Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бум

Публикувано от bah 
bah
Re: Бум
27-02-2011 - 16:46:57
avatar
Quote
landstar
За наеми - имат сделки, вярвам им. .

Нека брокерите тук да споделят може ли да има 10 сделки наеми месечно на брокер.
Вие ми объркахте представата за брокеража, кризата и динамиката.

Преди време @върколак също бе писал, че 10 сделки трябва да се правят.
Ако не се лъжа, той е от Сливен. Там пък изобщо не ги виждам 10 сделки месечно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-27 16:50 от bah.
1.9
Re: Бум
27-02-2011 - 17:29:45
Quote
bah
Quote
landstar
За наеми - имат сделки, вярвам им. .

Нека брокерите тук да споделят може ли да има 10 сделки наеми месечно на брокер.
Вие ми объркахте представата за брокеража, кризата и динамиката.

Преди време @върколак също бе писал, че 10 сделки трябва да се правят.
Ако не се лъжа, той е от Сливен. Там пък изобщо не ги виждам 10 сделки месечно.

Някой месец имат 4-6 и за по-лесно се закръглява на 10 месечно. А другия месец може и 3 да нямат. Нали ги знаеш - брокерска им работа.
Но, че има забележима смяна на офиси - това е вярно, но само заради по-нисък наем. Броят на заетите офиси остава постоянен.

Що се касае до продажбите - има. На съответните цени.
Ето един пример от преди месец: За 65000 евро - стара тухла, не е последен етаж, изложение юг-запад, кухня с трапезария около 2,50х5м, хол около 4х5м (юг с обща тераса), две спални по около 3,80х4,50м (едната юг-запад с тераса, другата запад), баня с вана, отделно тоалетна, Г-образен коридор с вграден гардероб (ако се махне гардероба може да се обхожда с велосипед), мазе и таванска стая. За гаража не съм сигурен, но паркоместа наоколо колкото искаш. Близо е, но не в "Синя зона". През зимата и без парно не е необходимо отопление, Спирката на метрото е на 10 мин спокойно ходене. Наблизо са "Сливница", "Тодор Александров" и "Константин Величков".
Живея в същия, но на друг етаж.
В района се продават още десетина подобни. От доста време.

Така, че крайни квартали или хол-боксове - от 3 до 5 пъти поне НАДОЛУ!!!
Re: Бум
27-02-2011 - 19:40:54
E, 1.9, колко му е наема на такова чудо като живееш там? В същия райнон мои роднини дават такова без зор за 240 евра на месец,
в добрите години - до триста, с мизерно обзавеждане. Не е малко за днешните заплати.
Хол-боксовете са прекомерно надценени воистина, както обаче са подценени големите и удобни апратаменти.
Прочие, еди случай четох в Лондон - мацка от прованса плащала 800 лири - 2 бона наши пари - за една баня, в която спяла!
Re: Бум
27-02-2011 - 19:49:18
Това е при мангалите бе, а и за 10 мин. аз минавам половин километър. Колко искате да му е цената на тоя ЕПеКарник.
Re: Бум
27-02-2011 - 20:18:53
Quote
landstar
Ето това задвижи пазара. Плюс наемите, разбира се - като има наематели се понамират и инвеститори за имоти - сигурна работа.

Де да можеше да се печели от наематели. Апартамент за 60 000 евро го дават за 200. За да си струва инвестицията или имота трябва да е 20 000 евро или наемът 600. Наемите обаче зависят от заплатките, а те няма как да се вдигат, при положение, че в следващите години ще падат...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Бум
27-02-2011 - 20:51:41
avatar
Мога категорично да заявя, че последната година има огромно движение на фирми от един нает офис към друг. Имаме рекордьори, които в рамките на 1 година смениха 5 (пет) офиса. Наблюдението ми идва от това, че работя във фирма, доставяща специфичен вид услуги предимно на фирми. Само че не знам какъв извод се прави от цялата работа :-)
1.9
Re: Бум
28-02-2011 - 09:44:11
Quote
landstar
E, 1.9, колко му е наема на такова чудо като живееш там? В същия райнон мои роднини дават такова без зор за 240 евра на месец,
в добрите години - до триста, с мизерно обзавеждане. Не е малко за днешните заплати.
Хол-боксовете са прекомерно надценени воистина, както обаче са подценени големите и удобни апратаменти.
Прочие, еди случай четох в Лондон - мацка от прованса плащала 800 лири - 2 бона наши пари - за една баня, в която спяла!

Там някъде е и моя наем.

Един платежоспособен купувач (независимо от произхода на парите) по-малко и едит имот за продан по-малко.
Ха сега да видим колко време е необходимо да се появи нов платежоспособен купувач и един нов имот.
bah
Re: Бум
28-02-2011 - 11:15:43
avatar
Цената на ваканционните имоти се определя от местоположението на конкретните имоти, от качеството им, от средата, където са разположени. В района на „Слънчев бряг” и Свети Влас средната цена е 850 - 900 евро на квадратен метър. За райони около Варна, средната цена е около 1200 евро. Това каза пред Агенция „Фокус” управляващият съдружник в „Хоум _ _ _ Ю” Иван Горанов.

Е, те тука, я не съм съгласен.
Според мен уеко са завишени цифрите.
Re: Бум
28-02-2011 - 11:31:32
Quote
Imotko
Това е при мангалите бе, а и за 10 мин. аз минавам половин километър. Колко искате да му е цената на тоя ЕПеКарник.
Ма ти в Обеля живееш с Бил Гейтс,брокери от Уолстрийт,професори от Харвард и други подобни личности.Имотко живее в циганската маала ма и намира кусури
Re: Бум
28-02-2011 - 12:00:25
Каква Обеля те гони???
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход