Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти

Публикувано от ПОМЕЩИК 
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
03-04-2011 - 15:00:52
Пунди да ти имам лукса.Ти изобщо знаеш ли какво е лукс?София се напълни с цигани и мизерници.Блоковете са на една ръка разстояние,улиците мръсни,градския транспорт отвратителен,навсякъде опърпани и нещастни хорица.Какъв лукс виждаш?Това че няколко футболисти и курви-чалгарки се мислят за елит и лукс е направо смешно.
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
03-04-2011 - 15:07:53
avatar
Quote
batko
Пунди да ти имам лукса.Ти изобщо знаеш ли какво е лукс?София се напълни с цигани и мизерници.Блоковете са на една ръка разстояние,улиците мръсни,градския транспорт отвратителен,навсякъде опърпани и нещастни хорица.Какъв лукс виждаш?Това че няколко футболисти и курви-чалгарки се мислят за елит и лукс е направо смешно.

Не знам към кого се обръщаш, но предполагайки, че е към мен като автор на темата, аз съм я пуснал защото не съм съгласен, че посочените имоти щяли да си пазят или покачват цената, а въобще не обсъждам колко са луксозни. Посочил съм що е лукс според закона и проектозакона. Винаги се позовавам на закон. Затова ако имаш някакви претенции кое било и кое не било луксозно, съди парламента или общината:] Бълнуванията на брокерите за луксозните имоти не са верни. Цената ще си запази най масово търсения имот, а това е двустайния апартамент старо строителство /независимо от типа му/
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
03-04-2011 - 19:31:59
Quote
PER0

Заплатите имат малко участие в определянето на цените....

Още първото твърдение ти е ТОТАЛНО грешно ..
Цените се определят ОСНОВНО от доходите(а в БГ доходите са основно от заплати/пенсии), да не кажа че е единственото. Няма ли доходи - НЯМАТ и цена имотите. Примери в БГ колкото искаш - поне 500 села.
И обратния пример - защо в София, Варна - цените са най-високи за БГ - нима щото са "топ локейшън" - квото и да значи това, нима щото условията за живот са най-качествени, най-здравословни, най-сигурни и т.н.
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
03-04-2011 - 19:59:41
avatar
Quote
bota156
Quote
PER0

Заплатите имат малко участие в определянето на цените....

Още първото твърдение ти е ТОТАЛНО грешно ..
Цените се определят ОСНОВНО от доходите(а в БГ доходите са основно от заплати/пенсии), да не кажа че е единственото. Няма ли доходи - НЯМАТ и цена имотите. Примери в БГ колкото искаш - поне 500 села.
И обратния пример - защо в София, Варна - цените са най-високи за БГ - нима щото са "топ локейшън" - квото и да значи това, нима щото условията за живот са най-качествени, най-здравословни, най-сигурни и т.н.


Глупости на търкалета! Цените се определят от търсенето и предлагането. Търсенето може да се повиши при наличие на достатъчно средства и нужди. Независимо от финансирането. Ако чакате да купувате имоти с финансиране от заплати, нещо сте се сбъркали. За това си има банки.
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
03-04-2011 - 20:02:07
Quote
bota156
Quote
PER0

Заплатите имат малко участие в определянето на цените....

Още първото твърдение ти е ТОТАЛНО грешно ..
Цените се определят ОСНОВНО от доходите(а в БГ доходите са основно от заплати/пенсии), да не кажа че е единственото. Няма ли доходи - НЯМАТ и цена имотите. Примери в БГ колкото искаш - поне 500 села.
И обратния пример - защо в София, Варна - цените са най-високи за БГ - нима щото са "топ локейшън" - квото и да значи това, нима щото условията за живот са най-качествени, най-здравословни, най-сигурни и т.н.

Не, това е едно много популярна заблуда, и фактите го доказват - цените се вдигат първи, заплатите са последни по веригата. Ето ти пример. Ако ти като работник правиш на фирмата 2000лв, но заплатата ти е 500лв, то за фирмата остават 1500лв. Ако следващия месец обаче заработиш 2500лв, то ти отново си взимаш 500лв, но за фирмата остават вече 2000лв, и фирмата разполага с повече пари. Както казах заплатите са последни по веригата, и последни ще бъдат коригирани - след няколко месеца или година. Поради специфични за БГ особености заплатите са една доста малка част от паричния поток, може би около 5-6%, докато за други страни този процент достига до 50-60%. Затова и заплатите в БГ имат много малка тежест при формирането на цените, и не могат да влияят в значителна степен. Цените са най високи в големите градове, защото паричната маса е съсредоточена там.
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
03-04-2011 - 22:16:08
Quote
ПОМЕЩИК
Според повечето водещи брокери само този тип имоти щяли да запазят или покачат цените си. Само, че искам да добавя, че това твърдение е напълно погрешно. Масовия купувач не търси луксозни имоти а тенденцията за запазване или покачване на цените винаги е там където има най-много търсене. А това за големия град е двустайния апартамент на КОМУНИКАТИВНО място. Щото има доста добри локации, но не са достатъчно комуникативни.Средностатистическия купувач на първо жилище е млад около 20-25годишен, скоро навлязъл на пазара на труда търсещ близост до метро и други комуникации в транпорта и съобщенията. Не е някаква мутра с МL, търсещ си луксозен имот. Аз даже мисля, че на луксозните имоти под натиск за бърза продажба има най-голям спад в договорената цена.

+1

само да поправя малко - виждам че купувачите за които говориш са вече главно 30-35 годишни т.нар. "юпита" (до колкото ги има в бг), а не 20 годишни продали нивата на дедо... но иначе си прав.


иначе за "топ имотите" е малко изкривено, сега като няма лев прецаканите мутрички си ги менкат вместо разплащане (както правеха едно време с мерцедесите като закъсат) - вземи тоа мезонет на пампорово пък ми дай доскотеката и тая година, дай ми парцела на каварна пък ще ти уредя вноса... и така... трудно ше намериш реален пазар на седемцифрените имоти за да прецениш как са цените....
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
04-04-2011 - 00:03:11
Quote
PER0
Quote
bota156
Quote
PER0

Заплатите имат малко участие в определянето на цените....

Още първото твърдение ти е ТОТАЛНО грешно ..
Цените се определят ОСНОВНО от доходите(а в БГ доходите са основно от заплати/пенсии), да не кажа че е единственото. Няма ли доходи - НЯМАТ и цена имотите. Примери в БГ колкото искаш - поне 500 села.
И обратния пример - защо в София, Варна - цените са най-високи за БГ - нима щото са "топ локейшън" - квото и да значи това, нима щото условията за живот са най-качествени, най-здравословни, най-сигурни и т.н.

Не, това е едно много популярна заблуда, и фактите го доказват - цените се вдигат първи, заплатите са последни по веригата. Ето ти пример. Ако ти като работник правиш на фирмата 2000лв, но заплатата ти е 500лв, то за фирмата остават 1500лв. Ако следващия месец обаче заработиш 2500лв, то ти отново си взимаш 500лв, но за фирмата остават вече 2000лв, и фирмата разполага с повече пари. Както казах заплатите са последни по веригата, и последни ще бъдат коригирани - след няколко месеца или година. Поради специфични за БГ особености заплатите са една доста малка част от паричния поток, може би около 5-6%, докато за други страни този процент достига до 50-60%. Затова и заплатите в БГ имат много малка тежест при формирането на цените, и не могат да влияят в значителна степен. Цените са най високи в големите градове, защото паричната маса е съсредоточена там.

Така е, но за кои цени говориш? Защото тук става въпрос за имоти. Това е като инфлацията - колкото повече се повишава, толкова повече цените на имотите ще падат, защото тя ще "изсмуква" свободните пари! Няма потребителска кошница с включен апртамент вътре... колкото и голяма да е!
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
04-04-2011 - 11:59:10
ПОМЕЩИК, да не би да си искал да се кръстиш "ПОМЕШЧИК" ?
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
04-04-2011 - 15:53:10
avatar
Явно човекът си има собствено Помещение, че в чест на него се е кръстил така? *angel*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: цените на качествените, на добра локация добре изпълнени луксозни имоти
04-04-2011 - 16:19:48
Quote
ПОМЕЩИК
Ако чакате да купувате имоти с финансиране от заплати, нещо сте се сбъркали. За това си има банки.

А пък лихвите ще връща внучето на мойта тъща!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход