Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прованса

Публикувано от bah 
Re: Прованса
21-02-2011 - 16:59:52
Да, здравната система е нещо с което Канада има право да се гордее, особенно когато е сравнявана с голямият брат на Юг. Но както един професор на жената каза: "Когато медицинските служители стачкуват статистиката отчита спад на смъртноста по болниците с цяли 40%". Здравната система и пациентите са в една задушаваща прегръдка на голямите фармацевтични корпорации. Всеки внимателно да чете противопоказанията, защото убиват.
Преди 2 седмици се наложи да викнем бърза помощ точно в 12 посред нощ. Първо в дестата мин. пристигна пожарната команда в пълно снаряжение, а 20 мин. след тях и самата линейка. Пожарникарите стояха стража до детето и се изнесоха едва когато влезе фелшера и отпрашиха за болницата която е на един хвърлей място. До тук добре. Стоварват жената и детето (сукалче) в чакалнята на бърза помощ и така до 7:00 часа когато идва новата смяна. Преди това любезно и е връчена сметката на линейката - 45 долара. Така беше и при раждането.

Ще споделя нещо интересно което касае нас българите, както у дома тъй и по света. Завчера на едно задушевно само наше българско си тържество*drink1*winking smiley някой доведе три наши момчета. От дума на дума езиците се развързаха и стана ясно че били ........ бригадири. Студентска бригада посред зимаwinking smiley ама карай. Ако са от 10 дена тук никак не изглеждаха уплашени, напротив. И как иначе, като бригадирството им като професия. Пет години в Америка, сега тук. У дома в България нямало перспектива и т.н. Казвам ама на близък приятел дъщеря му завърши университет в Торонто и още с тогата на гърба се качи на първия самолет за дома. Само след месец започна работа в голяма европейска фирма. Получава добра заплата и е щастлива, не търси някой да я вика да пренесе мебели за да преживее или да боядиса апартамент. Не беше честно от моя страна, момчетата умни почувстваха се зле. Та такива ми ти съдби с едни чуудни перспективи.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-21 17:26 от Geto.
Re: Прованса
21-02-2011 - 17:42:22
avatar
Quote
igra4
Като говорите за Канада,би било уместно да споменете нещо и здравеопезването в тази държава.
Аз лично съм гледал филми в ,които показваха как в Канада,връщат парите за бензин на социално слабите придвижили се с кола до здравното зъведение.Не го твърдя със сигурноснт, че е така.Това показаха във филма.

Стандарта на живот не опира само до това,да можеш да си позволиш имот и колко струва той.
Стандарта на живот се измерва с куп други неща..

Бингоооооооо аиде пак 1 канче топла вода. На твоят приятел му кажи че няма да му се увеличи заплатата ако той не увеличи знанията си и така да допренесе за увеличаватето на заплатата си. Със сигурност е платил 150 000 за 10 години, ама те затова ги докарват че да им плащат. Или ще започнете че то не всеки може–е щом неможе да си прибере претенциите и да не мрънка че му давали 12–15$ на час. И като започнете да приказвате че не бил милионер ставате смешни, или всеки е с мисълта че ще стане милионер ДА ДА ама НЕ. И от там се почва да се гледа в на другия канчето. Ко ти пука бре Гето че били задлъжняли тези говеда, а чете ли че средно статистическо семейство тука е задлъжняло $100 000 кво ми пречи тово на мене? Дори имам полза от това, а сети се каква е? И не започвайте че България имала почва и вода защото почвата е отровена и водата пренадлежи на големите корпорации. Вие немате нищо освен задължения и мечти! Свърши се тази Социялизъм–Капитализъм сега сме в епохата на империализма. Създават се стратегически индустриялни империи, обсебват се природни и национални богатства. Като говорите за водата в България вижте колко са Български големите извори като Банкя, Девин, Хисара. Кой ги изкупи и кой ги продаде за ваше "добро". Кой ва продаде като лисича кожа на битак на Англичаните, Французите, Австрйците, Чехите? Вие замисляте ли се какво се готви в световен мащаб и как да оцелеете при това което настъпва срещу вас? Точно това се цели да ва набутат в панелки и ЕПК че по лесно да ва коландрисват. Какво ми разправяте че сте имали пари? Това е най лесно манипулираната собственост и спецялно в България днес имаш 1000 утре 1 цените нагоре и пак у тиняка с мечти, надежди и спомени за татово време. Много добре ва наредиха, подхвърлиха ви илюзията че ще живеете и я захапахте като най големите шарани, а сега виете като прерйни коьоти!

Гледате по телевизията какво се случва в Египет и си мислите че е това което ви говорят от екрана. Не, не е това–свалиха CEO–то на корпорацията Египет! Сега да видим как ще я раздърпат големите корпорации като хиени мърша. Замислете се малко и не питайте какво може да направите вие а го правете. Ама е много трудно когато си налапал илюзия защото е сладка нищо че те завлича още по надолу у тиняка!

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
bah
Re: Прованса
21-02-2011 - 17:56:00
avatar
Quote
ТОРТКО
На твоят приятел му кажи че няма да му се увеличи заплатата ако той не увеличи знанията си и така да допренесе за увеличаватето на заплатата си. Със сигурност е платил 150 000 за 10 години, ама те затова ги докарват че да им плащат. .

TOPTKO, той е учил, колкото за пет студенти взяти заедно. Един от малкото е, който си почна работа по специалността. Започна на високите етажи на един билдинг, с бяла ризъ и вратовръзка. След две години, той интервюираше новите служители за работа. Заплатите на целия билдинг не са мръднали веке четвърта годинъ. Преди 10 години наема му беше 950$, сега е 1600$.
bah
Re: Прованса
21-02-2011 - 17:57:34
avatar
Quote
ТОРТКО
Какво ми разправяте че сте имали пари? Това е най лесно манипулираната собственост и спецялно в България днес имаш 1000 утре 1 цените нагоре и пак у тиняка с мечти, надежди и спомени за татово време. .

Ей тва е интересно, дет си го написал.
Re: Прованса
21-02-2011 - 17:58:36
Quote
ТОРТКО
Гледате по телевизията какво се случва в Египет и си мислите че е това което ви говорят от екрана. Не, не е това–свалиха CEO–то на корпорацията Египет! Сега да видим как ще я раздърпат големите корпорации като хиени мърша. Замислете се малко и не питайте какво може да направите вие а го правете. Ама е много трудно когато си налапал илюзия защото е сладка нищо че те завлича още по надолу у тиняка!
Така е напълно подкрепям. Сега и Либия с толкова петрол се опитват да приватизират. Ирак който бомбандираха, нямаше никаква оръжия за масово поразяване, които тръбяха. Замисляте се защо Северна Корея не е превзета още - просто няма какво да се вземе, от бедния им народ, но си мисля, че като китайците откажат да работят без пари, ще "демократизират" и Северна Корея, за да има евтина работна ръка.
Re: Прованса
21-02-2011 - 19:00:44
avatar
Quote
bah
Quote
ТОРТКО
На твоят приятел му кажи че няма да му се увеличи заплатата ако той не увеличи знанията си и така да допренесе за увеличаватето на заплатата си. Със сигурност е платил 150 000 за 10 години, ама те затова ги докарват че да им плащат. .

TOPTKO, той е учил, колкото за пет студенти взяти заедно. Един от малкото е, който си почна работа по специалността. Започна на високите етажи на един билдинг, с бяла ризъ и вратовръзка. След две години, той интервюираше новите служители за работа. Заплатите на целия билдинг не са мръднали веке четвърта годинъ. Преди 10 години наема му беше 950$, сега е 1600$.

Виж сега не познавам човека, но от това което казваш трябва да взима заплата ПОНЕ между $65 000–85 000 на година което е 2 и нагоре пъти от средната заплата тука (Торонто) това го казвам следствие че интюрвира за назначаване–значи че е в управленческият състав и носи отговорност. При тази заплата е самоубйство да плащаш този наем защото може да си купиш къща която по лесно се продава с печалба дори и сега. Незнам но нещата не се връзват в моята логика, а може човека да му се иска да се прибере в България–Европа. Има нещо което го спъва да вземе решение може да са семейни причини може други неща не искам да ги обсъждам. Познавам такива хора с добри професии–заплати, и си живеят изключително добре. Толкоз!

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Прованса
21-02-2011 - 19:25:54
Дааа, за всичко са виновни евреите и световният империализъм. Чакай, а защо да не предположим че тъмни сили от далечна цивилизация се мешат в земните дела. Лошоо, лошо, А надежда няма. Той Тротко избяга от страшният партиен функционер на Сердика, но спасение и там в обетованата земя отвъд океана не найде.
Дали не е по-добре да слезем на земята и да обсъдим положението с имотите в прованса. Малодушници.:cry:

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Прованса
21-02-2011 - 19:50:23
avatar
Quote
Geto
Дааа, за всичко са виновни евреите и световният империализъм. Чакай, а защо да не предположим че тъмни сили от далечна цивилизация се мешат в земните дела. Лошоо, лошо, А надежда няма. Той Тротко избяга от страшният партиен функционер на Сердика, но спасение и там в обетованата земя отвъд океана не найде.
Дали не е по-добре да слезем на земята и да обсъдим положението с имотите в прованса. Малодушници.:cry:

Тъй, тъй Ще имаш възможноста да слезеш на земята ще те свалят те тебе да обсъждаш имотите където си поискаш. Шматкооооооо, кон с капаци кой си ти бре че ще обсъждаш, кой те пита тебе бре надъхан малоумник! Смених си пощенският код да съм по далече от такава плява като тебе че ми дърпат стандарта на живот надолу, айде оди си у тиняка със спомените за славното минало и реалноста за неясното ти бъдеще. Диви, неуки, прости, некадърни селски отрепки като тебе дето лизаха гъзове сега им идва нанагорно ни навънка оти чеп за каца не става от тях, ни там оти са господин никой и нема задници за лизане, то има но са на високо и никой не бръсне талаша. АЗ съм си създал име, АЗ съм се направил дялан камък, АЗ сам пуснах корени тука защото видях че почвата за реализация е по добра и несъм като тебе ПРАСЕ което не отбира от кладенчова вода!

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
bah
Re: Прованса
21-02-2011 - 19:55:58
avatar
Quote
Geto
Дали не е по-добре да слезем на земята и да обсъдим положението с имотите в прованса.

Въпреки повторението, пак базата за размисли и страсти започва с това:

Броят на обезлюдените села в България с всяка година нараства. Последните данни от текущата демографска статистика показват, че към края на 2009 г. селата без жители са 148. Броят на тези само с един човек пък е 43. Преди 10 години безлюдните села са били 92, а още десет години по-рано броят им е бил 56. През годините обаче немалка част от тях са били заличени от картата на България с решение на Министерския съвет. Това става по искане на кмета на общината, когато в тях 20-30 години не живее никой, а сградите са толкова разрушени, че са неизползваеми. Пътища няма, а електроподаването отдавна е прекъснато. От години Габровска област е рекордьор по обезлюдени села. Към края на 2009 г. броят им е станал 61. Следва Великотърновска област с 39 села без обитатели. Основно това са някогашни махали в Централния Балкан. Суровият живот високо в планината и липсата на перспектива отблъсква хората. Родопите също остават с все повече безлюдни села - в Кърджалийско те са 9, а в Смолянско - 5. Около 29% от населението на България живее в селата, чийто брой е 5100. Годишно около 30 хиляди техни жители ги напускат и се преселват в градовете. Прогнозите на Асоциацията на българските села е, че до 10 години броят на безлюдните села в България ще достигне 1000. Голяма част от тях вече изобщо няма да съществуват.
............................................
Затихващите райони, определят тренда на цените в Прованса.
Може би тук важи правилото: продавай, дори и на загуба, стига да има купувач.
Re: Прованса
21-02-2011 - 20:00:06
Хей, Гето, здравей,

Положението никак не е добро, но аз съм оптимист.
Това което много хора не могат да разберат е, че ако се убие (доброто) училище в едно село, селото загива. И после искат луди пари за имотите си - а училище имате ли ?
Така е и с малките градчета. Въобще, ако трябва да търсим възраждане, трябва да започнем от училището.
Аз съм си харесал 2-3 места, но някак не мога да случа на имот.
Това което много не могат да оценят в този форум е че без провинцията София (и България) е загубена, просто е въпрос на време, и още, че ние си имаме и вода и природа и дадености с които можем само да се гордеем и трябва да пречупим мисленето си за заветния апартамент в столицата и да дадем на децата си чист въздух и храна.

Те това е, не се подигравайте на прованса (там хората имат повече деца от София), спасявайте каквото може да бъде спасено и се радвайте на това което имаме, защото в много страни това си е лукс. Сега ще ме попитате какво е лукс: да имаш апартамент в хубав град, виличка някъде, кола, макар и стара и да пиеш чиста изворна вода и да ядеш чисти плодове от бащината си градина.

Със здраве.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход