Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

интересна случка от днес...

Публикувано от Гладен Брокер 
Re: интересна случка от днес...
17-04-2011 - 22:57:56
avatar
Quote
dodo2
Няма да ти преча да си фантазираш, за да не ти разваля нереалния свят в който си живееш. Рано или късно това води до шизофрения, а тогава връщане назад няма. Така че все пак се замисли навреме за всичките тия "имам 18 имота, купувам злато" и т.н. блянове.

Ти се замисли какво имаш и имаш ли нещо въобще? Щото най-голямата трагедия е да осъзнаеш освен че нямаш нищо и че нищо не си създал. Ако някой ти пречи да се самоубиеш, това съм аз!
Анонимен потребител
Re: интересна случка от днес...
18-04-2011 - 20:29:06
Аз го виждам така:
1) доста отложени продажби от средата на 2006 насам
2) доста хора с над 70% собствени средства живеещи под наем
3) здраво печатане на пари и съответно обезценка на "хартийките"
4) задаваща се инфлация 5.6% за последната година.
5) Цени към момента съизмерими с 2000 година по отношение на заплати и 2004 по отношение на инфлация.
6) Черните краски дето ги описваш по-скоро са в полза да извадиш парите от банката и да купиш имот ако имаш необходимост.
Анонимен потребител
Re: интересна случка от днес...
18-04-2011 - 20:38:06
Ми то сега цените са на ниво 2004 спрямо инфлацията smiling smiley
Балонът взе да се надува яко след средата на 2006.
До началото на 2004 имаше поскъпване съизмеримо с инфлация и ръст на доходите.

Знаеш ли кое е странното, че аз през 2004-2005 говорих същото каквото ти сега.
Имам усещането, че както ти сега говориш за 2004-2005 така някой друг ще говори за 2011 smiling smiley
Анонимен потребител
Re: интересна случка от днес...
18-04-2011 - 20:41:08
Додо, ще го кажа и на теб както на Камелия преди време - човек като изтърве влака има опция за самолет - понякога даже по-евтино излиза smiling smiley
Re: интересна случка от днес...
18-04-2011 - 20:45:08
avatar
Quote
Тинки Уинки
Аз го виждам така:
1) доста отложени продажби от средата на 2006 насам
2) доста хора с над 70% собствени средства живеещи под наем
3) здраво печатане на пари и съответно обезценка на "хартийките"
4) задаваща се инфлация 5.6% за последната година.
5) Цени към момента съизмерими с 2000 година по отношение на заплати и 2004 по отношение на инфлация.
6) Черните краски дето ги описваш по-скоро са в полза да извадиш парите от банката и да купиш имот ако имаш необходимост.

1. Не, единици са като теб.
2. Също не.
3. Пак не- няма начин, докато борда е в сила.
Анонимен потребител
Re: интересна случка от днес...
18-04-2011 - 21:22:07
Печатат за $ и евро, не левчета.
Re: интересна случка от днес...
19-04-2011 - 09:15:40
avatar
Quote
Тинки Уинки
Печатат за $ и евро, не левчета.

Напечатаните $ и евро надуват нови балони - храни и енергоносители. Натам са се насочили тоя път парите. За нов балон при имотите поне 10 години изчакайте.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: интересна случка от днес...
19-04-2011 - 10:00:05
Е, ти си знаеш най-добре - виждам някакво заформило се вътрешно убеждение у теб. При всички положения е по-добре, отколкото лятото на 2008 г., ако имаш събрани пари. Според мен инфлацията ще оказва натиск върху потреблението в близката една година, което значи, че ще трябва да харчиш повече за храна примерно или да си позволяваш по-малко, защото доходите не растат с инфлацията, а са замръзнали в момента. Което веднага се чувства като спад в стандарта на живот. Когато се харчи повече за храна, не ти е до имоти. Не искам да обвързвам никого с горното мнение.
Re: интересна случка от днес...
19-04-2011 - 10:26:46
avatar
Quote
Тинки Уинки
Додо, ще го кажа и на теб както на Камелия преди време - човек като изтърве влака има опция за самолет - понякога даже по-евтино излиза smiling smiley

тука се издъни!
Опциите за евтин самолет са поне месец-два преди полета
ако си изтървал влака ще ти излезе солено да пътуваш със самолет в последния момент!

Ясно колко си пътувал!

ама то с тази твоята ипотека няма пари за храна, какви влакове и екскурзии...

още повече да пътуваш с влак си е мизерно преживяване в общия случай, особнно към дестинации за самолети smiling smiley
Re: интересна случка от днес...
19-04-2011 - 10:42:33
Quote
Тинки Уинки
Къде съм казал, че не е имало балон?
Много ти се иска да съм го казал ама не съм. Вземи прочети какво съм писал от 2003 година насам - не като теб и другите герои от началото на 2008.
Ето го балона - виж го хубаво кога е започнал и кога свършил:

Ето ти и една друга графика дето имотенбалон никога няма да е покаже на сайта си ама както виждаш е точно от там



Айде сега видя ли го балона?

Тинки , графиката е на сайта и не я крия smiling smiley

Разликата с 2001-2 е , че в момента има 8 милиарда жилищни кредити , предлагането е доста по голямо от тогава, както и населението по-малко с близо 600 000 души.

За София очаквам по НСИ средната цена да достигне 730-760 евро, до края на годината
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход