Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разговор със строител

Публикувано от Гладен Брокер 
Разговор със строител
17-05-2011 - 22:53:41
Случая:

Сграда, ново строителство с транспарант на най-известната фирма в БГ "FOR SALE" ООД. На транспаранта мечтаната цена е 450Е.

Отивам аз да огледам, меря чистата квадратура (разбирай полезната жилищна площ) без общите части, тераси.

100те квадрата чиста квадратура ме удовлетвориха и за да няма недоразумения казах моята цена: 33К евро за целия имот (с вкл. общи части, тераси и разбира се ДДС).

Очаквах драматизирани пазарлъци или директен отказ от строителя, но за моя изненада той каза че ще помисли и до 3 дена ще се ми се обади. Резултат: на 5-тия час след огледа отговорът беше- ДА!

Държа да отбележа обаче, че още по телефона предупредих строителя, че ще идвам специално за огледа от чужбина, че за мене 1м2 е 1м2 и нито см по-малко и ще купувам цял имот (с вкл. всякакви общи части, тераси, мазета, гаражи) и че офертата ми ще се базира на чиста квадратура с вкл. ДДС. Така че правилата на играта бяха ясни още преди огледа.
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:12:44
ще доуточня че общата площ на жилището вкл. общите части е 137, 36м2, от които 16м2 тераси. Отделно към жилището има складово помещение (мазе) 12м2 и паркомясто под сградата. Има разрешение за ползване А.16.
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:13:51
Аз миналта седмицамица си направих екперимент с един строител. Е така от люпопитство и да видя кога ще ме изгони. Стартова цена 81 000 евро. В резултат на аналогично обяснения, че сега идвам в България се правех на ударен при всички, ама тука в България имало общи части това-онова. Аз всеки път изразявах скептицизъм, че се съмнявам това да е така и че трябва да проуча въпроса поддържайки поведението, че имам усещането, че ме лъже само защото не съм живял скоро тук.
Казах му, това не може да бъде, никой не би плащал за квадратура, която не е в рамките на жилището.
Накрая се разбрахме да говорим в чисти метри. стигнахме до 600 на квадрат. което правеше 57600 евро или 23 400 евро отстъка.
Казах си не е зле, ама повече от 550 на квадрат не давам. Той като се обиди, мани-мани. Направо на лична основа го взе. Страшен театър, само заради него си труваше начинанието. Накарая се разбрахаме, че няма как на 550 да стане, ама за всеки случай си записа телефона ми. Не се е обадил, но и да не се обади 23 400 евро на час е една добра печалба, струва ми се.

Моля и други да споделят опита си. Естествено пазарене с частни лица и лелки в пенюар не ме интересуват. Там сигурно ще те изгонят и на първите 5% отбивка.Строителите обаче са наясно, че палачинката се обърна и там отстъпка от едно 30% май си е в реда на нещата.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:16:17
а като се събудихте..какво стана
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:28:39
грийн-е, виждам че не съм единственият разбрал силата на кеша в днешно време да убеждава.

Пак за сведение на читателите ще призная че аз лично също се учудих и ме налегнаха съмнения, но се оказа че сградата е строена върху наследствен имот на самият строител. После като си направих сметка той не е калкулирал цена на земята тъй като не е давал пари за нея. А с продажбите ще си изчисти капиталите вкарани в тухли и дори с малка печалба, като само ще прежали наследствената земя.
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:30:43
Търсиха може би аспирин, а доколкото виртуално ги познавам-зелева чорба.
Аз пък вчера си нямах работа и отидох в дилъра на Порше. Гледам едно Кайенче, черно, 400 коня, 72000 евро му искат, с ДДС. Викат-тия да не са луди, купчина ламарина, аз парите да не ги намирам на улицата. И като се почна една, аз давам 35000, те искат 70000, това, онова, накрая го взех с нов комплект гуми общо за 45500. Нали добре съм се справил, а?
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:33:32
Quote
Гладен Брокер
грийн-е, виждам че не съм единственият разбрал силата на кеша в днешно време да убеждава.

Пак за сведение на читателите ще призная че аз лично също се учудих и ме налегнаха съмнения, но се оказа че сградата е строена върху наследствен имот на самият строител. После като си направих сметка той не е калкулирал цена на земята тъй като не е давал пари за нея. А с продажбите ще си изчисти капиталите вкарани в тухли и дори с малка печалба, като само ще прежали наследствената земя.

Твоят кеш може само да убеди кварталната баничарница да ти продаде тава с банички. Нищо друго.
Абе я кажи кой е тоя строител, щом му е наследствена земята и ги подарява апартаментите, да ходя да му ги изкупя всичките.
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:34:46
Quote
greenbul
Аз миналта седмицамица си направих екперимент с един строител. Е така от люпопитство и да видя кога ще ме изгони. Стартова цена 81 000 евро. В резултат на аналогично обяснения, че сега идвам в България се правех на ударен при всички, ама тука в България имало общи части това-онова. Аз всеки път изразявах скептицизъм, че се съмнявам това да е така и че трябва да проуча въпроса поддържайки поведението, че имам усещането, че ме лъже само защото не съм живял скоро тук.
Казах му, това не може да бъде, никой не би плащал за квадратура, която не е в рамките на жилището.
Накрая се разбрахме да говорим в чисти метри. стигнахме до 600 на квадрат. което правеше 57600 евро или 23 400 евро отстъка.
Казах си не е зле, ама повече от 550 на квадрат не давам. Той като се обиди, мани-мани. Направо на лична основа го взе. Страшен театър, само заради него си труваше начинанието. Накарая се разбрахаме, че няма как на 550 да стане, ама за всеки случай си записа телефона ми. Не се е обадил, но и да не се обади 23 400 евро на час е една добра печалба, струва ми се.

Моля и други да споделят опита си. Естествено пазарене с частни лица и лелки в пенюар не ме интересуват. Там сигурно ще те изгонят и на първите 5% отбивка.Строителите обаче са наясно, че палачинката се обърна и там отстъпка от едно 30% май си е в реда на нещата.

Кажи го и твоя строител къде е, при тези намаления може да го изкупя и него.
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:38:56
Подобни отстъпки са напъно възможни. Вземете ситуацията, къето дузина канарчета са платили доста над себестойността с вклюена прилична печалба и примерно вече строителят е избил почти всички разходи. Почти всички но не баш всички и продължава да плаща заем към банката. Лихвите си текат всеки месец, а купувачи няма и няма. Какво ще предпочете да продаде оставашите апартаменти дори и на загуба, но в крайна сметка да излезе на печалба или години наред да плаща лихви на банката докато цената на жилищата падне толкова, че вече не е ясно дали точно него ще го огрее да продаде. Мислете по-глобално. В някой случаи продажба на част от апартаментите на цена на кв.м. която калкулирана в/у цялата сграда би довела до загуба, в крайна сметка е единствения начин да се докара печалба.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Разговор със строител
17-05-2011 - 23:41:41
имотко, ами да се обзаложиме, че на тази цена която казах ще можеш да закупиш останалите свободни апартаменти а? Ще ми напишеш една записна заповед на стойност 20К евро като гаранция за облога, пък аз ще се задължа да постигна цена 330 евро м2 чиста площ за апартаментите които ти ще изкупиш. Информация за сградата още няма да ти давам, само ще кажа че е в много посещавано градче в обл. Пловдив.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-17 23:45 от Гладен Брокер.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход