Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Допълнителните разходи към цената

Публикувано от valsodar 
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 22:13:18
валси, няколко души ти го написаха, ти знаеш ли смисъла на думичката "относително" ?
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 00:47:00
avatar
Местните данъци и такси в сферата на относителноста ли са бре Дичка? winking smiley
Таксите на нотариусите и ЧСИ-та също ли са там.

Или единствено лакомията на брокерите е относителна спрямо куркането на червата им?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 09:56:03
валси, има заковани такси, има и такива, които няма как да бъдат ясни предварително, затова отговорът на въпроса ти е - "относително е ".
Анонимен потребител
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 11:27:36
Ами то беше сметнато няколко пъти ама явно трябва още един път за теб специално.
Цена без ДДС - 83500 (закръглено)
За ЧСИ:
-----------------------------------------------
1) 2% според това, което е написал brotarius [forum.imoti.net] - 1670 лева
2) местен данък 2.5% - 2087
3) такса за вписване - 0.1% - 84
----------------------------------------------
3841 лева

На свободен пазар: Предполагаме данъчна оценка - 70000
1) АНИ - 2.5% - 2500
2) местен данък 1/2 от 2.5% от данъчната - 875
3) такса вписване 1/2 на 0.1% на данъчната - 35
4) натурални такси 1/2 от [notary.bghot.com] от данъчната - 430 лева [notary.bghot.com]
----------------------------------------------------------------------------
3840 лева - докарах го с 1 лев по-малко smiling smiley

Сега надявам се си разбрал, че таксите са еднакви и при ЧСИ и на свободния пазар.
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 11:30:37
От кога брокерите начисляват комисионните си върху данъчната оценка ???
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 12:24:21
Quote
Тинки Уинки
На свободен пазар: Предполагаме данъчна оценка - 70000
1) АНИ - 2.5% - 2500
2) местен данък 1/2 от 2.5% от данъчната - 875
3) такса вписване 1/2 на 0.1% на данъчната - 35
4) натурални такси 1/2 от [notary.bghot.com] от данъчната - 430 лева [notary.bghot.com]
----------------------------------------------------------------------------
3840 лева - докарах го с 1 лев по-малко smiling smiley
От покупките и продажби, които имам до сега нито веднъж не ми се е случвало таксите и данъците да се делят на 2 на продавача и купувача. Не знам от къде го измисли, но разходите се поемат от купувача, освен процента на АНИ като тя се дели 50/50 (това са мой наблюдения от няколкото сделки които имам в НИ, както и на МПС (и там има данък и такса нотариус)). АНИ взема на реалната продажна цена комисиона си.

За таксите на ЧСИ освен местния данък, другите 2 такси се облагат с 20% ДДС, има и др. като такса въвод и мисля и др. , но не съм компетентен (нямам покупко/продажба чрез ЧСИ)
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 12:32:17
От покупките и продажби, които имам до сега нито веднъж не ми се е случвало таксите и данъците да се делят на 2 на продавача и купувача. Не знам от къде го измисли, но разходите се поемат от купувача, освен процента на АНИ като тя се дели 50/50 (това са мой наблюдения от няколкото сделки които имам в НИ, както и на МПС (и там има данък и такса нотариус)). АНИ взема на реалната продажна цена комисиона си.
---------------------
В масовия случай разходите се делят между страните, това включва и комисиона, когато говорим за сделки с НИ, при сделка с МПС обикновено разходите са за сметка на купувача.
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 17:42:01
Quote
dicho
В масовия случай разходите се делят между страните, това включва и комисиона, когато говорим за сделки с НИ, при сделка с МПС обикновено разходите са за сметка на купувача.
Значи аз съм бил прецакан. При прехвърляне на апартамента ми от строителя след като излезе акт 16 аз платих всички такси по нотариус, вписване и данък към общината. Същото е и от многократните ми покупки на земеделска земя (и земята е НИ). Вече ще знам да се пазаря за разделянето на този разход *ok*
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 18:10:49
Quote
dicho

В масовия случай разходите се делят между страните, това включва и комисиона, когато говорим за сделки с НИ, при сделка с МПС обикновено разходите са за сметка на купувача.

Абе dicho,какъв паразит си ти бе ,като не знаеш и това как се прави с разходите по сделката с НИ ? Разходите са за сметка на купувача,освен ако не са се договорили друго при договаряне на цената! На практика като се договори крайната цена се договаря и кой ще поеме разходите и в масовия случай това е купувача!
Днеска си пълна излагация по всеки имотен въпрос,то не е само днес ама хайде....!smoking smiley
Re: Допълнителните разходи към цената
20-03-2011 - 18:20:59
Нещастни бедни фло, че не знаеш, не знаеш, ама защо точно с мен се заяждаш, тръгнал си с мечка мед да ядеш ?! Ти ли ми говориш за "масов" случай, ти, който не си имал повече от една сделка през живота си ?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход