Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...

Публикувано от iciltd 
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
09-03-2011 - 17:31:57
Сеирчо, братко, още по-зле е, ако е Ситняково. Щото, ако беше Оборище, да обясниш цената, ама сега просто няма думи сривльовски........
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
09-03-2011 - 19:25:49
За тебе може да е и Връбница, ама не е никакво Подуене, а Район Оборище.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
09-03-2011 - 21:27:38
Quote
dicho
status, явно не разбираш какво ти казвам, ще ти обясня като за теб - бавно. В статията, предмет на тази тема няма нито едно нещо, което да не е вярно, ти и още други обаче пак започнахте с "набалончване", "поръчкови статии", "себестойност".

Еее...стана като играта "развален телефон". Аз самия съм изразил мнение в поста си а и в други подобни теми, че цените на НИ в ЦГЧ ще държат прилични цени . Ясно е , че там нови строителни парцели почти няма , да живееш в "ситито"/както казват американците/ си има предимства въпреки винетката за паркиране в "синя зона" , чисто психологически е "престижно" да притежаваш имот в центъра и т.н.

Quote
dicho
Истината кой, кога и как купува жилище е отдавна известна , не я е измислил Хампарцумян, хората, които имат нужда от жилище и възможност да си купят, просто го правят и за тях няма никакво значение каква е себестойността, какви са били цените преди и какви ще бъдат след време, купуват и забравят, съсредоточават се върху останалите си проблеми. Факт е, че в престижните райони на София имотите си държат цена, факт е, че там сделки стават рядко , факт е, че сделките за 30-50 000 е в момента се случват най - често, факт е, че все повече хора /отново/ теглят кредити, факт е, че такива като валсодар никога няма да купят, за да не се минат.

Покупката на жилище е отговорен акт - струва доста пари, които трябва да имаш или трябва да си поне 50% сигурен ,че ще можеш да спечелиш през следващите 20-30 години. Това "купуват, забравят, съсредоточават се върху останалите си проблеми" е доста лежерно описание на "събитията" през последните 2-3 и със сигурност през следващите поне 10 години. Защото "останалите проблеми" са доста често в пряка връзка именно с лекомислената покупка на НИ .


Quote
dicho
Дано този път си разбрал защо ти зададох въпрос,на който така и не отговори, преди да те призова да се гърмиш
Забравих - наскоро продадох мой личен апартамент на "Марагидик" , до "Оборище", за 115 000 евро - 90 кв м, та не разбирам кое кара автора на темата да пише "смях в залата" ?!

Отговарям директно - цената е паричен израз на стойността а стойността е комплексно понятие , включващо доста съставни елементи обобщени в две основни групи. Първата включва себестойността - материали ,труд, земя и пр. присъщи за строежа разходи, втората включва елементите на полезността / която "полезност" е различна за всеки купувач и зависи от нуждите му ,но все пак има неща, които са признати за общополезни/ . Та тук на първо място са местоположението / локацията ,която предпоставя основно наличието да изградена инфраструктура в най-широк смисъл/ и качеството на изпълнение.
За "набалончване" не се говори само в БГ.
погледни тук и разгледай и линковете
Е... може би ти направи впечатление , че "нашенския балон" бие всички посочени дори само в интервала 2004 -2009 . А там интервала е 1997-2011 год. Дали има изобщо смисъл да спорим какъв и колко е голям "БГ имотния балон" ???
И така ... имотите в ЦГЧ с добро качество са нещо съвсем различно от "новите комплекси" кацнали върху калните поляни а също и от "градските спални" каквито са жилищните комплекси /независимо дали са панелни или новотухлени /
*beer*
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
10-03-2011 - 09:39:52
Разбрах какво е стойност, ама не разбрах какво общо има с купуването или не на жилище ? А "лежерно"-то описание на събитията е следствие от преките ми наблюдения върху настроенията на купувачите, а твоите изводи на каква база са ?
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
18-03-2011 - 12:55:55
Фло, умнико, глобата въобще не е никакви 25%. Разбери сам защо.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
24-03-2011 - 11:08:07
Да се върнем на поръчковите статии... Не мисля, че тук има такива!

[www.imoti.net]

Имоти.нет обективно са отразили работата на една от много строителни компании в София.
Статията няма нищо общо с това, че Флоримонт рекламират тук. По никакъв начин.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
24-03-2011 - 11:28:08
Quote
Imotko
Фло, умнико, глобата въобще не е никакви 25%. Разбери сам защо.

Imotko,приятелю жаркий,понеже нямаш нито един пост,който да е полезен с нещо в тоя форум,ще уточня:
При плащане в брой ,ако сумата е над 15 000 лв. страните ще отнесът глоба от по 25%,включително и нотариуса,а това е голяма вероятност ,когато се правят схеми за плащане по данъчна оценка по банков път и останалите на ръка!

Imotko,ако ти ми беше юридически съветник в офиса, щеше да си личи от далече по зачервените ти от дърпане уши!:]
bah
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
24-03-2011 - 11:48:13
avatar
Quote
фло
Imotko,ако ти ми беше юридически съветник в офиса, щеше да си личи от далече по зачервените ти от дърпане уши!

Ами ако ти беше работодател, .......................... ?
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
24-03-2011 - 12:36:42
Quote
фло
Quote
Imotko
Фло, умнико, глобата въобще не е никакви 25%. Разбери сам защо.

Imotko,приятелю жаркий,понеже нямаш нито един пост,който да е полезен с нещо в тоя форум,ще уточня:
При плащане в брой ,ако сумата е над 15 000 лв. страните ще отнесът глоба от по 25%,включително и нотариуса,а това е голяма вероятност ,когато се правят схеми за плащане по данъчна оценка по банков път и останалите на ръка!

Imotko,ако ти ми беше юридически съветник в офиса, щеше да си личи от далече по зачервените ти от дърпане уши!:]

Къде ти е поста, за които се отнасяше коментара ми, да видиш сам каква глупост беше написал. Въобще не ставаше дума за плащането в брой. Пък и защо и нотариуса ще отговаря, не мога да разбера.
Няма как да съм ти юридически съветник, представа си нямаш колко съм скъп.
Re: То бива поръчкови статии, ама пък чак толкова ...
24-03-2011 - 13:06:17
Quote
Imotko



Къде ти е поста, за които се отнасяше коментара ми, да видиш сам каква глупост беше написал. Въобще не ставаше дума за плащането в брой. Пък и защо и нотариуса ще отговаря, не мога да разбера.
Няма как да съм ти юридически съветник, представа си нямаш колко съм скъп.

Не можеш да разбереш,щото си поредния некадърник с юридически претенции!
Скъп,скъп колко да си скъп?За работата ,която вършиш на паразитната агенция като сервитьорка,толкова и струваш.Не си член на адвокатска колегия,нямаш и юридически стаж и като не сервираш кафето както трябва на шефа на агенцията колко може да струваш?:]:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход