Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"

Публикувано от greenbul 
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
01-04-2011 - 08:54:21
Quote
dodo2
Последните две седмици точно спадът нарастна два пъти (даже през последните 4 седмици) - ако преди беше по 0.5% на месец, сега е 1.1% за последните 28 дни (за София, офертни цени в imоt.bg).

Това не е никак добра новина. Аз предпочитам да има едно мощно спекулативно покачване на цените с 15-20% до края на годината. Това ще подмами в трапа и последните останали наивници да се загробят с ипотеки от по 8-10%. И като приемат по-късно закон за фалита на частните лица лихвите ще отидат на 12-14% - с две думи ще се заформи "The perfect storm". От там нататък работата е ясна...
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
01-04-2011 - 10:28:03
Quote
Seira
Quote
dodo2
Последните две седмици точно спадът нарастна два пъти (даже през последните 4 седмици) - ако преди беше по 0.5% на месец, сега е 1.1% за последните 28 дни (за София, офертни цени в imоt.bg).

Това не е никак добра новина. Аз предпочитам да има едно мощно спекулативно покачване на цените с 15-20% до края на годината. Това ще подмами в трапа и последните останали наивници да се загробят с ипотеки от по 8-10%. И като приемат по-късно закон за фалита на частните лица лихвите ще отидат на 12-14% - с две думи ще се заформи "The perfect storm". От там нататък работата е ясна...

Ако приемат закона за фалита това ще е краят на всяка надежа за набалончване посредством кредит. Никоя банка няма да отпуска пари на българските тарикати. А и 12-14% лихви не съм сигурен, че ще успеят да покрият загубите, ако законът се въведе със задна дата.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
01-04-2011 - 10:46:56
avatar
Такъв закон без натиск от ЕС в Бг не биха приели никога. Въпроса е може ли изобщо да бъде оказван такъв натиск от ЕС или това си е самостоятелно решение на отделните страни ? Банките, които оперират в Европа са същите и у нас ?!?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
01-04-2011 - 22:34:39
avatar
Quote
greenbul
Quote
Imotko



Най-ме кефи хоризонталната пунктирана линия въ графикатаwinking smiley
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
01-04-2011 - 23:03:57
Quote
ПОМЕЩИК
Quote
greenbul
Quote
Imotko



Най-ме кефи хоризонталната пунктирана линия въ графикатаwinking smiley

нормално е да се отчита един ръст от около 5% на година поради спад в покупателната сила на парите това е пунктираната линия. Другото е балон, чудовищен балон. Ако не беше балон самите банки щяха да купуват имоти, а те ги наемат. Ако накой твърди, че ръста е бил нормален, тук щяха да са Тръм и Бъфет ...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
1.9
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
02-04-2011 - 12:42:28
Струва ми се, че последната фаза е твърде "свита" по скалата на времето.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
02-04-2011 - 12:50:20
Quote
1.9
Струва ми се, че последната фаза е твърде "свита" по скалата на времето.

Последната фаза зависи от манталитета.
Спомни си само за бабите, дето нямат пари за храна, но живеят в четиристайни на бул. Витошка...
1.9
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
02-04-2011 - 14:28:40
Quote
okorosent
Quote
1.9
Струва ми се, че последната фаза е твърде "свита" по скалата на времето.

Последната фаза зависи от манталитета.
Спомни си само за бабите, дето нямат пари за храна, но живеят в четиристайни на бул. Витошка...

Съгласен! Имах предвид, че е непропорционално свита.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
02-04-2011 - 14:37:44
Мисля, че графиката може да пъде още по-отевсна в САЩ.
Там нещата минават бързо, ярко и болезнено smiling smiley
Просто там хората правят бизнес, а у нас се надцакват. Затова нашата може да е 15 години полегат спад, докато отвъд океана всичко ще свърши за 2-3 год.

*drunk* Превърти видеото на 9:48 *drunk*



Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
03-04-2011 - 19:49:25
Молите ли се на графиката, молите ли се? Наивници.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход