Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....

Публикувано от darkside 
Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 12:17:38
Човек, купил с ипотечен кредит може ли да се нарече собственик преди да го е изплатил? Аз мисля, че е наемател, който ако си позволи да спре да плаща "наема" ще загуби много. За разлика от ипотекаря обикновения наемател даже може да си позволи да "изпържи" хазяина си с няколко наема и сметки за ток, вода и парно.... За бедняците е добре да са собственици поне на едно копторче наследено от баба и дядо.....Хем да си живуркат в него, хем ако още малко огладнеят да го продадат за 5-10000лева, ако има кой да им даде! Аз не бих дал....и все пак, те са истински собственици....А за "инвеститорите"привърженици на теорията за ерекцията на цените, купили с ипотечен кредит с цел печалба все още търся подходящ термин.... Ще да е неподходящ за деца под 12г.....
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 12:26:07
Естествено че не са собственици, те са едни наематели, които вместо половин наем са платили 20% от жилището, като епозит и всеки мсец ги бръснат с двоен наем, който за разлика от другите наеми, които непрестанно падат, расте ли расте. Като бонус, ако не могат да си платят наема, банката им изисква наемте на 20 години напред. Много яко!
Ипотеката е само за хора, които не могат да спестават. Всички останали могат да живеят под наем и да спестяват разликата между наема и евентуланта вноска по кредита. Със сигурност ще са станали собственици много преди ипотекарите.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 12:59:10
avatar
А какви времена бяха - хората "инвестираха" 10% от цената и с калкулатора смятаха, че наемът ще покрива вноската за ипотеката и така ще получат жилище от небето след 20-30 години. Със сигурност има и късметлии, свършили това навреме, но гледайки графиката за брой сделки през годините, вероятно на един "инвеститор" късметлия се падат по 5 каръци.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 13:21:27
Славни времена бяха Додо....Ако двама случайно се срещнеха на улицата, единия, ако не и двамата, бяха инвеститори.... елките прегряваха....ето популярна мисъл по вечерно време в усамотение с калкулатора: "ша купа на 800 и ша продам на 1300...чакай да си сметна пичалбата...леле, богат съм бе хора"...Ех, това е като носталгията по музиката на 80-те години.....хубава беше, ама никога няма да се повтори...Не е лошо да се попрегледат писанията на дядо Маркс, там е описан и краят на тази сага! ( "инвиститурите" да не го бъркат с Ричард Маркс (певец) или дядо Мраз заради брадата)
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 13:35:01
darkside, хубаво си ги описал нещата, ама все пак бъди малко по-тактичен. Имотко, камелия, Сахибта, иворад и прочее все още четат форума. Да не мислиш, че им е лесно на "инвеститорите"?
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 13:54:54
avatar
Quote
Гладен Брокер
darkside, хубаво си ги описал нещата, ама все пак бъди малко по-тактичен. Имотко, камелия, Сахибта, иворад и прочее все още четат форума. Да не мислиш, че им е лесно на "инвеститорите"?

Хи,хи!
При всички случаи, ми е по- лесно от на теб, щото нито съм била инвеститор, нито съм била гладен брокер.
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 13:59:31
avatar
Quote
камелия
Quote
Гладен Брокер
darkside, хубаво си ги описал нещата, ама все пак бъди малко по-тактичен. Имотко, камелия, Сахибта, иворад и прочее все още четат форума. Да не мислиш, че им е лесно на "инвеститорите"?

Хи,хи!
При всички случаи, ми е по- лесно от на теб, щото нито съм била инвеститор, нито съм била гладен брокер.

Така е ти си вече само една гладна лелка с панелка в Люлин. :]
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 14:06:36
avatar
Quote
gekko

Така е ти си вече само една гладна лелка с панелка в Люлин. :]

За разлика от теб, мама и тате, които сте едни нямащи нищо жалки емигрантчета.:]
И тъй като наистина имаш ментални проблеми, пак ще ти кажа:
Марш да бачкаш и когато си купиш два апартамента в столицата, можеш да разсъждаваш кой е гладен и кой- сит.
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 14:18:50
камелке, а ти марш в кухята да готвиш, че сега както си останала на доходите на мъжа ти, да не те бие че само на интернет висиш.

Така и така си безработна, поне свърши нещо полезно. В Люлин има много какво да бъде свършено.
Re: Много са собственици, ама някои са по-собственици от други.....
23-05-2011 - 14:20:35
Драга Камелия, най-лесно е да вириш кълки, дето се казва....Инвеститор не си била със сигурност, щото за това се иска яко дупе, а като гледам ти твоето си го пазиш в прекия и преносен смисъл... брокер мисля, че си била на млади години, но понеже си тарикат жена и поради естеството на работата (обръщането на тренда и евентуални проблеми с бивши клиенти) навреме си скочила от "влака". А гладна винаги можеш да станеш! Диета, майна! Примерно, ако вече е време за вечеря а ти още не си закусвала щото нема к,во! Напоследък чувам, че доста хора са в това положение...никой не е застрахован... Аз имам добри доходи, но ЗАСЕГА!!! Не съм оптимист, като гледам какви експерименти се правят с икономиката......Дето вика Трайчо Трайков, по-добре сива отколкото никаква, ама тва е мноу кофти майна.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход