, че сте казали, че ще се продава постоянно под себестойност? Да не говорим за това, че цитирате мои реплики към лицето Пайо, а отговаряте, сякаш визирам Вас........
Да напомня - казахте, че себестойността няма значение за ценообразуването на НИ. Е, това е чиста форма на глупост. Както и горните полуграмотни недомислия.
Едно нещо, обаче, е вярно - Вие се изживявате като тарикат, който непременно смята да намаже от един предполагаем пълен крах на пазара на НИ. Вие мечтаете за този крах, желаете го. И изобщо не сте в състояние да схванете, че ако подобно нещо се случи, то е твърде вероятно щетата да е огромна, за всички и всичко, в т.ч. и за много други стопански области извън сектора, в т.ч. - и финансовата. Т.е. - при пълна стопанска катастрофа е напълно възможно част от имотите наистина да се продадат под себестойност / всъщност, и към настоящия момент хиляди имоти по селата и малките градове в БГ се продават под себестойност, само дето няма купувачи, които биха дали десетина-петнайсет заплати за имоти без всякаква перспектива - и това не можете да осъзнаете/, но:
1. Тази криза няма да засегне съществено качествените имоти. "149 на жълтите павета" няма да се случи, така, както не се случи и през 1996-7.
2. Огромната част от "тарикатите" ще имат възможността да разберат на практика какво означава на сутринта да си имал пари за покупка на имот под себестойност, а на другата сутрин със същите тези пари да можеш да си купиш единствено десетгодишна кола, докато на третия ден - три хляба и пешкир на промоция, все със същата сума......
........................................
Само наистина увредени хора могат да мечтаят за икономическа катастрофа с подобни размери. Тя ще съсипе всичко, така че евентуалната печалба на някои би била връх на цинизма, на фона на общото нещастие. Това е позицията ми. Вие можете да се меракландисвате както си искате - България неслучайно е страната на хората, които първо ближат солта, след това лапат лайната, а накрая неотменно ядат и боя в пълен размер. Така е, защото у нас много хора са кретенски убедени, че икономическите закони важат за всички други, само не и за тях.......
Щастливо в мечтаене! Само не се дуйте с мечтите си на канален плъх - това не е за гордост. Трайте си и се надявайте. Че кой знае, може и да намажете, ако всички паднат в пропастта......
Oтворко ако аз на тетия ден с моите спестявания в евро и долари мога да си купя на примоция един пешкир и два хляба имаш ли представа ти за колко ще можеш да продадеш курника си?Ако настанат такива времена никой няма да остане в София дори и циганите ще си заминат.Щото без апартамент в София може ама без храна не може.Така че аз поне два хляба ще имам а ти няма да имаш нищо.Твоят апартамент ще струва зироу монголски тугрици а ти по пътя за някъде ще пасеш
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 10:05:58
Quote
Imotko
Quote
hunterA
Quote
Imotko
Не разбрах защо е задължително да има цунами, е това никой сривльо, още повече пък математик, не можа да ми го обясни. Защо цените от 800 да ходят на 600, а от 600 - на 400, като и сега си им е добре, само малко се понаместват.

Бай Гошо не знае какво е хистограма, ама има някаква идея колко му струва имота и тази идея няма нищо общо с например твоята.
Дори бай Гошо да не е близо до истината (пазара), сривльовските очаквания са на светлинни години.
Простата истина е кривата на търсене-предлагане. В момента търсене клонящо към нула, предлагане увеличаващо се. Следователно пазара търси цена на нормализация. При описаната ситуация цената пада докато търсенето се уравновеси с предлагането.

Простата истина не е за прости хора /не е игра на думи/. Защото, ако истината беше проста, всички щяха да са богати и щастливи. А не са. Няма и да бъдат. Именно защото нещата не са така прости, както тука ги виждате и обяснявате.
Именно простите балъци свършиха и имотите падат докато не се стигне равновесната цена, тогава заради търсенето ще се спре и падането на цените. Може до тогава да се оправи и икономиката, хората да разполагат с повече пари и от там равновесната цена да е по-висока, но за това трябва реално и продуктивно производство, трябва намаляване на безработицата и реално увеличаване на заплатите. Тези работи нещо ми се виждат доста мъгливи в следващите 1-2 години.

Quote
sid 40
Ловецо, ти не търсиш ли? Сигурен съм, че търсиш поне 3 имота за родата. Кажи си да ти олекне.
Да бе да, направо 20 ще купя. За мен имота служи за 2 работи, живеене и офис. Да затварям пари в тухли и да чакам някакви наематели да ми плащат - не на мене тия работи. Да ме завличат с ток, вода, парно. Да правя постоянно ремонти защото някой решил че за 6 месеца може да унищожи апартамента. Не БЛАГОДАРЯ.
Един широк апартамент или къща и един офис са ми напълно достатъчни, като дори офиса е хубаво да е под наем, защото при свиване или разгръщане на дейността да може да съм мобилен (кеф ти малки, кеф ти големи офиси).
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 10:51:43
..Иворад:
.. Вие и още няколко души тук сте от един определен тип хора, хора-плъхове, които мечтаят за чумна епидемия, която би им дала / както сами се самонавивате/ златна възможност за се възползват от всеобщото нещастие. Така че - прав сте - войната и тоталната криза са времето за най-изгодни имотни сделки. За плъховете.....
Бедни ми Ивораде, трогнат съм, че ни сравнявате с това мило животинче "плъх". Да не сте чели скоро "Цар плъх"? Чудесен роман! Въпреки името, прочетете го!
Прав си Паламуде, изтрих останалото, и ти го изтрий!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-07 11:22 от paio.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 11:13:50
avatar
Quote
paio
..Иворад:
.. Вие и още няколко души тук сте от един определен тип хора, хора-плъхове, които мечтаят за чумна епидемия, която би им дала / както сами се самонавивате/ златна възможност за се възползват от всеобщото нещастие. Така че - прав сте - войната и тоталната криза са времето за най-изгодни имотни сделки. За плъховете.....
Бедни ми Ивораде, трогнат съм, че ни сравнявате с това мило животинче "плъх". Да не сте чели скоро "Цар плъх"? Чудесен роман! Въпреки името, прочетете го!
Да, ние плъховете сме силни, умеем да оцеляваме, борим се за храната и територията си! Често използваме зъбите си, като стане напечено първи усещаме опасността и подсещаме вас, блеещите за морал заспали овци да излезете от агнешкия си транс и да се спасявате защото кораба "Имоти" потъва по-бързо от "Титаник". Но "овчето" във вас ви пречи да ни разберете. Само с блеене не става! Инстинкта на стадото е гибел в момента. То чака директива, нещо по БТВ-ту, някой "голям" да каже какво следва, чака "спасение" от държавата. Овча работа!

абе госпожата беше питала нещо - вие пак избихте на лични нападки!

макар че аз пак не разбирам защо трябва да си купувам една и съща стока (марка модел) на тройна цена? само да докажа че има пари ли?
Ми пари имат тези дето харчат малко smiling smiley


това ми напомня вица за некъв дето сехвали - купх си вратовръзка от Париж - 2000 Е!
другия му казва -- аа набутал си се тука ги има същите по 3000 Е!
smiling smiley

Истината за Блона при НИ, казана през 2004
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 15:53:47
Quote
batko
Ако настанат такива времена никой няма да остане в София дори и циганите ще си заминат.


Tакива времена вече са наставали през знаменитата Виденова зима на 1996-7 г., но кретените нямат спомен за това, че никой не напусна София, камо ли циганите.
Кретените затова са кретени - нямат памет дори за елементарното и цялото им отношение към нещата се изграждат от моментните им настроения и желания.
Е, шарен свят!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 16:10:30
Quote
paio
.
Бедни ми Ивораде, трогнат съм, че ни сравнявате с това мило животинче "плъх".


Драги Мишо, нормално е един мишок да се ласкае от сравнение с плъх. Белег за средата и манталитета.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 17:11:07
Quote
ivorad
Quote
batko
Ако настанат такива времена никой няма да остане в София дори и циганите ще си заминат.


Tакива времена вече са наставали през знаменитата Виденова зима на 1996-7 г., но кретените нямат спомен за това, че никой не напусна София, камо ли циганите.
Кретените затова са кретени - нямат памет дори за елементарното и цялото им отношение към нещата се изграждат от моментните им настроения и желания.
Е, шарен свят!
Драга Ивораде, с риск да Ви раздразня, искам да Ви направя една забележка:
Не сравнявайте Виденовата зима със сегашната криза като еквивалентни събития. Все едно да сравняваме едно сополиво циганче на 5 години с Майк Тайсън. Виденовата беше искуствено създадена и контролирана и чисто вътрешна, с ясна цел за тесен кръг хора. Сега е много по-сложно и извън контрол и пълното бездействие в момента и липсата на бързи реформи ще засилят ефекта на депресията. Сега вече става дума за спад на стандарта на живот на ръба на оцеляването за голяма част от населението за няколко (5-10) години. Разбирасе Вас това няма да Ви засегне, само нас, малките сиви мишлета!

Ваш Мишо
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 17:49:10
Quote
paio

Не сравнявайте Виденовата зима със сегашната криза като еквивалентни събития. Все едно да сравняваме едно сополиво циганче на 5 години с Майк Тайсън. Виденовата беше искуствено създадена и контролирана и чисто вътрешна, с ясна цел за тесен кръг хора. Сега е много по-сложно и извън контрол и пълното бездействие в момента и липсата на бързи реформи ще засилят ефекта на депресията. Сега вече става дума за спад на стандарта на живот на ръба на оцеляването за голяма част от населението за няколко (5-10) години.


Дрънкайте тези глупости в партийния си клуб, пред червените бабички, белким някой Ви повярва, че тоталната катастрофа през 1996-7 била нищо пред сегашната ситуация!
Хубаво е, че във форума се дават толкова нагледни доказателства за видиотявнето у червените хорица!
:]
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 18:01:24
Quote
ivorad
Quote
paio

Не сравнявайте Виденовата зима със сегашната криза като еквивалентни събития. Все едно да сравняваме едно сополиво циганче на 5 години с Майк Тайсън. Виденовата беше искуствено създадена и контролирана и чисто вътрешна, с ясна цел за тесен кръг хора. Сега е много по-сложно и извън контрол и пълното бездействие в момента и липсата на бързи реформи ще засилят ефекта на депресията. Сега вече става дума за спад на стандарта на живот на ръба на оцеляването за голяма част от населението за няколко (5-10) години.


Дрънкайте тези глупости в партийния си клуб, пред червените бабички, белким някой Ви повярва, че тоталната катастрофа през 1996-7 била нищо пред сегашната ситуация!
Хубаво е, че във форума се дават толкова нагледни доказателства за видиотявнето у червените хорица!
:]
Драга Ивораде, искрено ме забавлява вашето непознаване на нещата. Използването на обидни квалификации издава слаба психика. Да нямате проблеми?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход