Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...

Публикувано от iciltd 
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 15:47:48
Quote
darkside
Quote
greenbul
Тия избиха рибата:

От догодина всеки втори с ипотечен кредит

Тия експерти, пияни ли са били, откачили ли са... Можеша да се изхвърлят да кажат, че ще има 5% ръст в кредитирането, можеха да се насерат и да кажат 10%, ама 200% ...

Грийн, може и да са прави. До една година може да свършат парите и масово да теглят ипотечни за да си хранят семействата, възможно е да се случи. В Англия преди много години работниците са продавали собствените си жилища само срещу 10-годишен договор за работа и след сключването му новия собственик е вкарвал в жилището поне още едно семейство което също работи за него. (К.Маркс, Капиталът)

Значи комунизма иде с пълна сила:

„Тези, които владеят капиталите, ще стимулират работническата класа да купува все повече и повече стоки, недвижими имоти и техника. По този начин ще ги принуждават да теглят все повече и все по-скъпи кредити до тогава, докато тези кредити станат непосилни за връщане. От невъзвращаемите кредити банките ще фалират, които след това ще се национализират и всичко това в крайна сметка ще доведе до комунизма.”

Карл Маркс, 1876 година

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 15:52:40
Е анджак, де! Нали така беше на английски.....

Не бих нарекъл Маркс недалновиден. Според мен Капиталът е библията на капитализма, просто в края на сагата той вижда комунизма като нещо неизбежно.
Обедняването винаги води или до олевяване или до соцнационализъм, а леда между двете е много тънък.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 15:59 от darkside.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 15:56:05
дарк, харесвам начина ти на писане, но сега не съм съгласен с тебе. Тая работа да се теглят ипотечни кредити за да се превърнат в салати и ракия ВЕЧЕ няма как да стане. Не случайно задължиха нотариусите да имат банкови сметки за подобни разплащания. И нещата ще станат както е тук в нормалния свят. При покупко-продажба банката ще прехвърля целево т.е. само за покупка на имот за който тя е подписала ипотечният договор ПО СМЕТКАТА НА НОТАРИУСА, а не по сметката на набълбучкото.

Ще ти кажа че тук в Холандия имаше подобна врътка: купуваш имот за примерно 200К обаче доказваш добър доход и банката ти дава 300К. Данъчното ти облекчени обаче важеше върху 300К. И много хора с останалите 100К започнаха да купуват коли, апартаменти в чужбина и др. екстри. ОБАЧЕ данъчните се усетиха и вкараха поправка със задна дата че данъчното облекчение важи само за действителното похарчени пари за ипотеката. И в един момент много тарикати останаха с пртъст в гъз. Та така.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 16:00 от Гладен Брокер.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 16:11:03
Гладнико, нидерландецо, исках да кажа, че ще намерят начин да си залагат жилищата за 10-15К. лева (не повече, щот нема да им дават) и да ги опапат. Съответно лихвата е солена, някоя и друга клауза с дребен шрифт и неусетно имота е на пазара..... Не съм юрист и не знам как го правят, но е факт. Може би потребителски със залог имот, не знам точно формата.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 16:19:01
Виж така съм съгласен. Джунглата БГ е достатъчно дива за да си го позволи. И така на този който няма ще му се отнеме и последното което има. Подобни действия обаче винаги носят риск от революция на по-късен етап.
Пък и е тъпо защото реално си започнал да изколваш стадото което стрижеш и доиш, вместо да го размножаваш. Сега в момента младите кочове и расови овчици биват изнасяни зад граница и в джунглата остават стари миризливи кранти (пример камелия) които за нищо не стават освен за клане.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 16:26 от Гладен Брокер.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 16:45:23
Така е, когато човек няма какво да губи е най-опасен. Когато тази група хора е 90% от един народ края почти винаги е бил я бунт, я гилотина или "Аврора"....затова мисля, че МВФ и ЕС не без участието на нашите велики политици разбира се, са ни подготвили "дозирана" бедност. Не че е и кой знае колко опасно де, кат си знам народа......
Отдавна имам чувството, че някой подготвя ( оставащата тук) част от населението за обслужващ персонал на някого, ама този някой не се е очертал много ясно, щото и тук има конкуренция, ако ме разбираш правилно....

.И равините гледат насам, и Чапаев, и тия миротворците зад океана дето викат, че война нема да има, ама борбата за мир щяла да бъде мноу кофти майна....и имат едни такива хубави имена на ракетите...Джемини, Чалънджър, Дискавъри, Атлас, Стингър, Томахоук...

Ама не пътуват всичките до луната, повечето са си за тука, за който не слушка!!! (Югославия 99-та)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 17:01 от darkside.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 17:35:42
тук в Холандия
-------------
Ти още ли мислиш, че някой ти вярва ?
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 17:41:47
Добре де признавам си: Казвам се Веско, живея под наем, нямам жена, исках да чукам колежките ми Ани и Ина, но не ми пуснаха щото съм прекалено грозен. А за Холандия само мечтая ама май само с мечтата ще си остана. Да не гожорим за лъжите които вече и аз не знам броя им за имотите в Банско, апартаментите в Мадост3 и т.н. Сега си признах и ми олекна на душата. Само и само ме оставете с камелия да си споделям с дарк на спокойствие.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 17:51:14
avatar
Quote
Гладен Брокер
дарк, харесвам начина ти на писане, но сега не съм съгласен с тебе. Тая работа да се теглят ипотечни кредити за да се превърнат в салати и ракия ВЕЧЕ няма как да стане. Не случайно задължиха нотариусите да имат банкови сметки за подобни разплащания. И нещата ще станат както е тук в нормалния свят. При покупко-продажба банката ще прехвърля целево т.е. само за покупка на имот за който тя е подписала ипотечният договор ПО СМЕТКАТА НА НОТАРИУСА, а не по сметката на набълбучкото.

Ще ти кажа че тук в Холандия имаше подобна врътка: купуваш имот за примерно 200К обаче доказваш добър доход и банката ти дава 300К. Данъчното ти облекчени обаче важеше върху 300К. И много хора с останалите 100К започнаха да купуват коли, апартаменти в чужбина и др. екстри. ОБАЧЕ данъчните се усетиха и вкараха поправка със задна дата че данъчното облекчение важи само за действителното похарчени пари за ипотеката. И в един момент много тарикати останаха с пртъст в гъз. Та така.

Пак се изказа неподготвен, Гладний!
Никога банката не е прехвърляла кредита по сметката на този, който го е изтеглил.
Ама, откъде да знаеш, като никога нищо не си купувал?
Банката превежда парите на продавача до 7 дни след изповядване на сделката и няма как парите да са повече от стойността на имота, защото има нещо, наречено " предварителен договор", където е изписана цифром и словом цената на сделката.
Пак там е описан подробно начина на плащане- в зависимост от това, дали банката финансира на 100% или купувачът има и собствени пари...........
А сметките на нотариуса са отделен разказ, Гладния.
По сметката на нотариуса трябва да превежда сумата купувача, когато купува без кредит, за да не се укрива цената на сделката.
Такива ми ти работи.........spinning smiley sticking its tongue out
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
03-06-2011 - 18:00:44
Quote
darkside
Така е, когато човек няма какво да губи е най-опасен. Когато тази група хора е 90% от един народ края почти винаги е бил я бунт, я гилотина или "Аврора"....затова мисля, че МВФ и ЕС не без участието на нашите велики политици разбира се, са ни подготвили "дозирана" бедност. Не че е и кой знае колко опасно де, кат си знам народа......
Отдавна имам чувството, че някой подготвя ( оставащата тук) част от населението за обслужващ персонал на някого, ама този някой не се е очертал много ясно, щото и тук има конкуренция, ако ме разбираш правилно....

.И равините гледат насам, и Чапаев, и тия миротворците зад океана дето викат, че война нема да има, ама борбата за мир щяла да бъде мноу кофти майна....и имат едни такива хубави имена на ракетите...Джемини, Чалънджър, Дискавъри, Атлас, Стингър, Томахоук...

Ама не пътуват всичките до луната, повечето са си за тука, за който не слушка!!! (Югославия 99-та)

90% шушляци??? Съвсем се оляхте, фантастика творите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход