Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!

Публикувано от darkside 
9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 11:19:27
Може и да не е съвсем равно! И 6-та е достатъчно...... Ще има купчинки които си имат имена: Купчинка Флоримонт, Лагера тюлип , 7-те купчинки на Сахиба и т.н...........А сега сериозно майна! Какво мислите по въпроса? Във форум за имоти такава тема е като оная мисъл, в къщата на обесен да говориш за въже, но все пак хипотетично съществува такава опастност!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-12 12:09 от darkside.
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 12:29:31
darki, за новото строителство - едва ли ще стане на купчинки. По-скоро - като в Нова Зеландия ще падат стени, дограми и
фасадни изолации. Виж, центъра на София, дето има 1-2 апологети тука ще стане на купчина.
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 15:35:53
Теорията и практиката са две различни неща. Не мисля, че в БГ има сгради, които реално да издържат 9-та по Рихтер повече от 30 сек. ! Много зависи точно как ще разлюлее и колко продължително, все пак!
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 16:15:52
Quote
paio
Теорията и практиката са две различни неща. Не мисля, че в БГ има сгради, които реално да издържат 9-та по Рихтер повече от 30 сек. ! Много зависи точно как ще разлюлее и колко продължително, все пак!

Не е и нужно.Има земетръсни зони , те не са голословно поставени.
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 16:35:40

      Софийска сеизмична зона

Тази сеизмична зона съвпада със Софийската котловина и обкръжаващите я планини. Епицентрите на известните силни земетресения са разположени между центъра на гр. София и югозападните околности. Хипоцентрите на земетресенията оконтурват активно разломяване на дълбочина от около 30 km.

Максималната описана интензивност е X степен за епицентралната зона за земетресението от 30.09.1858 г. с оценен магнитуд от 6.6. Като цяло, конфигурацията на изосеистите маркира главните линии на сеизмична чувствителност и активност с направление СЗ-ЮИ и ЮЗ-СИ. Изчислено е, че земетресения с магнитуд М = 7.0 могат да се очакват на всеки 800 години.
Стана ми интересно и прочетох това. Все пак това е теория, но най силното земетресение станало в нас и в цяла Европа миналия 20 век е в Кресна (България) около 7.6 (все пак сеизмологията не е била доста развита тогава). Това може да предполага че 9 по Рихтер е много-много-много малко вероятно. Друг въпрос е, какво ще се случи в София (или др. град в България) при трус от 6 по Рихтер.
P.S. аз лично не съм мазохист и не искам да разбирам последствията.
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 17:42:18
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 17:58:29
Да се изнасяме ли от центъра?
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 18:15:06
avatar
Пиши ми на лични кога тръгваш, за да мога и аз да стегна багажа.
Щот като друсне ще е късно ....
Апартаментът е ипотекиран, не ми пука, банката да му мисли ....

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 18:23:02
Re: 9-та по Рихтер и Софийското "равно" поле!
12-03-2011 - 21:30:59
Quote
darkside
Може и да не е съвсем равно! И 6-та е достатъчно...... Ще има купчинки които си имат имена: Купчинка Флоримонт, Лагера тюлип , 7-те купчинки на Сахиба и т.н...........А сега сериозно майна! Какво мислите по въпроса? Във форум за имоти такава тема е като оная мисъл, в къщата на обесен да говориш за въже, но все пак хипотетично съществува такава опастност!

Ето какво е казал министърът на финансите на Нова Зеландия на 9 март 2011г. по повод щетите от двете земетресения там (през 2010г. се очаква нейния БВП да е по-малко от 195 милиарда ново зеландски долара):
Based on an early assessment of the combined cost of the two earthquakes, the cost to the Government could be about $10 billion over the next few years. This will almost certainly involve a combination of the Government taking on a bit more debt in the short term.

Така, че в България вместо увеличаване на правителствения дълг решението, в случай на толкова много щети, може да бъде ускорено намаляване на разходите за заплати и осигуровки на бюджетниците (през 2010г. разходите на консолидирания държавен бюджет за заплати и осигуровки на бюджетниците надминаха 5 милиарда лв.) за да може правителството да помогне на тези на които е сринато жилището.


[www.minfin.bg]
[www.imf.org]
[www.parliament.nz]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход