Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 18:56:21
Quote
dodo2


Кое трябва да се доказва? Че се хващаш за незначителни неща измествайки темата, демонстрирайки по този начин безсилие? Има смисъл да се доказват неявни неща, докато твоите творения са публични, т.е. за да се увери някой в написаното от мен, е достатъчно да ти прочете 2-3 мнения. Включително и цитираното по-горе.

Като ти бръкнах преди време в гз, станах "пъстроперко" smiling smiley

Айде да видим, ти как ще докажеш, че:
- съм пъстроперко;
- пенсионер;
- от Перник;
- инфантилизиран папагал.
А казваш "Да го докажеш е друга бира" и после се засираш от главата до петите. Детската градина, втора група.

ivorad какво стана, никакви доказателства не видях? Наистина "Да го докажеш е друга бира", твоята уста явно е пълна със същото, като тази на Камелия.[/quote]

Додо - ти си обект за майтап, а не човек, с когото може да се води нормален разговор, не го ли разбра?
Папагал си, защото повтаряш тезите си като латерна.
Пъстроперест си, защото папагалите Додо са именно такива.
Инфантилен си, защото реагираш така, както реагират първолаците, повярвали, че баща им е Супермен. Злопаметен и предубеден си като индийски слон, на всичкото отгоре - с бавна и неточна реакция, а бързо побесняваш, когато станеш за смях. Особено смешно обстоятелство за мен!
Дали си от Перник, дали си пенсионер няма никакво значение - звучиш по пенсионерски и с пернишки акцент.
Това е.
Някакви съществени въпроси да имаш?
Майтап, майтап - знам, че не са по твоята част.
winking smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 18:56:26
Е, далеко сме от Вашето ниво....летвата е много високо!..... Изцръцкахме се все пак по въпроса де!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 19:06:04
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2


Кое трябва да се доказва? Че се хващаш за незначителни неща измествайки темата, демонстрирайки по този начин безсилие? Има смисъл да се доказват неявни неща, докато твоите творения са публични, т.е. за да се увери някой в написаното от мен, е достатъчно да ти прочете 2-3 мнения. Включително и цитираното по-горе.

Като ти бръкнах преди време в гз, станах "пъстроперко" smiling smiley

Айде да видим, ти как ще докажеш, че:
- съм пъстроперко;
- пенсионер;
- от Перник;
- инфантилизиран папагал.
А казваш "Да го докажеш е друга бира" и после се засираш от главата до петите. Детската градина, втора група.

ivorad какво стана, никакви доказателства не видях? Наистина "Да го докажеш е друга бира", твоята уста явно е пълна със същото, като тази на Камелия.

Додо - ти си обект за майтап, а не човек, с когото може да се води нормален разговор, не го ли разбра?
Папагал си, защото повтаряш тезите си като латерна.
Пъстроперест си, защото папагалите Додо са именно такива.
Инфантилен си, защото реагираш така, както реагират първолаците, повярвали, че баща им е Супермен. Злопаметен и предубеден си като индийски слон, на всичкото отгоре - с бавна и неточна реакция, а бързо побесняваш, когато станеш за смях. Особено смешно обстоятелство за мен!
Дали си от Перник, дали си пенсионер няма никакво значение - звучиш по пенсионерски и с пернишки акцент.
Това е.
Някакви съществени въпроси да имаш?
Майтап, майтап - знам, че не са по твоята част.
winking smiley[/quote]

Стори ми се, че описваш себе си, интересно. Явно е нещо характерно, защото се забелязва и у други, пишещи тук - т.е. след психически срив причинен от спада на цените (и провала - особено грандиозен като твоя) виждате у другите себе си.

А и на общата ти култура направо завидях - додо не е папагал, нито пъстропер.

Та какво стана с "Да го докажеш е друга бира"? Така и не се появиха доказателства. Докато сам доказваш творение след творение, това което аз казах за теб. Много е простичко.

Трябва да отворят специално отделение на четвърти километър - за брокери, "инвеститори" в имоти и всякакви други пострадали от ситуацията и станали опасни за околните.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 19:16:13
Додо, Иворад мъж ли е или жена, защото аз имам усещането, че зад клавиатурата е жена, така се изразява и спори, като блондинка....
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 19:26:02
avatar
Мъж е, но малко прилича на Станишев...


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 19:28:30
Quote
paio
Додо, Иворад мъж ли е или жена, защото аз имам усещането, че зад клавиатурата е жена, така се изразява и спори, като блондинка....
Абе нема значение майна, мъж ли е, жена ли е, имотите отидоха у реката и всички сме нервни....мое и руса да е, нема лошо!
Като падне снега ще се види кое накъде е.....
Ти си прави изолациите и дограмите и хич да не ти пука....нали т,ва ти е бизнеса. Идва твойто време с тия цени на енергиите....
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 20:05:39
Много народ сте се наточили да чакате кризисни цени под себестойност, ама няма да дочакате. По няколко причини:
1.Количеството надупени продавачи е далеч, далеч от това, което си мислите.
2.Грам понятие си нямате от печалбата в строителството, но 300-400% ви звучи добре, иначе не можете да си обясните жизнения стандарт на т.нар. строителни предприемачи, понеже с "честния" ви труд не може да го стигнете и за 100 години. Затова си мислите, че ако печалбата иде от 300 на 30%, цените ще станат по 350 евро. Нищо подобно.
3. В София специално има много по-голямо търсене, отколкото предполагате, няма качествено предлагане.
4. Цените на парцелите (обезщетенията) са слезли много, много малко, нямат и намерение да слизат, по обясними причини. Земята участва с много в стойността на крайния продукт.

Има и още, но нали знам, че няма смисъл да убеждавам по разбирачи от мен, спирам дотук.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 20:18:14
Quote
камелия
Хънтерчо,
Разбира се, че няма смисъл да изръсиш поредната тъпотия, но пак ще го направиш..........затова подписът ми е много актуален за теб и още няколко индивида тук.:]
Разбира се, че няма и да докажеш твърдението си, че в последните 3г. пиша поръчково, че цените ще се качват.
И разбира се, че съм тук за забавление.
И разбира се, в специализиран форум най- добре се забавлявам, четейки безпросветните писания на пишман- специалисти по всичко, в чиито редици се кипри и твоята персона.
Ох Камелия, нямам ама и грам намерение да си губя от ценното време да ти чета простотиите (дори и само 5 поста ще са ми достатъчни да повърна). Все пак поне 5 пъти ти изкарват постове от преди години, където си личи, че агитираш за по-високи цени. На всички само глупости обясняваш, от 10 извора вода докарваш че не било така, ама ако се прочете се вижда истината. Нямам намерение да е още веднъж така и като няма на къде да се стигне до мозъчните ти гънки (за тях вече едва ли има неосведомени). Не благодаря, нямам толкова свободно време като теб, бивша брокерка и настояща платена драскачка на закъсалите имотни инвеститори.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 20:26:53
avatar
Quote
Imotko
Много народ сте се наточили да чакате кризисни цени под себестойност, ама няма да дочакате. По няколко причини:
1.Количеството надупени продавачи е далеч, далеч от това, което си мислите.
2.Грам понятие си нямате от печалбата в строителството, но 300-400% ви звучи добре, иначе не можете да си обясните жизнения стандарт на т.нар. строителни предприемачи, понеже с "честния" ви труд не може да го стигнете и за 100 години. Затова си мислите, че ако печалбата иде от 300 на 30%, цените ще станат по 350 евро. Нищо подобно.
3. В София специално има много по-голямо търсене, отколкото предполагате, няма качествено предлагане.
4. Цените на парцелите (обезщетенията) са слезли много, много малко, нямат и намерение да слизат, по обясними причини. Земята участва с много в стойността на крайния продукт.

Има и още, но нали знам, че няма смисъл да убеждавам по разбирачи от мен, спирам дотук.

Както и преди цените хвърчаха нагоре, заради много малък брой ипотекари-балъци, така и сега падат, заради "надупените продавачи" (или просто продавачи в нужда, като нуждата не е задължително да е надупване, а просто излишък - както се видя от преброяването, на едно домакинство се падат по 1.3 жилища, като освен това докато тече самото преброяване, населението е намаляло с 5000 души).

Има някакви милиони жилища, които нито се продават, нито се купуват, но заради няколко хиляди сделки, цената им се променя. Сега - надолу.

Сега примерно в София, заради (вече) 4200 обяви в интервала 400-600 евро (реално към 10 хиляди, заради обявените по телевизора отстъпки), трудно ще се избяга от цунамито (това е вълничката в хистограмите, която се движи наляво - т.е. няма как да се избяга от момента, когато 600-800 ще се преместят на 400-600, а сегашните коптори в Люлин и подобни 400-600 ще отидат на 200-400). Е тогава ще има "дъно" и спокойствие. Разбира се, ще има продажби и по 2000 евро/м2, но те нито ще касаят обикновения купувач, за който се говори във форумите, нито ще са някакъв брой, на който следва да се обръща внимание, нито ще влияят особено върху средната цена.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Иде ли ново имотно дъно?
06-06-2011 - 20:53:32
Не разбрах защо е задължително да има цунами, е това никой сривльо, още повече пък математик, не можа да ми го обясни. Защо цените от 800 да ходят на 600, а от 600 - на 400, като и сега си им е добре, само малко се понаместват.

Бай Гошо не знае какво е хистограма, ама има някаква идея колко му струва имота и тази идея няма нищо общо с например твоята.
Дори бай Гошо да не е близо до истината (пазара), сривльовските очаквания са на светлинни години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход