Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

очаквана отстъпка

Публикувано от kaki 
очаквана отстъпка
22-05-2011 - 14:59:13
Колко отстъпка може да се очаква при покупка на жилище от обявите в сайтовете за имоти? Като четох тук може да се очаква поне 20% отстъпка.
Re: очаквана отстъпка
22-05-2011 - 15:07:15
Ако имаш предвид цените от 2008-ма, може би до 70-80% е нормално засега. Не забравяй, че тенденцията е да ги подаряват, та гледай да не се минеш майна!

Цените на имотите падат по-бързо отколкото мога да реагирам!
"Скромността е за хора, които не разполагат с други качества." Darkside



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-22 16:32 от darkside.
Re: очаквана отстъпка
22-05-2011 - 20:21:52
Quote
darkside
Ако имаш предвид цените от 2008-ма, може би до 70-80% е нормално засега. Не забравяй, че тенденцията е да ги подаряват, та гледай да не се минеш майна!

Миналата седмица пробвах 30% отстъпка от обявената цена в един съседен сайт, където сам можеш да предложиш цена. Телефонът звънна почти моментално. Около 20% е стандартната остъпка, около 35% максималната между 20 и 35% нещата зависят от уменията на преговаряшите. Като цяло е по-добре да се преговаря със строител/инвеститор и дори с брокер от колкото със собственик.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: очаквана отстъпка
23-05-2011 - 13:48:07
Аз по-скоро бих задал въпроса така - каква е разликата между реалната продажна цена на един имот, спрямо офертната.
Отстъпка ти правят на борсата като вместо 10 кг домати , купиш 100 кг., и вместо за 1.20лв ти ги продават за 1.10лв.
Тогава имам реална продажна цена на доматите, която е ясна, и ти получаваш отстъпка от нея.

При имотите - продажната цена е тази, на която ще се срещнат интересите на продавача и купувача. Няма ясна формула - това, че на greenbul са му свалили 30% от обявената цена, това не значи че и на теб ще свалят толкова за друга оферта. При някои оферти цената е коригирана доста спрямо началното желание на собственика, и вероятно ще се намери купувач, освен теб, който да даде цената веднага. Други все още са далеч от реалността. Ето една оферта на която попаднах в една от социалните мрежи - брокерите стават все по-изобретателни как да рекламират имотите си:

[www.bulgarianproperties.com]

Колко мислите, че е реалната цена на този имот? За мен това е един преустроен двустаен, който може да достигне до 50% от първоначално исканата цена.
Re: очаквана отстъпка
23-05-2011 - 14:09:37
Такива имоти като този въобще не ги обсъждаме. Аз не знам въобще защо стоят на пазата, ей така да помпат графиката. Реално в пазара участват само долните 15-20 от офертите. При тези безумни цени 99% от купувачите търсят апартамент с една или две спални и сортират по цена и подобни предложения са на 30 кликания некст.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Анонимен потребител
Re: очаквана отстъпка
25-05-2011 - 10:10:46
Ти купил ли си с 20% отстъпка или само така си приказваш?

Това че някой ти се обажда нищо не значи.

Представи си ти виждаш обява за 50000 и се обаждаш с оферта за 40 000. Това, че се обаждаш значи, ли че ще дадеш исканите 50 000? Отговор - не - ти предлагаш 40 000.
По същия начин някой като ти се обади за твоите 40 000 не значи, че е готов да си продаде имота за тези пари.
Просто както ти "пробваш" някой дето иска 50 000 дали ще се съгласи на 40 000, така и някой като види, че даваш 40 000 те пробва тебе на 50 000.
Re: очаквана отстъпка
25-05-2011 - 10:28:47
Quote
Тинки Уинки
Ти купил ли си с 20% отстъпка или само така си приказваш?

Това че някой ти се обажда нищо не значи.

Представи си ти виждаш обява за 50000 и се обаждаш с оферта за 40 000. Това, че се обаждаш значи, ли че ще дадеш исканите 50 000? Отговор - не - ти предлагаш 40 000.
По същия начин някой като ти се обади за твоите 40 000 не значи, че е готов да си продаде имота за тези пари.
Просто както ти "пробваш" някой дето иска 50 000 дали ще се съгласи на 40 000, така и някой като види, че даваш 40 000 те пробва тебе на 50 000.
Мисля, че е напълно възможно, но при ясни тенденции за възходящ пазар.
Re: очаквана отстъпка
25-05-2011 - 10:36:47
avatar
Quote
Тинки Уинки
Ти купил ли си с 20% отстъпка или само така си приказваш?

Това че някой ти се обажда нищо не значи.

Представи си ти виждаш обява за 50000 и се обаждаш с оферта за 40 000. Това, че се обаждаш значи, ли че ще дадеш исканите 50 000? Отговор - не - ти предлагаш 40 000.
По същия начин някой като ти се обади за твоите 40 000 не значи, че е готов да си продаде имота за тези пари.
Просто както ти "пробваш" някой дето иска 50 000 дали ще се съгласи на 40 000, така и някой като види, че даваш 40 000 те пробва тебе на 50 000.

Тинки, аз много искам да ти задам същия въпрос за кредит - ти взел ли си на 8% или само така те зарибяват. А като подпишеш договора да се окаже, че са ти натаковали 12% ГПР smiling smiley


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Анонимен потребител
Re: очаквана отстъпка
25-05-2011 - 10:40:55
Гледай сега.
Дай да видим как стоят нещата.
Появява се продавачът с мокрите си сънища и примерно иска 1000 е/м2.
Ти в тоя момент отиваш и ми казваш 25% надолу - демек 750 е/2 и той ти се изсмива.
След време продавачът разбира, че на тази цена няма да стане номера и смъква на 900. Ти отиваш и му предлагаш 20 % надолу - 720 е/м2. Той пак не ще.
Накрая узрява и почва да иска примерно 800 е/м2. Ти отиваш и предлагаш 10% надолу и го вземаш за 720 да кажем.

Реално ако продавачът го беше продал първия път щеше да вземе повече, ама има един момент на "узряване" дето не може да се пренебрегне.

Та затова не се надявай на 20% от обявената цена - няма как да стане. Може да го купиш с 20% надолу от обявената цена от преди 6 месеца на същия имот (от преди узряването), ама няма как да смъкнеш цена с 35% на момента, но пък може да го вземеш с 35% надолу от цената преди година и половина да речем.

Знам, че тука някой ще каже - аз купих с 20% надолу, ама този човек не казва, че примерно имота е бил да кажем обявен за 900 преди година и той си го е "следил" и е предлагал постоянно да кажем 720 и най-накрая продавача е кандисал ама тогава да кажем цената в сайта вече е била 800. Та от гледна точна на продавача отстъпката е 10%, а от гледна точна на купувача - 20%.
Анонимен потребител
Re: очаквана отстъпка
25-05-2011 - 10:43:47
Тука тенденциите нямат нищо общо.
Ти не гледаш ли имоти, които са над възможностите ти?
Предполагам гледаш и ако някой ти хареса - пробваш се с оферта. Ако стане стане, ако не - здраве да е.
По същия начин и продавача се пробва - гледа някой с пари - що да не се пробва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход