Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавайте!!!

Публикувано от dragula 
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 16:01:59
Quote
Гладен Брокер
Вината, че се усъмни в думите ми си е твоя. До август сградата ще е снабдена с А.15.

279 take it or leave it. За 149 имаше шанс но ти го проигра. Сори.

Еееееее жалко, тъкмо си рекох че 149Е се случва най накрая , пък то пак нямааааа. Ти ако вдигаш с този темп до лятото не 450, ами 1450 Е ще е станало сигурно:]:] Ама и ти си си виновен, щях да те отърва от собствеността ти, да не вземеш сега да се гръмнеш ей, за това че си собственик!!! По точно полу-собственик, все още нямаш акт 16
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 16:35:07
dival, за тебе все още цената е 149. Имаш ли интерес? Хайде бе хора ето аз давам пример - продавам на 149 сега в Банско щото съм убеден, че след 2 години ще купувам на тази цена на жълтите павета в София, като дотогава ще съм прибирал и по 8% лихва от някоя банка.

Има ли други мераклии освен PER0? Чакам сериозни купувачи...
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 16:56:11
Quote
Гладен Брокер
dival, за тебе все още цената е 149. Имаш ли интерес? Хайде бе хора ето аз давам пример - продавам на 149 сега в Банско щото съм убеден, че след 2 години ще купувам на тази цена на жълтите павета в София, като дотогава ще съм прибирал и по 8% лихва от някоя банка.

Има ли други мераклии освен PER0? Чакам сериозни купувачи...

Всеки сериозен купувач ще зададе въпросите, които аз зададох, и още такива, не става само с "Ти верваш ли ми или не?" Сериозен продавач ще си направи поне труда да направи снимки на имота, колкото и калпави да са те - и такива няма. Последно, цялата къща ли се продава, или на парче. Ако се продава цялата къща, как така ти продаваш само 1 апартамент от нея? Ако се продава на парче, защо в обявата пише общата квадратура 1260м2 и цена 567 000Е ?
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 17:21:27
avatar
Quote
dragula
Няколко пъти в различни теми поставям този въпрос, но не ме удостояват с отговор, затова реших да му посветя специална тема.
Всички, които смятат, че цените са високи, че трябва да са много по-ниски, че е по-изгодно да си под наем, че е по-добре да имаш влог, отколкото имот да продават веднага собствените си имоти. Най-добре на цени с 40% по-ниски от текущите цени на пазара. Така ще постигнат поне три неща:
1. Ще извлечат и за себе си полза от съветите, които дават тук.
2. Ще докажат искреността на съветите си и смелостта си да действат решително.
3 И най-важното ще излязат много нови имоти на пазара и то на много по-ниски цени. Това ще притисне и останалите продавачи да свалят цените и ще доведе до срив на пазара - фазата на капитулацията, ще се достигне много по-бързо дъното, и ще настъпят всичките благоприятни последствия от това.
Очаквам всеки радетел за справедливи ниски цени да сподели дали ще постъпи така и ако не, защо.

Има разлика между това някой да има някаква нужда да продава (такива са тези 30000, които са пуснали имотите си за продажба от 600000, или само 5%) и по принцип собственик на един или повече имоти.

Иначе ако имах излишна изтърбушена панелка в Люлин, щях на секундата да я продам за 399 евро/м2 (отговарящо на условията ти). Ама нямам...

Та съветите са за тия, които купуват, не към всички собственици, за да продават, малко изопачаваш нещата.

На един пазар ако излезе баба Гица и продава домати по 20 стотинки, които не се различават от останалите, нито можеш да накараш всички останали да продават по толкова (те сами постепенно ще свалят цените), нито (аналогия с твоя въпрос) - да накараш всеки да започне да произвежда домати, за да продава по 20 стотинки. Обаче съветът към купувачите е примерно - "не купувайте домати по 5 лева, защото тези на баба Гица са същите, просто има нужда от хляб жената". Така може би става по-ясна картинката.

Та така - в интервала 400-600 евро/м2 има 4000 обяви и всеки може да си намери жилище, ако толкова му е притрябвало точно в този момент. Останалите са в ролята на съседните сергии на баба Гица от примера по-горе.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 17:58:32
Quote
Гладен Брокер
dival, за тебе все още цената е 149. Имаш ли интерес? Хайде бе хора ето аз давам пример - продавам на 149 сега в Банско щото съм убеден, че след 2 години ще купувам на тази цена на жълтите павета в София, като дотогава ще съм прибирал и по 8% лихва от някоя банка.

Има ли други мераклии освен PER0? Чакам сериозни купувачи...

Да , имам интерес и искам да доида на място , да видя и да говорим
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 18:33:54
Цитати на Гладен брокер:
"Перо, нямам линк към обява защото апартамента не е обявяван за продажба и ако ще го продавам то ще е само на съфорумец без участието на брокер за цената от 149. Това са ми условията."

"PER0,

Специално за тебе се разрових из нета и се оказа има обяви за сградата. Снимките не са от моите части от сградата, а от тези на строителя но поне ще добиеш някаква представа.
Ето ти линк [goo.gl] "

------------------------------------------------------------------------------------------
Дивал, успех в начинанието, остава да се разбереш с Гладния брокер. Аз лично не мога да разбера човек, как може да не знае, че имота му е обявен за продажба, и като се е "разровил" случайно е открил, че се продава. Нали се продава цялата къща, как е възможно апартамента ти да е част от къщата и да не знаеш кой и къде я продава. За агенцията става дума. И защо ползва услугите на агенция, след като заявява, че не желае услуги на брокери, а преки купувачи (съфорумци)? Дано да получиш смислен отговор.
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 18:51:12
Аз продавам Партийния дом. Кой колкото даде!
Него поне го има, дакото продажбите през май 2008, имоти в Банско, че и много други, барбар с парите по банките са само в мечтите.

Марш да работите! Размечтали се тука!
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 19:04:13
avatar
Нещо онова начинание в "Триъгълника" ли спря да върви, че си се насочил към брокерското поприще бре ИваноФ?

Как върви строежа, не си се хвалил нищо наскоро, що така?
Чакаме да го завършиш, че да си станем комшии и по цял ден да си говорим за цените на имотите в България и калпавата работна ръка smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 19:18:17
дивале, ще ти се обадя да се уговориме за оглед. Аз ти имам телефона от "другия форум". Писахме си там за фотоволтаици ако си спомняш. Аз ще бъда в БГ от средата на август. Запазвам си обаче правото да продам на друг ако ми бъде предложена по-висока сума тук във форума.

За перо: Ми аз съм го написал бе, че снимките не са от МОИТЕ части а от частите на строителя. Той е обявил и моите части за продажба защото съм му казвал че по принцип никога не казвам НЕ когато става въпрос за продажба. Т.е. Перо сградата е строена срещу обезщетение върху земя която съм купил почти без пари. Та затова мога да си позволя да продам на цена за която се намери купувач, а не за цена за която строителя си мечтае и опитва да продаде на себестойност.

За Иванов: Марш да носиш вар и тухли в Триъгълника, че иначе ще си останеш само на дупка.
Re: Продавайте!!!
30-05-2011 - 20:53:28
Аз ще го купя апартамента в Банско. Даже ще ти дам 150Е/м2 да видиш какъв човек съм! Всъщност ще ги купя всички, естествено ако са завършени.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход