Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Темата за квартирата в NewYork

Публикувано от DonCorlleone 
Темата за квартирата в NewYork
07-05-2011 - 17:06:59
Здравейте в една тема имаше клип от които много се впечатлих , някакво момиче което живее в квартира около 8 м2 мисля..... някои ще даде ли link към клипа , моля ви!
Re: Темата за квартирата в NewYork
07-05-2011 - 17:12:08
Re: Темата за квартирата в NewYork
07-05-2011 - 17:14:58
Благодаря ти много за бързата намеса !
Re: Темата за квартирата в NewYork
07-05-2011 - 19:10:47
Преди доста години ми се наложи да остана за 3-4 дни в NY.Така попаднах в някакво бивше общежитие,на няколко пресечки от Бродуей.Стаите бяха много подобни на тази от клипа.Сградата беше разделена наполовина.Едната част се даваше под наем,но в другата живееха хора за постоянно.Една стая е горе-долу там някъде-десетина квадрата.В нея има легло,шкафче,бюро и хладилник.Няма място за друго.Някога баните са били общи-един етаж само с душове и мивки.Но после за изкарани по стаите и са пак като в клипа-под 2 квадрата.
Това като го гледам,ще да е някъде в най-старта част на NY-там сградите са вече доста амортизирани,но все още се намират ентусиасти да купуват.Не знам историята на NY и не знам от кого са строени тия сгради,но знам,че там има ужасно много бивши общежития.В Бронкс,частта дето е близо до парка,е същата работа.Но там съм минавал само денем и набързо.Бронкс не е място,на което си заслужава непознат бял човек да замръкне.Нищо,че е на 5 мин пеша от Бродуей...друг свят е просто.
Re: Темата за квартирата в NewYork
07-05-2011 - 19:18:54
avatar
Quote
salvador
Преди доста години ми се наложи да остана за 3-4 дни в NY.Така попаднах в някакво бивше общежитие,на няколко пресечки от Бродуей.Стаите бяха много подобни на тази от клипа.Сградата беше разделена наполовина.Едната част се даваше под наем,но в другата живееха хора за постоянно.Една стая е горе-долу там някъде-десетина квадрата.В нея има легло,шкафче,бюро и хладилник.Няма място за друго.Някога баните са били общи-един етаж само с душове и мивки.Но после за изкарани по стаите и са пак като в клипа-под 2 квадрата.
Това като го гледам,ще да е някъде в най-старта част на NY-там сградите са вече доста амортизирани,но все още се намират ентусиасти да купуват.Не знам историята на NY и не знам от кого са строени тия сгради,но знам,че там има ужасно много бивши общежития.В Бронкс,частта дето е близо до парка,е същата работа.Но там съм минавал само денем и набързо.Бронкс не е място,на което си заслужава непознат бял човек да замръкне.Нищо,че е на 5 мин пеша от Бродуей...друг свят е просто.

Реално погледнато, тук такова чудо не можеш да намериш. Дори и блоковете- общежития, имат отделни боксониерки- стая с кухня- бокс, входно антре, баня, балконче.
Това, което си виждал, въобще разрешено ли е да се дава под наем и каква е сумата?
Re: Темата за квартирата в NewYork
07-05-2011 - 20:41:59
Не помня колко беше,но струваше малко...15-20 долара примерно...
За разрешено...ами така са строили хората преди век там.Не знам какво ги е накарало и каква функция са имали тези сгради когато са били строени.Чак до там от архитектурната история на града не съм се интересувал.Изобщо за тоя град познанията ми са съвсем повърхностни...Голяма лудница е и никъде не можеш да отидеш,без да се сбуташ с някого.Ако в един момент улиците започнат да стават по-мръсни и по-рядко да срещаш хора,не е зле да видиш на картата къде си....защото това са признаците,че се набутваш или в индустриален район,или в гето.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-07 20:46 от salvador.
Re: Темата за квартирата в NewYork
08-05-2011 - 14:24:09
avatar
Ах ах горките ню-йоркчани добре, че е Камито да ги светне, колко по-добре е да живееш в Люлин 154.
Re: Темата за квартирата в NewYork
08-05-2011 - 15:13:23
Ами gekko...от опит ти казвам,че Люлин е по-добро място за живеене,сравнеnо с някои квартали на NY.
Re: Темата за квартирата в NewYork
08-05-2011 - 19:23:52
avatar
Quote
salvador
Ами gekko...от опит ти казвам,че Люлин е по-добро място за живеене,сравнеnо с някои квартали на NY.

Но няма да се намери никой, който да твърди, че Бронкс или Бруклин не са гета. Южен Бронкс е най-бедната дупка в САЩ, даже по-зле и от Детройт. За разлика от тук, където една лелка се опитва да твърди, че Люлин е по-хубаво от Лозенец, защото имало детска градина и училище...

Хората правят мястото.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Темата за квартирата в NewYork
08-05-2011 - 19:48:46
avatar
Quote
dodo2
За разлика от тук, където една лелка се опитва да твърди, че Люлин е по-хубаво от Лозенец, защото имало детска градина и училище...

Хората правят мястото.

Да, хората правят мястото, а ти превърна този форум в посмешище.
Като дойде от село, не намери ли време да пообиколиш София, та да не цепиш тъпотии?
Лозенец е централен квартал, в който има всички комуникации, нищо че е презастроен.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход