Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Допълнителните разходи към цената

Публикувано от valsodar 
Анонимен потребител
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 12:37:17
Тука мисля, че си говорим за общия случай - разбирай статистиката на имоти.нет или тази на НСИ или на додо ако искаш.
Тука не си говорим за единични случаи.
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 12:43:54
avatar
Статистиката е по офертни, а не по при продажни цени Тинки.
Важното е накрая колко пари общо си дал. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Анонимен потребител
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 12:48:58
Тази на НСИ не е по оферти.

Винаги когато в този форум са се правели някакви предположения за цени те са били за това какво ще показва средната цена от графиката след известно време.

Никой не твърди, че няма единични сделки на много ниски или много високи цени.
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 14:05:55
Quote
Тинки Уинки
Тези 2.5% местен данък на "свободен" пазар си ги делиш с продавача.
За АНИ са 2.5%.
Така че да смятаме:
2.5% + 1.25% + нотариалните такси от [notary.bghot.com]. Нямам IE, че съм със Suse, а този калкулатор само с IE въври, ама така на око като го смятам 0.7% за цена от 50 000 евро.
Айде смятай ти.

Ех Тинки, Тинки winking smiley
За теб бях останал с впечатлението, че пишеш аргументирано. Напоследък за съжаление пишеш или все едно ти плащат да защитаваш някоя позиция, или все едно наскоро си купил жилище след толкова години и се опитваш да се самоубедиш, че си взел правилното решение, или просто да си контра, независимо, че виждаш, че не си прав.

Първо пропуснал си 0,1% такса вписване с нея примерът ти излиза 4,55% или с 0.05% по-малко от реалния пример,който дадох. (това естествено в случай, че си калкулирал правилно нотариалните такси).
А за да получиш това, правиш няколко допускания. Едното е, че си разделяш местния данък, а другото, че разходът за АНИ е 2,5% smiling smiley.
Как точно се случва това, при положение, че единствената страна, която участва с пари в сделката си ти, те оставям да си отговориш сам.
Моментът с ДДС, който е приложим за много от сделките с ново строителство си пропуснал да го коментираш smiling smiley, но къде по-лесно е да генерализираш къде разходите били по-големи.

Не се чувствай длъжен да отговаряш, защото аз повече няма.
Анонимен потребител
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 14:28:24
Аз все пак калкулирах едни 2.5% за АНИ, които може и да не се калкулират ако не ползваш услугите им.
А тези 2% за ЧСИ - щеш не щеш ги даваш.

Освен това ако решиш да лъжеш Общината може и 2.5% местен данък да го минеш на на данъчна оценка. Това при ЧСИ-то как ще стане.

Е къде излизат по малко разходите при една и съща цена?
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 14:50:04
Quote
Тинки Уинки
Аз все пак калкулирах едни 2.5% за АНИ, които може и да не се калкулират ако не ползваш услугите им.
А тези 2% за ЧСИ - щеш не щеш ги даваш.

Освен това ако решиш да лъжеш Общината може и 2.5% местен данък да го минеш на на данъчна оценка. Това при ЧСИ-то как ще стане.

Е къде излизат по малко разходите при една и съща цена?

Да може, много неща може да се случат, но това са прекалено много допускания, за да генерализираш къде има по-големи разходи.
Колкото до местния данък, през ЧСИ може и под данъчната оценка да купиш, това също може.
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 15:14:20
Безмислен спор. Кога разходите са по - високи е въпрос, който няма еднозначен отговор.
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 15:22:18
avatar
Защо да няма?
Имаме в задачата един имот за 100 000 ЛЕВА ( да опростим )
В единият случай се купува на търг през ЧСИ ( с такси към него , около 3% с ДДС общо )
Във вторият случай го купуваш на свободният пазар ( пренебегваме комисионните на АНИ , които варират в различни%)
- вариант А - ново строителство с дължимо ДДС, може да го изключим засега - нека са равнопоставени ситуациите като вид на имот.

Пита се, общо процентно спрямо цената в кой случай разходите сумарно са по високи и грубо погледнато какъв % оскъпяват допълнително имота?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 15:33:18
валси, още ли не можеш да схванеш какво ти казвам ? Въпросът ти малкия няма еднозначен отговор и ако имаше най - малка представа, щеше да го знаеш.
Re: Допълнителните разходи към цената
19-03-2011 - 15:35:29
avatar
Дал съм задача за началното училище - смятане с проценти, но щом за теб е толкова сложно - няма да те карам да ми отговаряш.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход