Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 18:06:02
Quote
Imotko
Днес научих, че от Пощенската пак са засили кредитирането, нови роби им трябват на гърчолята.
Само не разбирам народа защо взема, ако не може после да връща.

От тази банка ли бяха с една агресивна рекламна кампания на кредити от преди година - бяха залели целия град с билборди и тв излъчвания? Рекламата беше с две лелки - едната пита другата - по какво ще разбереш, че бил дошъл края на кризата ... ами когато имотите започнали да поскъпват.

Дойде ли края на кризата?
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 18:22:19
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
В крайна сметка ако трябва да въведем това понятие и да вложим някакъв смисъл в него, мога да го направя кратко:

справедлива е цената, когато като минат няколко месеца, купувачът не започва да се чувства наеб**, като с времето това чувство нараства.

Така доволна ли си? smiling smiley

Това понятие е глупаво, откъдето и да го погледнеш.
Защото, в сделката участват две страни.
Та, след няколко месеца, за да не се чувства зле купувачът, цените не бива да падат, но може да се качват, за да го направят щастлив.
Обаче, за да се отнася същото и за продавача, цените не бива да се покачват в никакъв случай, но може да падат, за да го направят щастлив.
И какъв е изхода, че да са щастливи и непрецакани двамата?
Цените да се фиксират със закон.
Само че, няма как да стане, щото пазарът решава с коя от страните да се изгаври.

Има лекинка разлика, между това някой реално да се набута с 50,000К отгоре и това друг, да пропусне да спечели толкова. Първият е прееб** почти в прекия смисъл, докато при вторият не се е случило нищо особено. Реално 7 милиона ежедневно са в това състояние, кой защото недоучил, който защото не е късметлия, кой защото е просто прост. Но пък не всеки ден хората се набутват с по 30-40-50 хиляди отгоре, както ставаше през 2008 година.

Надявам се си забелязала разликата.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 19:15:49
avatar
Quote
dodo2


Има лекинка разлика, между това някой реално да се набута с 50,000К отгоре и това друг, да пропусне да спечели толкова. Първият е прееб** почти в прекия смисъл, докато при вторият не се е случило нищо особено. Реално 7 милиона ежедневно са в това състояние, кой защото недоучил, който защото не е късметлия, кой защото е просто прост. Но пък не всеки ден хората се набутват с по 30-40-50 хиляди отгоре, както ставаше през 2008 година.

Надявам се си забелязала разликата.

Разлика няма- можеше да го разбереш, само ако си собственик.
Но, тъй като не си и тъй като все не можеш да схванеш, че в една сделка единият участва с хартийките си, а другия- с вещта, която е купил със своите хартийки, колкото и да ти се обяснява, пак ще си пишеш едно и също.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 23:10:01
Хмммм, г-жа Саноева така и не дава конкретни данни за финансовата си ситуация.......А е поискала "съвет".......
Що така*xxx*
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 23:17:00
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2


Има лекинка разлика, между това някой реално да се набута с 50,000К отгоре и това друг, да пропусне да спечели толкова. Първият е прееб** почти в прекия смисъл, докато при вторият не се е случило нищо особено. Реално 7 милиона ежедневно са в това състояние, кой защото недоучил, който защото не е късметлия, кой защото е просто прост. Но пък не всеки ден хората се набутват с по 30-40-50 хиляди отгоре, както ставаше през 2008 година.

Надявам се си забелязала разликата.

Разлика няма- можеше да го разбереш, само ако си собственик.
Но, тъй като не си и тъй като все не можеш да схванеш, че в една сделка единият участва с хартийките си, а другия- с вещта, която е купил със своите хартийки, колкото и да ти се обяснява, пак ще си пишеш едно и също.

Като не съм - приеми облога. Но много добре знаеш каква е истината и ще ти увехне самочувствието.

Разлика има, но подсъзнателно я отричаш, защото и един тъпанар да си убедила да купи на тройни цени, трябва да се чувстваш толкова гузна, че да си теглиш въжето.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Иде ли ново имотно дъно?
04-06-2011 - 06:30:10
Quote
камелия
Quote
batko

Какво пречи на всеки на когото са вдигнали лихвите незаконно да осъди банката?Държавата ли трябва вместо него да свърши това?Ми да я викат да оправя и жените им тогава.А аз мога не само да пиша и да чета и други работи мога например да слагам финансови плочки.

Дано поне можеш фаянсови плочки да слагаш, че да не те мисля как гладуваш.
Защото по- сериозните размисли и представи не са ти силната страна.
Държавата, батко, може и трябва да синхронизира законодателството си с европейското, че да не се налага гражданите й да съдят банките, за да си защитават интересите, а със спокойно сърце да задоволяват жените си в собствените си домове.winking smiley
Tи си живееш в един измислен свят и от Люлин едва ли си ходила по на Запад.Имаш ама много грешна представа за западния свят.Или халюцинираш.Не си мисли че има идеално място за живот на света в заблуда си.За глада не ме мисли гледай да наготвиш на мъжа си и го скапи от секс щото лошоооооооооо
Re: Иде ли ново имотно дъно?
04-06-2011 - 06:31:59
Quote
Imotko
Quote
batko
Quote
камелия
Quote
batko
Ta значи държавата допуснала банките да се подиграват с гражданите!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????Че да не би другарката държава да е насилила някого да взема кредит?Камелче направо ма кефиш.И как по точно държавата да спре разрухата?Би ли ми разяснила?

Омръзна ми от хора, които могат само да пишат, но не и да четат.

тук
тук

И ако не можеш да си отговориш, как една държава може да принуди всички на територията й да спазват законите, питай по холандско как са го постигнали.
Kaмелче страхотна си.Предполагам че и по време на секс не лежиш по гръб а искаш да си отгоре.Въртиш сучеш и се огъваш ама никога не си признаваш като бъркаш.Та не разбрах в това което си ми посочила да чета какво е направила другарката държава.Искам да ми обясниш.Това че някой осъдил банката е хубаво показва че човека е грамотен борбен и предполагам че едва ли има затруднения да си обслужва кредита.Какво пречи на всеки на когото са вдигнали лихвите незаконно да осъди банката?Държавата ли трябва вместо него да свърши това?Ми да я викат да оправя и жените им тогава.А аз мога не само да пиша и да чета и други работи мога например да слагам финансови плочки.

А можеш ли да лепиш тапети, че търся такъв човек.
Ти толкова ли си бездарен?
Re: Иде ли ново имотно дъно?
04-06-2011 - 10:43:15
avatar
Quote
batko
Quote
камелия
Quote
batko
Ta значи държавата допуснала банките да се подиграват с гражданите!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????Че да не би другарката държава да е насилила някого да взема кредит?Камелче направо ма кефиш.И как по точно държавата да спре разрухата?Би ли ми разяснила?

Омръзна ми от хора, които могат само да пишат, но не и да четат.

тук
тук

И ако не можеш да си отговориш, как една държава може да принуди всички на територията й да спазват законите, питай по холандско как са го постигнали.
Kaмелче страхотна си.Предполагам че и по време на секс не лежиш по гръб а искаш да си отгоре.Въртиш сучеш и се огъваш ама никога не си признаваш като бъркаш.Та не разбрах в това което си ми посочила да чета какво е направила другарката държава.Искам да ми обясниш.Това че някой осъдил банката е хубаво показва че човека е грамотен борбен и предполагам че едва ли има затруднения да си обслужва кредита.Какво пречи на всеки на когото са вдигнали лихвите незаконно да осъди банката?Държавата ли трябва вместо него да свърши това?Ми да я викат да оправя и жените им тогава.А аз мога не само да пиша и да чета и други работи мога например да слагам финансови плочки.

Батко, по твоята логика изобщо не трябва да има закони и наредби, а всеки да прави каквото си иска. Защо трябва да има закон за банките или КФН, след като всеки може да сключи какъвто договор иска? Ами ако няма закон за задълженията и договорите, по какъв критерий съда ще прецени дали договора е издържан? В такъв случай отпада и необходимост от съд. Да грабваме лупарите и да се почваме един друг!eye popping smiley

Държавата, това са законите за всички нас. От там и правова държава. Ти ако си утопист за някаква държава на законите на джунглата, не си единствен.*angel*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-04 10:47 от sid 40.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
04-06-2011 - 10:58:44
sid40 - посочи ми една алинея която се спазва от всички, абсолютно всички в БГ.
И който не я спазва да си получава наказанието точно както е написано по закон - ама да се прилага пак за ВСИЧКИ.
Аз не се сещам за такава - абсолютно нищо не се спазва в тази територия наречена българия.
Договори, актове, постановления... бла бла са си само хартийки в Булгаристан и ако я намачкаш хубаво става единствено да си обършеш акитата.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
04-06-2011 - 11:06:42
Quote
камелия
Quote
dodo2


Има лекинка разлика, между това някой реално да се набута с 50,000К отгоре и това друг, да пропусне да спечели толкова. Първият е прееб** почти в прекия смисъл, докато при вторият не се е случило нищо особено. Реално 7 милиона ежедневно са в това състояние, кой защото недоучил, който защото не е късметлия, кой защото е просто прост. Но пък не всеки ден хората се набутват с по 30-40-50 хиляди отгоре, както ставаше през 2008 година.

Надявам се си забелязала разликата.

Разлика няма- можеше да го разбереш, само ако си собственик.
Но, тъй като не си и тъй като все не можеш да схванеш, че в една сделка единият участва с хартийките си, а другия- с вещта, която е купил със своите хартийки, колкото и да ти се обяснява, пак ще си пишеш едно и също.

За първи път да се съглася с Камелия. Формално разлика няма. Разликата е в съпътстващите обстоятелства - едно лекинко нещо наречено ипотечен кредит.
Не съм чул някой купил с кеш да има проблеми и да се оплаква.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход