Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Задача

Публикувано от dodo2 
Re: Задача
19-03-2011 - 10:26:36
Quote
Imotko
Ако среден клас викате на ново строителство в Младостите, аз съм съгласен. За Люлин - 400-450, за любимото ми Борово 650-900, за още по любимото ми Стрелбище - 850-1150, за Иван Вазов - там не е за форумци.

Имотко, не знам на теб ли да вярваме или на очите си.

[bit.ly]

Според офертите, цени в Иван Вазов под и около 1000 евро/кв са факт.
Re: Задача
19-03-2011 - 11:27:42
Quote
Satori
Quote
Imotko
Ако среден клас викате на ново строителство в Младостите, аз съм съгласен. За Люлин - 400-450, за любимото ми Борово 650-900, за още по любимото ми Стрелбище - 850-1150, за Иван Вазов - там не е за форумци.

Имотко, не знам на теб ли да вярваме или на очите си.

[bit.ly]

Според офертите, цени в Иван Вазов под и около 1000 евро/кв са факт.

Ха,ха,ха. Това е толкова апартамент, колкото аз съм римския папа. Това е предпоследен етаж в недовършена офис-сградичка, долепена до стоетажен блок. Можеш да го видиш там, където си видял и тази оферта.
Re: Задача
19-03-2011 - 12:08:33
Satori , ти прочете ли вниметелно и разбра ли, че в тази сграда няма "разр. за ползване" и сещаш ли се защо цената е такава ?
Re: Задача
19-03-2011 - 14:30:56
Не, не знам защо няма разрешение за ползване. Не знам и коя е и сградата - честно казано не ме и интересува.

Ето ви още примери - 88 имота с цена на кв. под 1150 евро
[bit.ly]

Сигурен съм, че ще намерите на всеки по някой кусур, сигурен съм, че и никой няма да свали и от цената и няма да падне до 1000 или под 1000 - даже напротив - всички трябва да вдигнат цените, за да достигнат до очакванията на Имотко.
Re: Задача
19-03-2011 - 15:53:12
avatar
Quote
Тинки Уинки
dodo2, крайно време е да вземеш да си направиш графиките да отчитат инфлация, ръст на доходите и т.н.

Тогава ще разбереш че това дето го чакаш, всъщност е вече факт.

Цената на сиренето за добро или за лошо влияе.
Ако на теб жилището ти не е първа грижа - ОК, ама на 90% от хората им е.
Затова като правиш анализи трябва да се съобразяваш не с това какво ти мисли и ти как би постъпил, а с това как масата ще постъпи.

Т.е. 90% от хората нямат жилище ли? Аз мислех, че по друг начин стоят нещата... smiling smiley

Коригирането на цената с инфлацията има смисъл от инвестиционна гледна точка (ако купуваш с цел продажба). Тъй като това не се практикува особено, по-скоро жилищата се купуват еднократно, има смисъл да се коригира с ръста/спада на заплатите. Ако ми кажеш източник на верни данни с такава информация, ще съм много благодарен. Данните в НСИ са несериозни, предвид криминализираната ни държава, където 90% вършат престъпления (макар и малки) като укриват данъци и данните за заплатите са неверни.
Анонимен потребител
Re: Задача
20-03-2011 - 11:07:44
Додо, само заради това, че данните за заплати не ти отърват не може да ги наричаш несериозни.

Айде предлагам ти друго - използвай статистиката от собствените си доходи. Надявам се поне тя да е достоверна за теб smiling smiley

За да видиш "балона" и спукването му не може да не отчиташ, че мериш в хартийки, а тези хартийки се обезценяват.
Re: Задача
20-03-2011 - 15:21:16
avatar
Моите доходи още преди началото на графиката са единствено от дивиденти и са съвсем далеч от средното за населението (и като абсолютна стойност и като промени от година на година). А данните на НСИ не че не ми отърват, но са неверни. Това не значи, че няма да се получи някаква коригирана графика, но просто няма как да се правят заключения на базата на нея, освен "цените според доходите са по-ниски от 2000 г.". Ама с колко - никой не знае.
На всеки набор от частични данни следва да се определя и статистическа грешка (разминаване с резултата от пълните данни), тук това е невъзможно. Едно е да се каже 1000 евро +/- 20 евро и друго е да се каже 1000 евро +/- 200 евро (например за графиката на imoti.net).
Анонимен потребител
Re: Задача
23-03-2011 - 07:37:21
Добре де, що не го направиш, пък хората да решат върши ли работа или не.
Реално, като не се предоставя подобна информация, доста хора живеят с някакви илюзии.

Примерно imotenbalon изкара подобна графика тука във форума, но на сайта си не я слага, защото не е в тон с партийната линия.
Re: Задача
23-03-2011 - 13:15:56
avatar
Quote
Тинки Уинки
Добре де, що не го направиш, пък хората да решат върши ли работа или не.
Реално, като не се предоставя подобна информация, доста хора живеят с някакви илюзии.

Примерно imotenbalon изкара подобна графика тука във форума, но на сайта си не я слага, защото не е в тон с партийната линия.

Ти нали пусна по-горе, нищо че е до септември, достатъчно показателна е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход