Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.

Публикувано от Naskata 
Jim
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
09-03-2011 - 22:52:48
Два цитата от статията:
"В сериозни преговори сме с представителствата на ЕК и ЕП у нас, но към момента нямаме окончателно потвърждение за параметри на сделката, заяви за Investor.bg, изпълнителният директор на Фонд Имоти АДСИЦ, Веселин Генчев"
"Европейският парламент пусна обява за покупка на недвижим имот в София през август 2009 г. На нея са отговорили 22 инвеститори..."
ОК, този инвеститор ще удари джакпота, ами останалите 21 ?
Иначе всички новини за влезнали отвън пари в държавата са много добри новини.
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
09-03-2011 - 23:12:19
Quote
Naskata
ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.


Ако трансформираме и цената на подземния паркинг и общите части, сигурно на светла площ, ще надхвърли 5 000, което от всякъде си е малко повече от 149 .

Любопитно е да видим и графиката от челната страница, как ще отрази тази реална сделка.


Брей, Манхатън нещо изостава с цените на търговската площ:



:] :] :] :] :] :] :] :]



Между другото ето и наемите за търговска площ на някои авенюта в Манхатън:



:] :] :] :] :] :] :] :]



[online.wsj.com]
[online.wsj.com]
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
10-03-2011 - 00:23:36
avatar
И тук си спомням за една песен на Тодор Колев smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
10-03-2011 - 10:42:29
Quote
valsodar
И тук си спомням за една песен на Тодор Колев smiling smiley

Защо бе, за наемите сме ги стигнали. И тука с толкова са паднали.
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
10-03-2011 - 17:07:52
Quote
Imotko
Quote
valsodar
И тук си спомням за една песен на Тодор Колев smiling smiley

Защо бе, за наемите сме ги стигнали. И тука с толкова са паднали.

За падането сме ги стигнали, но има много да ги гоним по стойност на наема. 5-то авеню $63 на фут, на квадратен метър е по 11, значи към $700 на метър, на месец. Да зеем да дигаме наемите ли?
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
10-03-2011 - 17:44:41
Quote
Inform
Брей, Манхатън нещо изостава с цените на търговската площ:


[online.wsj.com]
[online.wsj.com]

И това не е цена на търговската площ, а разходи за единица построяем квадратен фут "cost per buildable square foot" . Зависи от размера на парцела, Floor Area Ratio (може би КИНТ на БГ?) , цената, на която инвеститора е купил парцела, и разни такива.

To find out the cost per buildable square foot take the lot size, multiply it by the FAR, and divide that into the cost of the land.

Depending upon the location one can add buildable square feet that do not count against the FAR.

Тоест, на инвеститора колко му излиза само цената на земята за един построяем квадратен фут (не цена на кв. фут за самия парцел, а на 1-ца построяем фут върху този парцел). Тоест само една част от разходите на инвеститора. Без труд, материали, и без печалба.

По тази формула цената само на земата в Манхатън е около 300 долара/построяем кв фут, което значи около 3300 долара за построяем кв. метър.

Сложете отгоре разходи за проектиране, труд, материали, разрешителни и каквото още се сетите и ще получите разходите по построяване. После сложете и печалбата и ще получите крайната цена.

И да, наистина е много смешно :] Заслужава си всичките хилещи се човечета в поста .....



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-03-10 17:54 от Joan.
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
10-03-2011 - 17:53:11
Да му се невиди, никой тук ли не разбира английски?! eye popping smiley
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
10-03-2011 - 18:01:51
На мен цените ми се виждат подозрително ниски - по 11 за кв. метър - към 3000 $ за кв. м. последното тримесечие на 2010.
Първото- 4950$ , третото - 2530$ на кв. м. - чак толкова волатилен да е пазара- не ми се вярва.
Въобще съотнесено с наема - излиза че ще дадеш за наем за 9 месеца повече пари отколкото да го купиш. Няма как да е вярно.
Освен тия таблици да се отнасят за различни неща.
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
10-03-2011 - 18:05:49
Quote
дами и господа
На мен цените ми се виждат подозрително ниски - по 11 за кв. метър - към 3000 $ за кв. м. последното тримесечие на 2010.
Първото- 4950$ , третото - 2530$ на кв. м. - чак толкова волатилен да е пазара- не ми се вярва.
Въобще съотнесено с наема - излиза че ще дадеш за наем за 9 месеца повече пари отколкото да го купиш. Няма как да е вярно.
Освен тия таблици да се отнасят за различни неща.

Позна smiling smiley Отнасят се за цената на земята в Манхатън, съотнесена към кв.фут възможна РЗП.

И пак питам, няма ли тука някой, дето да разбира английски??????
Re: ЕС си купи сграда в центъра на София срещу 3 567 евро на кв. м.
10-03-2011 - 18:08:39
Quote
дами и господа
На мен цените ми се виждат подозрително ниски - по 11 за кв. метър - към 3000 $ за кв. м. последното тримесечие на 2010.
Първото- 4950$ , третото - 2530$ на кв. м. - чак толкова волатилен да е пазара- не ми се вярва.
Въобще съотнесено с наема - излиза че ще дадеш за наем за 9 месеца повече пари отколкото да го купиш. Няма как да е вярно.
Освен тия таблици да се отнасят за различни неща.

Не четеш дами и господа, не четеш. $3300, това е само цената на земята, на квадрат. Всичко останало, свързано с построяването е отделно.
И аз ще сложа от тия смеещите се човечета, как подскачат всички в синхрон, много е готино.
:]:]:]:]:]:]:]:]:]
Мойте човечета са 9, а с това става 10:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход